Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Felfogom, csak NEM ÉRDEKEL.
Érdekelne kicsit, ha munkába igyekvés közben éri valami, ami miatt a társadalom segítségére szorul. De egy szenvedélybeteg fikarcnyit sem.

Írtam a múltkor: én olyan szélsőségesen liberális vagyok, hogy az már-már kőkonzervatívság. Mindent szívhatnál, ihatnál, ehetnél, szúrhatnál. Mindent. De csak a saját kontódra. De akkor is, mindent használhatnál.
Engem az sem érdekelne, ha a gyereked felül adnád el a házat cigire meg piára, én ilyen liberális vagyok. Mondjuk a srác is jöhetne, hogy de hát nem tehetek róla, kaphatok egy másikat?
sokat ismerek, aki nap mint nap beszív, de nem vágyik semmi keményebb motyóra
nem tartok semmit, de mivel nem vagy képes felfogni miért nem dobják el a cigit csak így sikerülhet ennek megértése
Ja, fegyvert tartasz a fejemhez, hogy szívjam?

Na ugye.

(Érdekes, az árokásástól még senki nem lett függő.)
ez hülyeség
kb mint az hogy mindenki alkoholista lesz aki a strandon sört iszik
a népbutítás tipikus esete
Mert senki nem all meg a fűnel.
a drog másképp működik
pl heroinnál az első baszott nagy fless, utána már nem annyira, és eljutsz addig hogy ha nincs benned cucc cefet szarul vagy
kokain másabb, de ott se olyan mint az elején
a fű meg olyan mint az alkohol, elszívod fasza minden, aztán elmúlik, ha nem szívsz minden nap a függőség se igen alakul ki
igazándiból a fű nem is basz oda a szervezetnek annyira mint az alkohol, még másnaposság sincs, csak szépen elmúlik a hatás és minden marad a régi
ezért érthetetlen számomra miért van a fű ennyire gonosznak beállítva, simán lehetne árulni a nemzeti boltokban, hozná a pénzt rendesen
Ahogy én tapasztaltam a cigozés tiniként egyfaja kényszer volt, hogy a haveroknak megfeleljek mert együtt cigizni jó ( fater láncdohányos volt munkást később románcot használva a lakásban is így az első 10 évemet cigifüstben éltem utána szerencsére lelépett) sőt az első cigit egy haver adta kb. 16 évesen és megijedtem mert jólesett és nem akartam apámra hasonlítani így azóta sem gyújtottam rá soha pedig a katonaság idején is volt rá nyomás rendesen, cigire és piára egyaránt. Nagyjából olyan lehet mint a drog (még semmilyet sem próbáltam) amiről azt tartják, hogy túl jó érzés (már a keményebbek) ezért nem is akarnak leszokni róla.
próbáld ki:
minden nap szívj el egy doboz cigarettát mellé igyál meg 6 sört és 3 deci pálinkát
10 év múlva teszteljük mennyire bírsz ezektől megválni 😂
A "tyúk vagy a tojás...." miért lenne megfejthetetlen, sosem értettem hogy embereknek ebben mi a nem egyértelmű.
Azt nem mondtam, hogy azért iszik-bagózik, mert csóró.
Azt mondom, hogy arányaiban többen vannak köztük. Az már igaz, hogy a körülményei lehetnek szarabbak, sőt, biztosan azok.
Gondolj bele, keres mondjuk nettó 200-at. Napi egy doboz cigi az havi 50 ezer, a negyede. Nehogy ne hiányozzon ez az összeg.
..
Mi a nyoma egy szenvedélytelen életmódnak? Írtam, vehet párizsit a zsíroskenyér helyett, nem Nokia 3310 hanem Poco faszomtudja mi, esetleg nem Balaton teszkósszatyorból szendvicszabálás, hanem étterem.
Utólag nézve ő sem fog KÉZZELFOGHATÓT felmutatni, csak más lesz az életminősége.

