Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nos, miért is vagyok magamfajta balfasz?
Mert objektíven látom a dolgot és nem a saját elfogult (elborult) véleményemet erősítem, mint ti?

Neked is mondom, hogy egyszerű vagy, mint a faék!
Mert ugye más mondok (és nem a saját véleményem, hanem objektív dolgokat), mint ti.....akkor biztos én lassan megyek és lassan haladó vagyok!
Gratulálok.... büszkék lehettek magatokra, veled az élen, hogy ilyen messzemenő következtetéseket tudtok levonni.

Azt már biztos nem olvastad -vagy nem értetted-, amikor azt írtam, hogy én általában a megengedett +10-15 -el megyek. Ha meg olvastad és ezek után mégis azt gondolod -mert azt írod-, hogy én vagyok a lassan haladó, hát akkor nálatok sem a szomszéd fejével van a baj!
Mint írtam lejjebb én próbáltam a napokban "defenzív" vezetni, nem voltam népszerű szegény jó anyám...
Ennyi idős korodban illene tudnod. Ha mégsem, keress rá a könyvben vagy a google-n.
Én nem azért vagyok itt, hogy mindenki hiányosságát megválaszoljam!

Azért segítek kicsit.
Defenzív=védelmi, védekező. Tehát óvatosan és előrelátóan vezet, közlekedik. Nem azt, hogy mindig a megengedett sebességgel és mindig pont úgy, mint a többiek! Sőt, lehet, hogy pont a lassabb haladásával defenzív!
A legnagyobb hiba bennetek, hogy azért, mert nem olyan véleményen vagyok, mint itt a legtöbben..... mert tudom objektív oldalról nézni a helyeztet, máris én vagyok a lassabban haladó és én lassan közlekedem ?

Egyszerűen gondolkodásmódotok, mint a faék!
Pedig az elvet kell tekinteni összehasonlítás alapként és megítélést....amit ti csináltok.
Tetszik érten?

Szabad, nem szabad...ott lehet, nem lehet ott, kényszerít-e valamire vagy nem...stb.
Vagyis inkább főúton nem haladhatnak, alap esetben.
Szó sincs arról, hogy én mindent tudok. Már megint másról van szó.
Ha már szerinted azért vannak kitiltva, hogy a forgalmat ne lassítsa, akkor az ide vonatkozó KRESZ szabályt is másold be, amiben ez van benne!
Akkor dzsínó azt magyarázd meg nekem amikor beütöm a célpontot a gépéesbe. Aszt kiírja, hogy mennyi idő múlva érek oda
Azt belefutok egy magadfajta hasonló balf@szba Ezmiatt megcsúszik a játékidő Akkor ki kit csap be????
A dzsípíesz engem, vagy én a dzsípíeszt
Ne hidd azt, hogy aki motoros az mind qlturember! A népesség fele IQ-szintje nem éri el a 100-at!! ezt az előbb írtam! És erre is igaz!
Ha utolérek egy ilyen tötymörgőt, az általában nem szokott felzaklatni, ha tudom megelőzöm, ha nem akkor megyek utána aztán valahol csak lekanyarodik előlem, vagy mittudomén... valahogy alakul.
Viszont attól azonnali agyfaszt kapok, ha látja hogy jövök, kikanyarodik elém, és utána tötymörög. Ettől kész vagyok rögtön; ha siet, akkor haladjon rendesen, nyomja neki és oké hogy kijött, ha nem siet, akkor viszont mi a faxé kell kivágni elém?

