Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amúgy itt vannak.
Előtte meg kell nézni merre mész...
Nektek már bemutatták Pohi?
Van ahol meg a bokorból!!
Van ahol már műholdról mérnek....
A rendőrség szerint a VÉDA 100 m . A mobilok meg 2000 m .
Valami ilyesmi lehet....ránézésre.....mivel lefelé néz a kamera és nem előre...
Ennyiből az egész úthálózatot be kellene kamerázni, mert így csak a mérő előtt lassítasz és azután ugyanúgy túllépheted a megengedett sebességhatárt. Ha már mindenki tudni fogja, hogy hol van elhelyezve ilyen, akkor hogy fog bevételt termelni?
Egyiket sem oda tették , iskola kórház kimaradt !
Bogyó igazad van , de sajna nem mindíg szokott útvonalon megyünk , de majd elötte bemagoljuk ! Az eddig meglévő nem jelzett kamerákat is cserélték valamilyen okokból több helyen is , innentől azok is csak szoftver kérdése hogy mit figyel és mit mérjen ! Szerintem lesznek meglepik a közeljövőben ! Én is megígérem amennyiben nekem is kell hozzájárulást fizetnem az elit jólétéért én is publikálni fogom , hisz ezzel csak azt tudjuk kezdeni hogy megismerjük , és próbáljuk betartani a figyelni valókat maradéktalanul ! Ezáltal leszünk potenciális ellenségei a rendszernek !
Igazad van, csak az bosszant, hogy errefelé azokat amik alatt gyakran járok, nem oda tették ahol szerintem hatékonyabb hatásuk lehetett volna. Bár én nem vagyok közlekedés-szervező, tehát nem biztos hogy jól tudom .
Ne is haragudj, de ezek az izék:
- qrva messziről látszanak
- megtanuljuk előbb-utóbb a helyüket, hogy még álmunkban is fel tudjuk majd mondani
- ki vannak táblázva
Szóval ha ezek "alatt" képes valaki gyorshajtani, akkor az alapból Tajgetosz-kompatibilis szerintem. Az meg is érdemli a büntit.

Viszont a nem bekapcsolt biztonsági öv, a lejárt műszaki, érvénytelen biztosítás (ne adj isten egyszer majd a lopott járművek kiszűrése) miatti büntetés az tök jogos lesz.
Nem szokásom állatkodni,, mindig igyekszem a szabályoknak megfelelően haladni , mert féltem a motort, és a saját foltos bőrömet is4 de ha valami banális hülyeség miatt fognak gálára küldeni akkor azt "reklámozni" fogom mindenhol de ahogy nézem , ennek a dolognak nem a napi átlag KETTŐ halott megelőzése lesz a feladata, hanem a pénzbeszedés. Bár ne legyen igazam!!! Mivel már él a rendszer, hamarosan gyakorlati tapasztalatunk is lesz a működésről.
A "többi" szabálysértést biztosan messziről látják, de a sebesség mérése az "orra előtt" történik szerintem.
A nagy felbontású kamerák és a szoftvernek köszönhetően 2000 m -t látnak !
Mivel radaros működési elvű, így elvileg nem több, mint 2-300 méter.
Milyen messziről mérnek egyébként az új VÉDA traffik? Erről nem szólnak a cikkek.
Vagy kerékre,,és nem látja a rendszámot!!
Vagy át-triálozol a szalagkorláton!
Elég ha megállsz és vársz kicsit.
Viszont ha a kapu alá beérve oldalra elmész akkor nem lesz film. Ezért általában ahogy megfigyeltem olyan helyekre telepítették, ahol nem lehet oldalra elmenni.
Ma én is belerongyoltam városba......
A legutóbbi infó szerint most kedden(április 5.)
Igen, olyan intelligens lesz a programja.
Viszont még nem működnek, csak teszt üzemmódban. Állítólag május 1-el indul élesben...
Skacok vannak már tapasztalat valakinek ezekkel az UFO kapukkal. Abban sem igazán vagyok biztos hogy olyanba szaladtam bele vagy csak egy térfigyelő rendszerbe. De a kérdés felmerült bennem. Szerintetek van annyira intelligens ez az űrállomás hogy ha esetleg szemből beleszaladok picivel gyorsabban a kamerába. Pl 70 helyett 80-85-el de a kapun már a megengedettel megyek át és a hátulról a rendszámomat mér megfelelő sebességgel látja akkor is össze tudja rakni a képeket és így is meg tud büntetni ?
A kép oldalain látszó nyilacskák jelzik a fotózott rendszámot.