Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm a választ. Régebben látszott egy kis szaggatott négyzet, vagy kurzor a mérés helyén a képen. Ez már nincs?
Akkor szerinted nem érdemes beleállni? Csak, mert ha egyértelműen nem bizonyítható a dolog, akkor nem büntethetnek, ezért gondolom, h érdemes lenne.
A lézer átmérője adott távolságban 60-90 cm és a képeken a mért jármű +,- középen kell lennie(mint látható). A másik is gyorsan mehetett,de megúszta,vagy őt mérték és egy laza mozdulattal átmentek a másikra,ez a művelet még "gyorsíthatott" is.Volt már ilyenre is példa,de ha csak ő ment gyorsabban,már legalább melletted kellene lennie a képen.
De komolyan gondolom :) Amúgy nem 30, hanem 60. De az érdekelne inkább, hogy hogy bizonyítják, hogy melyiket mérték? Sehogy?
Valahogy.De hát ,ha valaki hajt akkor be kell venni!
Te is ilyen a szabályok mindenek felett ember vagy?
Igen! Így vettem! Ez gyári! De van benne e betű!
Talán integrált hátsó lámpája van....
Ezt nem gondolod komolyan?!
Végig rajta van a kamera,a hátsónak szerencséje volt.Na meg hol az irányjelző,fényvisszaverő? A harmincas tiszta ajándék.
Pedig a hülye is látja, csak a zsaru nem, hogy gyorsabban megy nálad!
Sziasztok! Az alábbi 4 családi kép készűlt testvéreimről.
A történet a következő: a hátulról érkező busa gyorsítva előzte meg épp a sradot. (Az előző képeken nincs is jelölve sebesség?!) A srad nem hajtott gyorsan, még is arra kaptam a büntetést (én, mint üzemben tartó). A busa nem kapott büntit.
Lehet ezzel valamit kezdeni? Tudják valahogy bizonyítani, hogy a srad ment gyorsan? Gondolom, arra kezdtek rámérni, mert az érkezett előszőr. Aztán bejelzett a műszer, de hogy döntik el, hogy bizonyítják, melyik jármű ment gyorsan?
Adni egy csekket ad (jó esetben),no és forgalmidat a magáévá teszi! Onnantól meg csak szigorított vizsgára viheted! Garantálom azon nem megy át a talicska! Biztos megéri?
Több helyen is hibádzik az elméleted. Kevés hogy a horgot leveszed,a jellegét kell megszüntetni! Azaz elektromos csatlakozást is! A levehető horog nem ezt a célt szolgálja,hanem például azt hogy ne verje össze a sípcsontodat! Kíváncsi lennék arra az utánfutóra ami nem takarja ki a vontató rendszámát! Egyébként nem értem mi a gond ezzel a horoggal,meg vizsgáztatással?
A biztositast ne is emlitsd. A vilag legnagyobb rablasa. Mindenki penzt huz le rolad... nade ha fizetni kell.... leshetsz!!!
akkor ne írasd át, ne fizesd a biztosítást, műszaki sem kell továbbiakban, a lejárt okmányokat se újítsd meg mert ez mind pénz és bürokrácia
Tavaly vettem a rönyót, műszaki még volt egy év, de kellett a horog így vettem rá és le műszakiztattam, ininek igaza van legalábbis számomra, nekem megért 25 rugót a nyugalmat. Akinek meg nem éri meg az használja izgulva.
20bürokracia ide 20bürokracia oda ez a baj... amit lehet kerul a magyar ilyen nep vagyunk. Se a sajat se a masik eletet ezzel nem veszelyeztetem max ha nem jon be duplat bukok. de statot nezve 10eve nem allitottak meg... muszaki ket evre szol. Persze igyexem majd a leheto leg egyenesebb utat valasztani. De egy honapos muszakira ketlem hogy fogok meg egyet csinalni.
végül is ez a nagy igazság
vonóhorog......
egy 20ason agyal az ember?
ne basszatok már föl, ha most volt műszakin akkkor mindene jó......szóval kell egy villámgyors műszaki aztán nincs rinya
a bünti több mint a műszaki..
Koszi a tippekt valahogy megprobalom a hivatalos utat jarni... habar itt megjegyeznem h megallitos rendori intezkedesben utoljara 2007ben a hangos motorom miatt volt reszem.... nade az urdung nem alszik :-)
Egyetlen ötletem van ami kicsit a 125-ös robogót 50-es papírokkal jellegű megoldás. Nem szabályos megvághatnak érte de ez talán egy kommersz megoldás.
Ha olyan vonóhorgod van ami levehető. Látni olyat sokat az utakon egy csapszeg tartja a vonófejet.
Akkor azt felrakod nem műszakizod le újra és csak akkor vontatsz ha feltétlenül kell de akkor olyan utánfutóval ami kellőképpen kitakarja a saját rendszámod és csak a vontatóét hagyja láttatni. Így csak akkor derül ki a turpisság ha leint a rend rendíthető őre. Viszont ha mindenhonnan látszik a rendszámod akkor menet közben is le tudják futtatni a rendszámodat és már úgy állítanak meg hogy "Vontatgatunk ? Vontatgatunk?"
Más a szakmám, de amit tennék:

A rendőr vagy bűntet érte, vagy elfelejti megnézni. Benne van a pakliban.

1. Felhívnám a területileg illetékes NKH-t, hogy módosított műszaki adatlapot kiállítanak-e műszaki vizsga nélkül.
1/1. Igen-> vonóhorog bizonylatával elballagni az NKH-hoz, új adatlap, majd kormányablaknál új forgalmi
1/2. Nem->új műszaki vizsga
Sajnos ez nem működik oda vissza
Lehet olyan autód aminek a műszakijában van vonóhorog de nincs fent, ezért nem bántanak
Azonban ha van vonóhorog a gépen de nincs benne a műszakiban azért akkor is megbüntethet a rendőr ha amúgy semmit sem vontatsz vele aktuálisan.
Jól megbírságol, meg ha ugye már nincs a rendszámon matrinya mert idei a vizsga akkor azt nem tudja levenni csak a rendszámot. Mindenképpen új műszaki vizsga kell a járműre.