Másik oldala a lemeznek: kocsival ki akarok kanyarodni a főútra, elnézek balra, látom hogy messzebb jön egy motor, de nem nagygázon csak úgy normál tempóban. Kikanyarodok elé, lerúgom a Terranot hogy ne tartsam fel a biker tesót, (2.7 TDI elég hamar 90-nél tud lenni) közben nézem a tükörben hogy közeledik , mire utolér 95-100-al megyek. Odaér mellém, felnyitja a plexit, odaszól hogy ".... kva anyádat" és elmegy. Namost ezt viszont nem értem, hogy ha egy olyan úton, ahol 90-el lehet menni, én annál gyorsabban megyek, nem kényszerítem fékezésre (mert néztem a tükörben ahogy jön mögöttem, nem kellett fékeznie) akkor mégis minek kell anyázni? Fehér-piros Hayabusa volt egyébként, de ez mellékes, csak szarul esett mert mikor beszólt ránéztem az órára és már 100 körül volt. Na ennit a picsogásról.
Összegyűjtött ez is maga mögött 18 autót aztán mikor otthagytam a sort pillanatok alatt eltűntek a tükörből, mert ott minden maradt a régiben.
Volt szerencsém hozzá! Mindkét állatfajtához! De nem vagyok meglepve mert tudom: A népesség fele IQ-szintje nem éri el a 100-at!!
Emellett még az is jó mikor meg motorral vagy és tol az idióta ablakos dobozával a seggedben, és még azt gondolja megfog előzni. Mert neki már a 70en sem elég mielőtt elhagyod a laktertábla végét jelzőt, azt akkor kell egy mély kövérrel tudatni az idijjótával, hol áll a dolgok rendszerében.
Erre a táblára gondoltam....
Az a helyzet,hogy ha már1szer nyomják ezt a "kollektív felelősség" nevű liberális dumát,akkor ezt 2oldalról kéne megközelíteni....
Ha tehát gyorsan megyek(ami pont olyan relatív,mint hogy lassan.... ) és ezzel veszélyeztetek valakit,az tehát az én felelősségem....
Ha meg lassan megyek és ezzel lényegében ugyancsak baleseti veszélyt idézhetek elő az alább leírt okok miatt,akkor szintén felelős vagyok...
Amúgy meg az nem arról szól,hogy időben induljak el....
Azért az is elég nagy kollektív felelősség,hogy én mondjuk balfasz vagyok vagy bármi okból kurva lassan megyek és emiatt 100embertársam kénytelen hozzám igazodni,holott mehetnének normális,megengedett tempóban...
Vagy itt van az alábbi tábla....nagyon sok elkerülő szakaszon használják.De mivel a paraszt azt se tudja,hogy mi ez vagy észre se vette megy továbbra is 50nel...Itt a városunkban is van ilyen,naponta tapasztalom.Előzni viszont nem lehet,mert folyamatos a szembe jövő forgalom.
Na ez meg már egyenesen a KRESZ tudás hiánya,az ilyet azonnal ki kéne venni a sorból és utóvizsgára utalni.
Mondjuk pl.Pesten az ilyen mazsola faszokat kurva gyorsan helyreteszik... Aztán legalább oda nem is nagyon mertnek bemenni.
Van pár ilyen töketlen ismerősöm,aki az autót leteszi a város szélén és tömegközlekedéssel mer csak bemenni.
De ez legalább félig-meddig beismeri,hogy balfasz-bár szerintem az új Dácsia terepjáróját félti az "őrültektől"
"A defenzív vezetés pont nem ezt jelenti"
Hanem mit is??!!!
Honnan tudná?! Neki a 60-as totyorgás az álma , nem pedig a tempós pörgő forgalom! Sokan azt sem értik pl. hogy a körforgalomba akár 5 irányból is be lehet hajtani egyszerre! Nem , hanem ő megvárja amíg mindenki elmegy.
ÉN TŐLED KÉRDEZEM! Mert ahogy látom nem tudod! HOGY A FORGALMAT NE LASSÍTSA!! Csak te azt hiszed hogy mindent tudsz. Hát nem!
Ne keverd a beszédet a haladással B+!!! Én nem cigány vagyok, hogy odamegyek valahová , és előretolakodok! Az pedig, hogy egy 90-100 km/ óra haladásra készített úton 60 al totyorog , mert fél gyorsabban menni gyakorlat hiánya miatt akkor menjen először mellékútra gyakorolni!!! csak amikor már 20 km óta tötymörög , akkor nem arra az útra való! Gondolom te vagy az, aki az autópályán is gond nélkül mész 60.al , ugye??!
Hagyd már ezeket a bamba érveket!
A defenzív vezetés pont nem ezt jelenti!
De pipinek tényleg jó a megfigyelése, nem mernek még rád nézni sem mikor melléjük érsz tépik a kormányt majd vizet csavarnak belőle látszik rajtuk, hogy totál be vannak tojva már attól, hogy forgalomban kell vezetniük.
Viszont milyen büszke lehetett magára a Marutis, amikor erőből "lenyomott"!
Mond neked az valamit, hogy "defenzív vezetés"?
A forgalom ritmusát felvenni, minél kevésbé megtörni, ilyesfélék....
Egyik nap asszonnyal (nem a királyfi) együtt menünk a kálha ezüsttel én vezettem kivételesen. Na mondom most kipróbálom milyen tetütündérnek lenni, lak.teren 40-en kis falunk elhagyva 80van. Láttad volna azokat az arcokat akik megelőztek, én visítoztam a röhögéstől nejem meg idegállapotban volt mellettem. Ugye emellé még hatványosan párosul a bájerishe márka! Eltudom képzelni a saját bucka arcom mikor lehúzzák a rolót az ilyen lekváros táskák miatt. A másik oldalról sem jobb semmivel, de legalább én fürkésztem a tekinteteket.
Ezt az ottani közútkezelőtől kérdezd meg inkább.

A véleményem:
Nem feltétlenül a lassabb haladás miatt vannak/lehetnek kitiltva, hanem az úttest teherbírása miatt vagy azért, hogy ne sározzák (ami utána síkossá teheti az utat...)

Ha komolyan érdekel és nem csak próbálkozni akartál valami ócska bekérdezéssel (ami egyébként nem igazolna abból semmit, ahogyan te látod a dolgokat), akkor a helyi illetékeseket kérdezd meg.