Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok! Egy kérdésem lenne, valószinű más is járt igy!
Tegnap sajnos nem 1 véda kamerába beleszaladtam
Csak miútán kiszúrtam a kamerát akkor nyomtam egy határozott satút, a kamera mindig a kanyarban volt (Tata)
De ha a kamera elött kb 10-15m-rel lelassitok a megengedett tempóra, és mig jól el nem hagyom akkor is számíthatok a sárga csekk-re?
Biztos h nem csak én jártam így azért kérdezem!
Köszi a válaszokat!
20as tabla, 40nel becsorgok. Sok a hulye a valasz.
Lehet,hogy kicsit elaludt hajnalban és most siet,hogy el ne késsen a munkahelyről....
Ez is szemben megy a kaszással, hogy hamarabb találkozzanak....
Egyesek szerint visszatért Ghostrider... Mindenesetre kissé óvatosabb lett,néha 130ra is lelassít...
http://youtu.be/gKdoZn1GD9s
Tudtommal újra leveheti a rendőr a helyszínen, de csak bizonyos esetekben. Hogy pontosan mikor azt em tudom, mert már nem vagyok érdekelt a dologban, csak korábbi kollégáimtól hallottam.
Az amit a hatóság kiadott rá korábban. Akkor is kitiltják, ha nem fizeti be az adót vagy a biztosítást. Csak egy bejegyzés a nyilvántartásba, meg egy határozat levélben az üzembentartónak. Annyira nem hülye az illető, hogy önként és dalolva bemenjen és leadja a hatósági jelzést. Úgy már kissé feltűnő lenn mászkálni a kocsival. Meglepődnél - vagy inkább felbőszülnél - ha tudnád hány ilyen van.
Azt már nem veszik el.
Ha forgalomból kitiltott (kivont), akkor egyáltalán milyen rendszám van a sz*rján?
A közig. alá tartozó szabálysértéseket figyeli, ahol az objektív felelősség elve alapján kérdés nélkül lehet a csekket küldeni az üzembentartónak. Van egy ismerősöm aki forgalomból kitiltott gk-val megyeget át alattuk szinte napi rendszerességgel, és emiatt még soha nem küldtek neki semmit, mert az csak sima szabs. Az más kérdés, hogy nem komálom az ilyesmit, de képtelen vagyok hatni az illetőre mert egy f..sz, pedig pénze volna rendbe rakatni a kocsit. Azután ha ne adj Isten beüt majd valami, akkor meg siránkozik.
Én is így látom ezt a dolgot.
A Komárom elején kihelyezett akasztófánál már az év elején satuzott mindenki, aztán rá fél évre kötötték csak be...
a lézer nem feltétlen esik a látható fény tartományba
olvass utána van infra és ibolyántúli is
igazándiból csak annyival másabb a "sima" fénytől hogy szinte nincs szórt fény, párhuzamos és keskeny a nyaláb
a hivatalos leírás tuti más, de lusta vagyok keresgélni
Pár oldallal ezelőtt belinkeltem a cikket a fő-fő rendőrrel folytatott interjúról.
Ott elég objektíven elmondta a válaszokat a felmerülő kérdésekre... A lényeg,hogy a nagy beharangozás meg ijesztgetés ellenére kurvára nem olyan nagy mindenttudó szerkezet.... Mondjuk az emberek tuti lassítanak a közelében,ezt tapasztaltam.....De ezt akkor is megtennék,ha be se volna üzemelve Gyanítom én,hogy ez egy jó üzlet volt néhány haveri cégnek...aztán még pénzt is hoz...
Na pont ez a része. Érdekes, de nem küldd levelet a rendszer ha lejárt műszakival mész el alatta. Pont most volt 2 hónapja a barátomnak.
Szerintem nem gépi feldolgozás van, hanem emberi, mivel az automatikus rendszer sok hibát vétene. Pl fülbevalóját piszkáló ember, haját tekergető nő..a telefonáláshoz... A biztonsági öves dologra is ugyanígy lenne példám, vagy ha lerohad egy kocsi az akasztófa előtt ahol záróvonal van. Mindenki aki kikerüli, az záróvonalat lép át, tehát mennie kéne a büntinek.
A lézer a látható fény tartományába esik. Sosem láttam magamon, vagy a kocsin/motoron, h letapogató lézerek lettek volna az akasztófákban...
Ez így van :)
Szakadok...
Melyik része hülyeség?

Ha nem csinálna minden áthaladóról felvételt automatikusan (csak a gyorshajtókról, és konkrét szabálytalanságot a kamera látóterén elkövetőkről), akkor szerinted mégis mi alapján tudna levelet küldeni a központi adatbázis alapján lekérdezett lejárt műszakis járművekről például? Annyira azért nem lehet gyors a lekérdezés, hogy az áthaladás pillanatában meglegyen a rendszernek a válasz.

A lézeres letapogatás pedig feketén-fehéren le van írva az összes védával foglalkozó cikkben.

"Mindent lát
Tényleg mindent, nemcsak sebességét képes mérni és leolvasni a rendszámot, hanem felismeri a honosságot és a jármű méretét is, amit egy 3D-s technológiával dolgozó lézerszkenner segítségével modellez, így egészen pontos képet kap arról, hogy mi is haladt át alatta."

http://www.vezess.hu/magazin/2...
Most is annak kéne lennie. Szánalmas ez az egész, ami itt megy.
Na azért...pont nemrég kérdeztem egy rendőr barátomtól és mondta, h nem készít mindenről felvételt.

Igen, meg röntgen képet is csinál rólunk, pl h mikor voltam szarni utoljára, és a motorom súlya megváltozott-e a legutóbbi mérés után, meg mennyi papírpénz van a zsebemben, h meg-e büntessenek a hónapban...
Hülyeségeket azért ne találjunk ki...
plusz oldalról is van kamera szóval hiába is állna meg .....
Ha gyorsan hajtasz, még ha akarnál sem tudnál megállni egy akasztófa alatt...
Amúgy meg sok a hülye kérdés, ha nem vagy ügyvéd, rádhúznak akármit...
Szlovákiában most is nyírják őket,meg elkerítik betonfallal a lepratelepüket... Csak nálunk védett faj,de hát mit várunk egy cigánykirály mellett!
én még emlékszem azokra az időkre amikor ezeket az "ösztönlényeket" a yardok keményen verték ha történt valami bűneset
és kb rend is volt.....
és ez nem számított erőszaknak, ez mindkét félnek természetes volt
És ez sajnos bárkivel bármikor megtörténhet....
http://www.blikk.hu/aktualis/k...