Azt értem, hogy a bagósok, alkeszok saját magukat mentegetve és kifogásokat keresve csak a kézzelfoghatót fogadják el érvként, de tudjuk, hogy a világ nem így működik.
Illetve jó nagyokat nevetünk rajtuk és a hülye kifogásaikon.
Nem tudom cáfolni. Van az a gondolatmenet, hogy ez is megfejthetetlen tyúk-tojás probléma. Azért iszik/bagózik, mert szarok a körülményei? Vagy szarok a körülményei, mert bagóra meg szeszre megy el a pénz, aminek lehetne jobb helye?

Ott sincs vita (se veled, se Fireblade-del), hogy nem feltétlen tűnik el az a pénz, illetve hogy bármi is jobb a lassú öngyilkolásnál.
De a legtöbb esetben - mert azért az emberek 85%-a egy postabélyeg tudatosságával bír - valóban nem lenne nyoma.
Nem feltétlenül faszságra.
Amúgy én korrelációt vélek felfedezni a segílykére ácsingózók - az örök elégedetlenkedők - és bagósok/alkeszek között.
De mond, ha nem így van.

Én soha nem felejtem el, amikor itthon csináltam egy sokak által luxusnak minősített valamit, és ezt nekem szegezvén megjegyeztem, hogy ez anyagárban volt egy évi cigitek ára, azt mondták, nem az számít, hanem az, hogy nekem van másnak nincs.
A cigitől bármi csak jobb lehet, így ha a cigi árát arra költötte, hogy mint a múlt héten volt róla szó, hogy a szegények azért zsírdisznók, mert csak zsíroskenyérre futja, és ők vesznek a cigi árából lecsókolbászt, már akkor is előnyben vannak.

Persze érdekes lesz, amikor a zsíroskenyeres dagadék ekézi majd a lecsóskolbászost, hogy milyen jó neki.
Beszeltem egy ismeroddel,ő igy irta le a rolad terjengo szagot.
Nekem fogalmam sincs milyen.
Mert milyen a seggszag? Egyáltalán honnan tudod hogy milyen szaga van a seggnek?
csak a hülyék ilyenek
pl én amikor betettem a gázt a zsiguliban a spórolt pénzt minden tankoláskor betettem egy dobozba, aztán elég sok összejött az évek során
sajnos az építkezés ezt is elvitte, de legalább volt egy csomó "ingyen" pénz
valamire el kell költeni azt a pénzt amit a napelemen spórolok 😁
Annak a seggszagu szarnak van ertelme?
én 31 évet dohányoztam(óranézegetős) igazából nincs letéve mert 2 éve ezt az ájkoszizét szívom szóval árába van átlagba 2 naponta elmegy egy doboz az havi 22000 Ft ezt viszont pont meg spórlom a napelemen 😂
Ez a hülye duma mindig, hogy az a pénz akkor is elment volna, persze, én erre szoktam mondani hogy ha az árát simán lehúzod a wc-n is több értelme van mint elfüstölni.
Ez örökös vita tárgya. Ha húsz évig bagózik a jószág (mint tettem én is kb.), akkor felszorozza, hogy 20 év x 365 x 480 Ft (2011-ben tettem le) és kijön, hogy három és fél milla ment a füstbe. Ilyenkor jön az, hogy "ejj, ebből anno autót vehettél volna" vagy hasonló.
De azt mind tudjuk, hogy ez nem pont így van és azt a plusz pénzt valami más fasságra lőtte volna el az ember.
Azt viszont még mindig nem értem, hogy az átoltottság és a napi halálozás között mi az összefüggés??? (gondolkodós)
elbagózott a vén hülye 20 millát, most meg minden nap az eutól várja az ingyenpénzt 😆
Ausztriába menjenek motorozni a hülyék 😉

Nekem van unios papírom megint fél évre 🤷🏼‍♂️
Másodszor sem haltam bele, nem könyörögtem a lélegeztető gépért🤷🏼‍♂️ De azt meg kell hagyni hogy ez egy influenza volt, tipikus influ tünetekkel, bedugult az orrom, égett a szemem. Első 2nap kicsi láz, elmúlt minden. Kezdtem dolgozni és 4-5. nap meg orrdugulás levertség.