Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok !
Most vettem egy Sr 50 old álló hengeres robogót. A képen látható karburátor van rajta. Nem ismerem ezt a karburátort és az lenne a kérdésem,hogy a kézi szivató hogyan működik rajta. A motor egyébként indul pöccre csak nem tudom a szivató karnak a kormányon milyen pozícióban kell állnia. Ha lennt van a kar akkor a szivató szerintem nyitva van de abban a pozícióban nem áll meg a rúgó miatt (lehet a karnak be kellene akadni de rossz). Vagy ennél a karburátornál nem plusz benzint ad a szivató hanem a levegőt zárja el. Bocsi ha hülye a kérdés de nem volt még kézi szivatós motorom.
A taposót vedd le csak.
Sziasztok.
Kör sr 50 első izzócserét, hogy lehet a legkönnyebben elvégezni?
Elkezdtem lebontani az elejét.
Szét kell szednem az egészet? Vagy van a lámpa kiszedésre valami egyszerűbb megoldás.
Köszi előre is.
Őt tudom ajánlani
https://auto.jofogas.hu/budapest/Aprilia__Gilera__Peugeot__Suzuki_Ditech_nyomastarto_nyomas_szabalyzo___65816824.htm
Már csak annyit kérdeznék hogy melyik tipust érdemes megvwnni mert 8- 18 ezerig árulnak nyomásszabályzót. Köszi a segítséget
Szuper veszek eggyet bele ki probálom mert amugy szuper finoman jár és tök új menetre is a vas. Köszönöm. Jelzek ha megtörtént a nyomásszabályzó csere.
Igen
Már mint benzint adjak neki? Tűn még emeljek egy rublikával?
Alakul ez a széle nem baj hogy kormos jó ez így én talán még adnék neki egy nagyon picit aztán had menjen 🏍️
Sok állás nem tesz jót a nyomásszabályzó szelepnek kitörik a membránja sok állás utáni ismételt használattól vagy épp kikeményedik és nagyobb nyomáson szabályoz így több üzemanyagot kap ha valóban 5000 km van benn akkor annak nincs nagy baja csak nehogy olyan szerelőhöz vidd aki nem ért hozzá mert ha eddig nem volt baja akkor ezután lesz első körben cserélj egy nyomásszabályzót és jó lesz a motor 99% hogy az a baja
Sziasztok! Na úgy néz ki őzülök 😀 ahogy mondtátok tű feljebb benzint nem olajozom. Sikerült a karbit is sztem belőni, stabil alapjárat szép pattogós 🙂.elmentem vele 160km. És ez a gyergyakép. A szélén hogy olyan feketés az nem gond?
5 ezer km van benne csak nem olyan nagy a baj?
Esetleg ha gyertya beköpésre van valakinek jobb ötlete várom.
Gondolom sok anyagot ad vagy nem olyan a befecskendezés mint kéne.
Egyébként ma reggel javult a dolog beindult dőt délután is. Ez eredmény:))
Sajnos bajt vettél!
Másnap vissza kellett volna vinni.Elég sok pénzt fogsz beletenni mire jó lesz,hacsak nincs a közeledbe olyan szerelő aki ért is hozzá.
Persze ha kell alkatrész akkor az se olcsó.
Sziasztok.
Baj van:) vettem egy sr50 ditechet.
2004 es magyarországi első tulajtól 5ezer km van benne inkább állt mint ment. Azt mondta a tulaj hogy 1 éve nem volt beíndítva adott egy kulcsot asztán második tekerésre indult.
Haza vittem uj 100as benzint bele aztán gooo...másnap már nem indult.
A gyertya tiszta benzin és slusszos.
Vedtem bele uj Gyertyát Densot. Megint indult melegen nehezebben másnap megint semmi. A gyertya megint kuka tiszta benzin. Szét szedtem az injektort átmostuk de tiszta volt benne minden a porlasztó fej ami az égéstérben van kicsit fekete volt azt is lepucoltuk. Utána eggyel jobb lett az alapjárat is, simábban járt mert elötte le le állt alapjáraton. Most ott tartok hogy egy reggeli indítás egy db gyertya. Van valakinek tipje. Most már hallodtam hogy ezek egy betegágyak de olyan patesz állaputú kár lenne lelocsolni és meggyujtani:)
Nagyon köszönöm a válaszokat mind kettőtök nek ! 🙂 vettem új gyertyát ugyan ilyet és egy rublikával feljebb emeltem a tűn. Nekem a szerelő mondta aki csinálta a 70 -es szettet hogy tegyek bele a benzinbe olajat. Csak azóta már nem akarok hozzá járni mert kicsit berágtam rá. Nem a munkájával volt a bajom sztem nagyon jó szerelő csak az apróságokon elvérez és bele untam ./pl. Karbi beálítás, gyere holnap. Mentem, hű holnap agyig vagyok aztán megint holnap. Aztán másfél hónap lett belőle . És még sorolhatnék kis apró dolgokat, és nem sürgetem. Ezért gondoltam hogy kénytelen vagyok kézbe venni magam a dolgokat . Köszönöm még 1x ! És jelzek mire jutottam.
Ha nincs kikötve az olajzás akkor teljesen felesleges a tankba ooajat öntögetni főleg egy decit meg tankolsz 5-6 litert szinte már az 1:50-es keverèk meg mèg keveri hozzá a motor is aztá jár szerencsètlen 1:20-as keverèkkel az meg hogy szegèny azt jelenti keveset kap mint az elöttem szóló első körbe a tűn emelni ha az nem segít akkor egyel magyobb fuvóka makd ismèt gyertyakèp ellenőrzès ès ezt addig folytatni míg őzbarna nem lesz a gyertya
Szegény a keverék = kevés a benzin a levegőhöz képest. Ha a benzinszint rendben van, akkor emelj a "súbertűn" egyet, hogy több benzint kapjon.
A szegény azt hogy érted? Mi a kevés? Olajzás nincs kikötve, minden tankolásnál kb. 1dl. Olajat töltök a tankba aztán tele.
Ebből azt hogy kib@szott szegènyen jár hisz majd hogy nem fehèr
Kivettem a gyertyát, háát nem őz barna 🙂 mit olvastok ebből a gyertyaképből? Köszönöm!
Sziasztok! Segítség kéne 😀 . Gyertya cserén gondolkodok csak nem tudom hogy itt e az ideje e. Mhr 70 henger van rajta, nem tudok rá panaszkodni soha nem hagyott ott sehol szép gyertyakép nagyon jól megy. Amióta megkapta a hengert azóta elmentem vele 10e km.-t ezért gondoltam hogy talán kéne. Most ngk br8es van benne, ilyet is raknék mert semmi gondom nem volt vele 2008 évj pigi. Karbis. Általában hosszabb távon használom.
Tehát mennyi km. Ként kéne cserélni a gyertyát?
Köszönöm a választ!
Egy újat is szét kellene venni akkor lehetne összehasonlítani szerintem itt nem beton keménységre kell gondolni
Nem volt szakadt,se kemény!
Ha szakadt lett volna akkor még így se ment volna mert még a kompresszor csőbe is benzin lett volna
Szétvágtad? Szerintem kikeményedik a membrán benn az épp elég ahhoz hogy később nyisson