Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tetszik, nem tetszik ez van?
Ez csak a te véleményed, hogy mit csinál....... jogod van bármit gondolni.
Csak jogilag nem így van és a döntések nem magánvélemények alapján történnek.

A te logikád szerint ha sorban állsz valahol és előtted egy idősebb, lassú beszédű talán nehezebben eligazodó ember intézi az ügyét, akkor téged feltart? Mert ugye elintézhetné 2 perc alatt is a dolgot? Szóval akkor te jogosan előzöd meg (lököd félre), mert téged erre a viselkedésre kényszerített?

(A kényszerítés az az, ha valaki bevág eléd hirtelen és fékezésre és/vagy irányváltoztatásra kényszerít. Tehát a viselkedésével előidézett helyzet miatt cselekvésre kényszerít a baleset elkerülése érdekében. Szerintetek ugyanez történik egy lassabban haladó jármű esetében is. Csak gratulálni tudok! Ideologizáljátok csak tovább a téves eszméiteket. Egész más, ha azt mondja ilyenkor az ember, hogy az a véleményem: Zavar, bosszant...stb...kapja be! De ti eldöntitek, hogy szabálytalan, veszélyhelyzetet teremt és még előzésre is kényszerít! Bravo! )
Légy szíves mond meg nekem: Miért van sokfelé kitéve a "mezőgazdasági vontatóval behajtani tilos, kivéve célforgalom" tábla sok helyen ??
Egy biztos! Az az egyed amelyik nem megy amikor mehetne , feltart, és előzésre kényszerít egy 17 autóból álló sort pl., az nem tanult meg vezetni, nincs gyakorlata , tehát még nem lehetne oktató nélkül kiengedni a forgalomba! Egyáltalán hogy kaphatott jogosítványt?! Tetszik , nem tetszik ez van!!!
Vagy állj le ezzel az anyaggal...... vagy adjááá' nekem is!
Mesélő vagy az oviban?


Zavar, hogy be tudom osztani az időmet? A közlekedésben pedig sosem szabad kiszámolni semmit percre!
Ahogyan írtam korábban, idő-ráhagyással közlekedem.


Nem stiftem van.
Néha arra gondolok hogy utána megyek és ha az utcán parkol befújom a kipufogót purhabbal
Aztán ha nem tanul a fülkét
Én is kikerülöm amikor tudom (ha tudom ) ennyi. Amikor elmegyek mellett és az látja, hogy mozog a szám, rázom a fejem és sűrűn mutogatok, furcsa jeleket remélem nem arra gondol, hogy megdícsérem milyen szép az autója
A legszomorúbb amikor melléérek az ilyen állatnak (mint ami te is leheccc) Oszt ránézek, hogy elküldjem a jóó qrva annyába, rám se néz (nem mer )mereven bámúl előre tudja, hogy mit csinál a szemétláta érzi, hogy bünöző egy gyilkos Előre eltervezi amikor kiáll a garázsból és elfordítja a kulcsot És aszt mormolja fohászként - valaki ma úgyis megdöklik miattam már megint ó add istenem 65-el fogok egy 100 km-es forgalmas főúton végigcammogni
Valaki úgyis besokal amikor előz és felkenődik a szemközt jövő török kamionra
Én meg majd mint tanu megállo k és megvárom a rendőröket, hogy seggítsem a munkájukban Majd elmondom, hogy, hogy tört ki mögüllem eszeveszett sebességgel szinte öngyilkos módon az elhalálozott pára
Igen igen ismét benne leszek a Blikkben
Dzsínó a szvitty útán kihozott egy tojeszt próbálni a szalonból
Nem lett belőlle üzlet
Túl gyors neki a járgány A lefojtását meg sokért vállalják
Dzsínónak nem fontos az idő
Se órája, se semmi sürgős dolga
(Boldogok a lelki szegények )
Előszőr is járatós a szvitty Másodszor az a negyvenes csávó dzsínó
55 ös út Mélykút Halas között: kocsisor cammog 80 !!!! al. Nekem csak egy 2005 ös stiftem van,,de rühellem a tötymörgést,szarakodást,,,.A kocsisorba 5 rendőrkocsi,,+kisbusz,/mentek a határvadászok Halasra a migránsokat rendezni bizt.../Szal tötymörgés,,,má kezdtem anyázni hátul,,rendőr elöl kivág villogó bekapcs,,utána a többi,,én is persze, 120-130 al előzés,,,,hát az istenverése elöl a mittomén milyen hiper szuper toyotájával faszoskodott 80-al.Mi a kurva annyának vesz olyan kocsit ha nem használja ki??? aztán ha valakinek nem teccik teszek rá,,,nincs rosszabb mint a forgalmat feltartó tötymörgő ráérek sofőr.....
Az utóbbiakat olvasva alig várom, hogy tachográfot építsenek a kis tgk-kba sőt a személyautókba is, akkor majd akinek nem fontos az idő majd rájön, hogy kénytelen percre kiszámolni az idejét különben fizetni fog. Az előzési tilalommal nagyot szívattak a nehéz tgk-on mert a pályákon is sok a hetvenező szgk és kis tgk a főutakról nem is beszélve. Akinek meg nem drága a saját és mások ideje az ne lepődjön meg a kikandikáló középső ujjakon a gyengébb esetekben. .
Azért heti 5nap az ilyen 60as tempós után menni bosszantó
Felén is van ilyen gyökér 3 éve megy előttünk egy viszonylag új fehér swiftel a csávó se lehet több mint40 éves, kint 60 bent 40 a tempó
És ugye a reggeli csúcsban előzni szinte lehetetlen
Mondjuk én egy jó ideje inkább később indulok hogy ne idegeljen fel ez a gyökér
Mert ha a 70 éves papa megy az 1200-essel piacra 60-al azt megértem, de ezt a gyökeret pofoznám ha szabályos ha nem
Azt kell mondjam, hogy felesleges itt az iróniát emlegetni. Továbbra sem érted a lényegét ezek szerint....
Nem ÉN vagyok a lassabban haladó, mint ahogy szetinted! Ha neked ez derült, hát benned van a hiba.
Meglepődnél ha beülnél mellém! Nagyjából a megengedett +10-15 km/h -val közlekedem.
Persze te megint jobban tudod, hogy mit hogyan csinálok!
A nagy különbség köztünk, hogy én nem fordítok annyi energiát a mérgelődésre, bosszankodásra és az ítélkezésre mások felett! ( Ezt írtam korábban is.) Nem rugózom rajta, hogy vajon indokolt-e amit csinál stb...stb.
Kikerüljön, amikor tudom. Ennyi
Vannak komolyabb dolgok is az életben, amin agyalnom kell....
Megőrítő pecafax!
Nos dzsínó mi itt pontossan tudjuk, hogy lényegesen okosabb és széles látókörűbb vagy minálunk
Ezt nem vitatjuk sem itt, sem a viccek, sem a műmájer, sem az üzifal (ha itt még ilyen van) és sem ott ahol megjelensz. Mi csak egy dürhő paraszt, rakás hülyegyerek vagyunk Egyszerűek mint a faék Ez van Meghajlunk tudásod és bölcsességed nagysága előtt Nincs olyan fórum és nincs olyan téma ahol ne tudnál rá koppintani bugyuta, eggyügyű fejünkre mint egy helyes irányba terelve bennünket eltévedt báránykákat, az igazság az erkölcs a becsület a pontosság kikövezett útján.
Ha ez számodra viszont eddig még nem derült volna ki, most éppen pont rólad vitatkozunk, hogy ÉRTSD!!!! Pont az ilyen szabályokat betűre betartó életveszélyes lassúsággal úton döcögő ,hétvégi úrvezetők, akik a forgalom ritmusát, rugalmasságát felvevő haladni szándékozók akaratára fittyet hányva beintenek és azt mondják ha ettől is gyorsabban akarsz menni - előzz meg

