Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerinted......ebben kisdé el vagy tévedve. Ha nincs hálózati feszültség lekapcsol az inverter. Különben hogy dolgoznának a lekapcsolt hálózaton adott esetben?
ennyit szerintem találni bármelyik átlagos háztartásban persze kivéve bogyót(kezeit széttáró)
magamnak nem hiszem, hogy dácsiát veszek(gondolkodós)
Hát, csak egy megoldás van, a túlpanelezés. Ha van elég plusz felület, a gyenge fény is fény.
A 7.2kW-s rendszer 15-20kWh/nap körül termelt a héten úgy, hogy jött-ment a nap (de inkább ment). Januárban felhős, napmentes napon 3-4kWh jött ki belőle. Ha az ember úgy alakítja ki, hogy duplára méretez (mondjuk 7 helyett 14kWp-re) és télen rácsatolja a másik felét a rendszernek, akkor 30-35kWh-nyi akkuval öneááltó tud lenni a rendszer szigetüzemben.

Ez kb. 5-5.5 milla mondjuk, de Pipinek a cihában biztos van eldugva egy kis dohány... :D
miért is nem? Ha süt a nap simán hálózat nélkül is műxik a rendszer(puszit küldő)
szerintem nyitok egy bringa boltot(gondolkodós) Lassan aktuális lesz (meghajlós)
baszki, 2500ért vették át a vörösrezet, a limlom sárgát meg 1300ért
megérte gyűjtögetni, annyi bojlit vettem rajta hogy majd megszakadtam mire becipeltem
Ha lekapcsolják a vellanyt az utcában semmiről se fogsz tölteni, dobhatod a renyó mellé a lom dáliát...
nappal töltök amikor süt a nap. A napelemet is kifizettétek nekem 😂
majd baszkódnál te szívesen sokatokkal egyetemben amikor fél évente fog járni 20 liter üzemanyag alanyi jogon literenként 8 ezer ft-ért(fetrengős)
Az autóitok vas árában mennek majd. Csak mivel elég sok lesz a bezúzandó alapanyag a lemez ára is nagyot zuhan majd 😂 Én még 2 hete 28 lemezhordóért kaptam kicsit több mint 24 ezret(gondolkodós) Az nem volt 6 mázsa(kezeit széttáró) Te még annyit sem fox kapni a retyóért hiába tonna fölött van 😂
Na, itt van a sok birka. Erről beszéltem, liszt élesztő budipapír adblue, most meg jön az üzemanyag.
https://www.napi.hu/magyar-val...
a napelem pont erre fasza, tölti a kocsit amikor süt a nap
mondjuk télen nem sokat kell furikázni, néha hetekig nem süt a nap, aztán az amúgy sem hosszú de legalább borongós napokon nem sok amper megy az akkuba

kurva jó lenne ez a napelemes téma ha el lehetne tenni a nyári energiát télire, ezt még nem találták ki hogy lehet,ehhez még túl sok olaj van a földben
Baszhatod ha nem lesz aram mert lekapcsoljak paksot es a gazeromuveket.
Vagy biciklire kotott dinamoval toltod?
Pont annyian mint az influenza ellen 😆
Tévedsz: nekem 2 havonta 600 km-re kell az autó, töltögetés, baszkódás nélkül.
Ne reménykedj, ez semmi másról nem szól csak hogy a mol egyeduralkodó legyen. Szóval nyugi, üzemanyag lesz, legfeljebb csak mol felirat alatt.
lehet veszek magamnak is egy vellyanyos autót,(gondolkodós) azt majd integetek a benzinkúton sorba állóknak(kezeit széttáró) A fosszilis tüzelőanyaggal hajtott autósok nagyon lesajnáltak ezidáig, pedig én már tavaly megmondtam, hogy a villanyosé a jövő (fetrengős) Na amíg ők mosogatják a garázs előtt a verdát/ üzemanyag híján mást úgy sem nagyon tudnak vele csinálni/ addig én kujtorgok az üres országúton, még akkor is menni fogok ha semmi dolgom sincsen csak azért is 😂
Szerintem bogyó lassan bánja, hogy nem inkább egy vellanyautót vett a 2 heti 200 km-erre akkor is elég az akksi ha csak havi egyszer tölti fel(vigyorgós) Aztán el kell gondolkoznia azon is, hogy milyen értékű samponnal mossa az autóját, mert könnyen előfordulhat, hogy néhány hónap múlva a sampon többe kerül, mint a retyó értéke 😂
Most meg már tagadja az összes hogy benyalta volna. Hiszen aki nem azért oltatta magát mert kötelezték rá a meló miatt az mind azért oltatta magát mert tolta a média hogy csak így van esély. Vajon hányan oltatták volna magukat ha annyiszor hangzik el a covid mint ahányszor az influenza?
Mindet aki ertem jon elasom,barhogy is utal erte az egyik tuzoltonk. 😂
2 szputyikoltással a válladban???
Örülj ha az ilyen orosz szimpatizánsokat mint te is még nem gyűjtötték fogolytáborba egy kis átnevelésre 😂
Bogyo max a vagottdohany cigibe tolteseben ervenysulhet.Csak a buzi libsi propagandat nezi ezert mar szivacsos az agya,nem latja a vilagot a buborekon kivul. 😂
Nyilván, de mi felajánljuk neked meg a többi retegőnek hogy biztosan védve legyetek. Bár támogatom init ebben, hogy makkba vagy herébe kéne adni de én csak a harmadiktól tenném kötelezővé ezt a a fajta beadását a szernek :)
Persze hogy voltam, hisz kéribaromlaci azt mondta hogy aki nem oltat az meghal vagy gépen fog könyörögni, na én ettől úgy megijedtem mint te és rohantam is oltatni.
Pedig nem is kellene mindenkit kötelezően oltani - elég lenne csak az oltatlanokat! 😆