Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor olvass utána!
Van ilyen…. Sokan amúgy nem tudjak, mit jelent a szavatosság, mert csak azt értik, amit Pipi …. “Garancia” 😆
Akkor is ha ez nem volt igaz pont a szavatossági vitákat elkerülendő, volt ilyenem tgk.-nál mikor kamu hibával pénzt akartak 1 hét múlva visszakérni.
Az utóbbi években eladott járműveink szerződésébe neírtam, hogy korrodált, motor, váltó, futómű felújításra szorul amit a vevő tudomásul vett, a szerződés mintákban van erre hely.
Ugybiz 😁
Akkor igyekezzünk nem lomot venni. 🙃
Sok esetben igen… de pl veszel egy olyat ami zabalja az olajat, forralja a vizet stb ez a helyszínen nem derül ki egy atlagos ember számára. Ha nincs benne a szerződésben, hogy felhívta ra az eladó a figyelmet, akkor ez polgári per, ami meg hosszú…
de ettől még létezik a szavatosság . Ez sem újra értelmezhető, hanem az adott kornak és elvárható állapotnak. Tehát, ha vettél egy lomot 300e km-el és egy hét múlva szétesik a váltó, igy jártál, mert ez 300e km-nel előfordulhat, tehát nem szavatos, de ha mentél vele egy hetet és megevett egy liter olajat, akkor el a szavatosság pl
Ez gechi bonyesz és nehéz. Ezért nem hallani szinte ilyen ügyekről.
Nem beszélt “garanciá”ról… szavatosság van. Annyi a különbség magánszemély eladó esetén, hogy a vevőnek kell bizonyítani, hogy a rejtett! hiba fennállt az eladás időpontjában
Szerintem is az a reálisabb, amit te mondasz, de tényleg van ilyen.
https://drszep.hu/hasznalt-aut...
magánszemély nem márkaszervíz, hogy bármiért is garanciát vállalna. Az eladó is pont ugyanolyan laikus mint a vevő .Ezért van a megtekintett, kipróbált állapot az adásvételiben amit a vevő aláír. Fura lenne, ha édesanyám eladná a 20 éves autóját azt a nyakára járnának minden szarért. Nincs ilyen, ha lenne sem bizonyítható semmi. Ráadásul 20-25 éves lomoknál mit bizonyít akár egy független szakértő? Hogy használt??? Nálam még jó volt,a vevőnél meg tönkrement hát a használati tárgyak már csak ilyenek.(kezeit széttáró)
Én még nem panaszkodtam senkinek ha használt dolgot vettem az az én kockázatom. Egyszer volt, hogy a hajómnál kicseréltettem a hajtóművet egy hajószervizbe. Ez a játék több mint másfél milla volt vagy 5 éve. Használt hajtómű ment bele. kb. a 2 használat után elment a hátramenet. Szóltam, hogy gond van lejöttek megcsinálták. Aztán rá 1 napra illesztési hibák miatt a kikötőbe majdnem elsüllyedt a hajó.
Felzúztam pestre a tiszatóról, megcsinálták 1 szó nélkül, még szállást is adtak mert 1 nap alatt nem készült el. Márkaszerviz vállal és vállaljon is garanciát a munkájáért pláne ha ilyen slendriánul csinálják meg. Egy laikus eladótól ez nem elvárható.
Volt rá példa. Rutintalan ötvenes úr, kölkök kiiskoláztatva, kirepülve, lett kis pénze, kb. 1 milláért elhozott egy középsúlyú ízirájdert. Gyengének érezte, elhozta, mértünk kompressziót (gyári minimum alatt ~1.5-2 bar-ral), belenéztem a hengerbe endoszkóppal, nem volt szép. Valszeg szar helyen tárolták és évekig csak ült, nyitva maradt valamelyik szelep, a pára miatt itt-ott korrodált a hengerfal.
Na, vele visszavitettem, pont erre hivatkozva. Az eladó mondjuk volt annyira gerinces, hogy visszaadta a lét, ugyanakkor gond nélkül visszatette hahura két héttel később. Gyanítom nem generálozták meg időközben...
Nem is van rá igen példa, hogy feszítene valaki...
Esetleg ha kereskedésből veszed. Magánszemélytől nem hiszem és nem is gari hanem szavatosság talán.
Nem hiszem hogy egy használt pláne koros motornál bármit is el tudnál érni pereskedéssel.
Használt járműre 6hó gari az eladótól. Bár legtöbben nem élnek vele ha gebasz van a friss szerzeménnyel. Amúgy is macerás bizonyítani mindkettő fél igazát. Igen hülyének kell lenni, hogy valami nagyon szarba szaladj bele.
Ez nem egészen így van.
Mivel hétfőtől a munkáltató nem kötelezhet az oltásra, így igen. Meggyőződésem hogy szeptember környékén jön a következő felvonás, de azért az meredek lenne ha akkor kötnék a most megkapott fegyverpénzhez.
Soha, senkinek nem reklamáltam még használt dolgok vásárlása után.
Most egy 29 éves vassal (XTZ 750) járok s teljes megelégedettséggel használom, a megbízhatóság szobra, ahogyan a 20 éves totoyám is.
Csak úgy mondom:)
Blődi, hatályát vesztette a jogszabály az oltással és fegyverpénzzel kapcsolatosan ?
Aha.
te milyen fél év garanciáról beszélsz? Kapugarancia van(kezeit széttáró) Ott van a képzeletbeli garanciavonal(meghajlós) 25 éves lomra magán eladótól asszem max 2 hétig lehet bármit is követelni. Megnézte, kipróbálta, tetszett neki, kifizette, átírta(kezeit széttáró) Onnantól kezdve minden hiba az ő sara. 25 éves motoron az egyik napról a másikra tönkre mehet valami? Ugye? Te túl gondolod ezt (gondolkodós)
Oké má értem. 😂
A tenger is hullámzik. 😆
Egy osszevisszakarcos idomkkal,szedettvedett csavokkal hobbimeszaros amator altal kinai gyuruszett es diribdarabra kapott blokkal rendelkezo 25 eves motorfele,amire felevig az elado vallal feleosseget?
Kossz,nem akarok pereskedni egy mindenjobbantudo mokussal aki e honap utan forumos infokra alapozva garisan akarja javittatni az ingadozo alapjaratot mert ez rejtett hiba.
Annyira nem bonyolult.......ez gyenge 😁
Hátha adnak ki nagyobbat is belőle