Mindenestre nem szívesen ülnék be melléd Őszintén szólva útálom a dezsavűt és a te vezetési stílusodról határozottan a 25 évvel ezelőtti tanuló 20 órám jutna eeszembe, ahol az első mondat is úgy hangzott, hogy "10 óra 10 perc"
Látom, te ezt sosem fogod megérteni..... nem a lassú a veszélyes, hanem az önuralom nélküli veszélyesen előző/előzni fogó autós.

Azt azért te is (remélem) belátod, hogy lassabban haladó megelőzéséből kialakuló baleset során nevetés tárgya lenne az a magyarázat, hogy azért előztem, mert lassabban haladt! (ez egyébként mindig, minden esetben igaz....hogy az előzött lassabb, mint az előző)

A kürtöt valóban szabad (lehetni mindig lehet) használni előzési szándék céljából rövid ideig, de csak lakott területen kívül.
A példádban említettel mit kell csinálni? elmenni mellette jobbról és ennyi. Pár másodperc az egész.
Nem hosszasan szenvedni, és mérgelődni egy ilyenen. Nagyon leragadtok egy ilyennél. Érdekes, nekem azon jár az eszem, hogy ahol tudom hopp megelőzöm (nem, nem kényszerítve) és már el is felejtettem.

A saját szubjektív szempontból kikiáltott INDOKOLATLAN szót felejtsük már el! Amíg nem bizonyított, addig nincs olyan, hogy indokolatlanul.
Addig az csak egy semmit nem érő magánvélemény.
Az indokolatlan itt a kulcs szó. Te mást gondolsz indokolatlannak, mint a lassan haladó.
Ezt a legkönnyebb jogosan megindokolni. Ez már vastagon a szubjektív kategória. Lehetetlen külsőleg indokolatlanságot rábizonyítani egy lassabban haladóra...ha egyáltalán okot ad arra, hogy számonkérje valaki....
Már, hogy ne lehetne!
Koszosan nem szabad, hogy a berendezést ne koszold össze.
A büdös egészen más dolog. Az még az utazás közben is kialakulhat nyáron a melegben.
A te logikád szerint akkor az meg el se induljon, aki majd nem fog mindig az adott útszakaszra megengedett maximális sebességgel haladni?
Igyekszem ráhagyással tervezni az utazásaimat.
Akkor te meg keresd ki azt a részt a fogalmaknál, hogy mi minősül akadályozásnak.
Máris rá fogsz jönni, hogy az nem az.
Nem tartom magam okosnak, de tudom objektíven látni a szabályokat..... mert sajnos megtanította velem az élet.

Amúgy pedig valóban létezik lassú hajtásért is büntetés, de ahhoz igen sok dolognak kell teljesülnie, hogy valóban és jogosan kiszabható legyen.
Még tőlünk nyugatabbra is. Én éltem 5 évet Bécsben és egyetlen esetről sem hallottam, hogy valakit ezért megbüntettek volna. Pedig sok rendőr ismerős járt hozzánk.
A lényeg, hogy nem gyengén veszélyes az úton aki tetü mód közlekedik. Hangjelzést meg előzés megkezdése előtt lehet használni, de nem elterjedt ez a szokás, én sem használom.