Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok Urak!
Reggelre itt is kifehéredett a táj. Hideg van, de az úton már csak latyak van, Mondhatni nem ideális motoros az idő. No de eljön a tavasz nem sokára, azután lehet nagyokat csapatni majd.
Üdv Józsi!
Vagyok, bár voltam már jobban is. Itt is szállingózik és hideg van, tudom majd jön a tavasz, de addig még van előre egy kevés az időből
Jó reggelt adjon Isten motorosok! Remélem , hogy vagytok? Esett tegnap délutántól 3 centi nagyon apró pelyhekben, és most örülhetek neki! Ahogy nézem ma marad a benti munka, bár mondja a "Nap-sütés"-t de mondani én is tudok bármit! Főleg, ha a számat nem ragasztom össze pillanatragasztóval!
Ne szerénykedj megy az neked is, a lényeg pedig úgyis az amit közben átélünk. Nemrég volt a Haon-on a megye 10 legszebb kastélya, azt írták hogy egyszer mindenképpen látni kell őket és képeket is mellékeltek. A 10 kastély akkora terjedelemben volt bemutatva ami egyhez is kevés lenne... gyorsan belenéztem a Total Commanderembe és megtaláltam mindet, igaz volt ahol 6éve voltam de a képek segítettek emlékezni, jó érzés volt.
Nagyon jó, már nézegetem én is a célpontokat, azt majd megosztom pár kép formájában igaz Hozzád képest halovány árnyékként, de így is élvezem az ilyen felfedezős túrákat.
Örülök neki hogy Te is tervezgetsz, ráérős időmben én is azt csinálom, több variáció van már csak nekem a távolságot is bele kell kalkulálnom, vagyis úgy meghatározni a köröket amibe belefér a minimum 2napos program. Dunától keletre már elég sok kastélyt láttam, most már nagyobb távolságokba is kell hogy gondolkodjak.
Szia Laci! Kora tavaszi kastélyromos első utam lesz: http://funiq.hu/zichy-kastely-...
Köszi, viszont!
Már most -8°C van, mi lesz reggelre... Zarát beengedem a kazánházba.
Jó estét jó egészséget Nektek! Itt reggeltől sütött, és szép tiszta volt az ég! De mindjárt itt a tavasz! (Már alig várom)
Jó estét! Máshol is kemény idő van, vagy csak errefelé? Reggelre szépen betakarta vidékünket a hó. Délelőtt vezetni voltam, szokatlan még a pótkocsis szerelvény így elsőre, főleg téli körülmények között... az bosszant hogy már rég meglenne a nehézpótos jogsi, a december viszont teljesen kimaradt mert rengeteg határidős munka volt, pedig már csak a forgalmi vizsga van hátra. Délután saját ügyeket intéztem ami szintén autóhoz kötött, hazafelé már akkora volt a köd hogy volt ahol 40-es tempónál is alig láttam valamit ráadásul az út is csúszott. Az autóm is szivatott, bejelzett a check engine lámpa, a hőfokjelző lefeküdt a nullára a hűtőventillátor meg elindult... itthon amikor felnyitottam a gépháztetőt úgy nézett ki a motortér mint a hűtőszekrény mélyhűtő része. Alul a légbeömlőnél bejött a -6°C-os menetszél a köddel együtt, ez bolondíthatta meg, vágtam oda egy gumilapot ami 70%-ban eltakarja a légbeömlő nyílást. Kicsit járattam mert azt hittem termosztát bajos, de az úgy néz ki jól működik, levettem az akkusarut és szerencsére helyreállt a rend és nem világít a hibajelző se, eddig ilyen még nem volt, igaz ilyesfajta időjárási körülményre sem emlékszem. Jobban elfáradtam ma a vezetésben mint ha egész nap hálózatot építettem volna...
Majd megbeszéljük! Még van idő motorozható időig. Összeszámoltam, nálam 5-en tudtok megaludni, hálózsákban többen is. Nekem is van hálózsákom, többször aludtam a Csobáncon pl. az unokákkal.
igen, ilyesmire gondoltam én is. Most viszont már tényleg jó lenne ott aludni valahol, ahol este leguríthatunk egykét sört is egy tábortűz mellett, közbe meg sztorizgatunk :)
Jön a tavasz megállíthatatlanul Laci ! Szerencsére!
Bizomány! És más dolgom nem lévén a motort fényesítettem ma délután!
No akkor meglátogatom a kissé poros facebook profilomat és elolvasom a híreket.
Szia Józsi! Itt is világított az öreg, mégis fagyott egész nap. Az ebédért robogóval mentem, de alig vártam hogy haza érjek. Ami viszont roppant üdvözítő, hogy már láthatóan hosszabbak a napok.
Pont ma mondta az egyik fiatalabb kollégám hogy milyen jó lenne ha már májust írnánk... pont március végét emlegettem én is hogy én már azzal is kiegyeznék Szép estét neked is Józsi!
Szép jó estét kívánok ! Itt ma egész nap világított a nap, de nem volt strandidő. Viszont mindjárt itt van a tavaszi nap-éj egyenlőség március 21.-én!!
Arról tudnál annyi mindössze hogy amikor Balázs megköszöntött közös élményeket is említett, csak tudod olyan sok minden történt velem tavaly hogy tervezni se merek még, majd csak akkor ha itt lesz az ideje.
Zara teljesen rendben van, a gyógyszert mi a rendelőből vettük, de biztos van állatpatikában is, a dokitok fogja tudni egészen biztos.
Milyen csoportos szervezkedésről vagyon szó?
Köszönöm az infót Laci. Mindenképp beszerezzük. Van itt helyben is állatpatika, majd érdeklődök. Remélem azóta már el is felejtette Zara azt a zűrös hetet.
Köszi Balázs! Talán egyszer még az is összejön amit a facebook-on említettél, egy jó kis csoportos lenne az igazi, Sebiék, Zsoltiék, Árpiék na meg Józsi meg a többiek... kétszer már sikerült 2014-ben, talán egyszer majd sikerül megismételni
Helló Zsolt! Sokféle gyógyszer létezik, van ami csak belsőleg és van ami inkább külső elősködőkre ajánlott, nehéz választani. Végül a NexGard Spectra-t vettük meg, azon egyszerű okból mert a doki is azzal védi a saját kutyáját és ettől jobb reklám nem kell szerintem. Ez itthon eléggé új gyógyszer még, azt olvastam hogy tavaly januárban lett engedélyezve. Leginkább a szívférgességen volt a hangsúly, mert az még durvább betegség mint a babiosis, szinte teljes keresztmetszetben benövik az ereket a fonalférgek és igazából csak sebészeti úton távolíthatók el, de nem biztos hogy túléli kutya, ráadásul olyan költséges beavatkozás ami egy egyszerűbb családot anyagilag is komolyan megviselhet. Szóval ez a NexGard erre is jó megelőző gyógyszer, a szívféreg lárváit kiírtja a vérből mielőtt kifejlődnének és bajt okoznának, emellett a kullancs terjesztette betegségekre is jó. Egy db tabletta ára (30-60kg kutyának) 4590Ft, felét kell odaadni először, majd másfél hónap múlva a másik felét, vagyis 3 hónapig lesz tőle védett, aztán lehet ugyanígy ismételni.
én is csatlakoznék itt is a szülinapi kívánságokhoz Laci! Az Isten éltessen még sokáig! :)
Köszi István!