Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

lassan árulhatja a retyót. Minél tovább hezitál annál kevesebbet kap érte(fetrengős) Néhány hónap múlva már csak pár db. babkonzervre és néhány zacskó dohányra tudja már becserélni(fetrengős)
Nem ismerem a munkásságát, nem is érdekel. De az biztos hogy közelebb áll a valósághoz amit ő nyilatkozott mint amit te mondasz. Csak emlékezz vissza mi volt amikor kijárási tilalom volt, pár nap alatt olyan túlkinálat volt az olajból hogy pár nap alatt esett 100forintot.szóval nyugi, nem fog elfogyni, az biztos hogy jelentősen meg fog drágulni, de az is csak arra jó hogy kiszűri a céltalan lödörgőket az utakról,mint bogyó aki hetente elkocsikázik ugyanoda hogy csináljon egy nem túl izgalmas képet ugyanarról.
És még az életedért sem könyörögtél a lélegeztetőgépen? Kizárt.
Ezt sokan nem értik 😂 annyit lát, hogy napelem… ingyen…. Jön a konnektorból az áram… 😂
Rengeteg. Ha napelem.meg ingyenenergia akkor az eddigi fogyasztásának töbszörösét célozza meg. És általában villanykazán vagy más ellenállásfűtés.......az nem számit, hogy napozásmentes időben azt erőművekben kell megtermelni, szállitani illetve nyáron ugyanezzel a lendülettel befelé tolni a hálózatba.
Sokszor el se hiszem hogy ilyen van de ezek szerint igen és még hozzá mennyi 😵
Hajajj.... :D Volt szerencsém olyannal tárgyalni, aki nagyrészt esztétikai szempontok alapján tetette fel (így mutat jól, jól látszik az utcáról, árnyék, tájolás nem számított), hiába ágált a szerencsétlen telepítő. Ennek tetejébe 24 kW-os villanykazánnal fűt és este lekapcsolják, reggel 16 fokról fűt vissza, mert így éjjel nem megy és így biztos spórol egy csomót. Az oxigént is sajnálom tőle néha...
Akkor vasárnap meglátogatom a templom melletti kocsmát és mondok egy miatyánkat 😁
Mindent lehet csak ha az utcán dolgozó eon-ost leküldi a delej a létráról akkor a börtönbe is be lehet vonulni 😁
Annak jelen esetben nincs jelentősége, de szerintem mindig fog. Egyrészt mert amikor csucson tud termelni.biztos hogy nem használod fel azonnal maradéktalanul másrészt meg az inségesebb borult időkben venned kéne a sok áramot ha képes vagy ikyen mértékben pocsékolni.
Én most is.azt mondom, a napelem nem való mindenkinek 😁 viccesnek tűnik de sajnos vannak kirívó példák hogy nem tudják jól hasznosítani.
az én áramomnak nem kellene már oszlopra kerülnie(ujjával nemet mutató)
Nagy szerencséd van. Ebbe még mindenki belehalt oktás nélkül de voltak sulyosabb esetek is.........
Hát pedig nekem sikerül sőt az egész családnak gyerekestől a tavalyi húsvétot egy az egybe karanténban töltöttük még szerencse hogy a nyuszi időbe beszerezte az ajándékokat így jött a karantén alatt is 😁
Pont az ilyenek miatt mint te, NEM. És ezért szerencsére mer vagy minden oszlopon hibát javitó meghalna vagy egy komolyabb középfeszes zárlatnál szétbaszódna minden ami utba kerül.
baszod olyan nincs, hogy nem(kezeit széttáró) Ember tervezte azt is(puszit küldő)
Azzal meg az a gond, az isten akkumulátora se lenne elég. Egy faszi sokat baszkódott ezzel, mert messze van a hálózattól a tanyája és inkább sziget üzembe indult meg de már megbánta. Nincs elég energia, gond a tárolás és ráadásul nagyon drága.
aha puti is azt mondta, csak hadgyakorlatoznak ukrajna mellett de már befejezték és vonulnak haza(kezeit széttáró) Rá 2 napra meg lerohanták ukrajnát(kezeit széttáró) Te is benyalsz mindent amit ez a köztörvényes hernádi mond 😆 Az csoda, hogy még szabad lábon van (gondolkodós) Na mondjuk horvát tengerpartra Ő nem megy nyaralni mostanába mert elfogató parancs van ellene 😂
Világos, én szigorúan sziget üzemre céloztam, akksival, hálózatról leválasztva.
Nem. Szerencsére.
ki hát(kezeit széttáró) Mindent lehet(meghajlós) Amikor lekapcsolnák a hálózatot nekem meg energáira lenne szükségem gondolhatod, hogy nem nagyon törődnék a szabályokkal 😂
Itt mindenki húlyének számít akinek van napeleme, meg vellanyautója(gondolkodós) Pedig hamarosan nagy emberek leszünk 😂
Te hülye vagy, ehhez nem értesz. Kapcsold le a villanyóránál az automatákat leáll az invertered. Ha visdzakapcsolod se azonnal jön visssza, csak párperc késéssel. Ne keverd ösdze a gagyinl hordozható napelemes kacatoddal. A napelem.termel, de az inverter nem engedi ki a hálózatra.
Sziget üzemben tiltott a müködése az összes hálózatra kapcsolt rendszernek. Ez is egyik feltétele az inverter minősitésének. Csak rendszer engedélyes inverter kapcsolható hálózatra az meg mind ilyen.
Ha kikapcsolt állapotban is termelne akkor az összes hálózatra kimenne a fesz, és az hagyján hogy a szomszéd utca is azt használná de a trafón keresztül még a közép feszültségre is vissza dolgozna ami rengeteg bonyodalommal járna akár egy hálózati hiba akár javitás esetén
még mérőórám sem volt és akkor is jött a delej ha sütött a nap, úgy, hogy rá sem voltam csatlakozva a hálózatra(kezeit széttáró) Van egy hordozható napelemem is, oda sem kell semmi, csak annyi, hogy kihajtsam a panelt, meg legyen nap és már jön is az áram(meghajlós)
Gondolom ezt a védelmet ki lehet iktatni
Jól mondja Kawa, ha nincs hálózat, a napelemrendszer is lekapcsol. A hálózatra tápláló rendszer sajnos ilyen.