Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia Ádám! Köszi, akkor lecserélem mielőtt nagyobb kárt okoznék a drágámnak. Akkor marad a Castrol 20W-50, a szűrőt most nem cserélem mert alig néhány km-t tettem meg vele az újjal.

Más: valaki küldhetne beszámolót a találkozóról, és képeket is szívesen látnánk!
Üdv: Gábor
Nekem a következő hét lenne jó, ha sikerül motorral feljönni Pestre majd hétfőn. Kedden vizsgázok, aztán a következő vizsgáig ami az utána következő héten lesz szerintem tudok keríteni némi szabadidőt :) Tehát ha ebben (19-22) az időpontban lenne a találkozó akkor azon részt veszek, ha motorral jövök fel.
Szia Satis!
Megszereztem a fékbetétet. Kiderül, hogy a 014 típus az első betét.
Hátsó 020 típus. Rendesek voltak az RMC-ben, szó nélkül kicserélték.
Hétvégén kiderül, hogy mit tud az Aranybetét.

RMC bolttal jó a tapasztalatom, igaz ott egy gagyi sisakot vettem 30000-ért 2 éve (Airoh PR2000) és kamukevlar, 1 év után szakadós, drága bőrkesztyűt. Az esőruha viszont korrekt.
Shox elég jó, minőségben és árban széles a skála.
Homasitában ki lehet fogni gyenge minőségű cuccot, pl esőkesztyű (átázik kicsit), esőcsízma (1 hét után elszakadt), gumifilctoll (übergagyi kína). De vettem ott digi órát és nagyon jól bírja az esőt.
Csak ennyi jut eszembe.
Szia Bodoadam, Paja!
Nem maradtatok le semmiről, de képet sem csináltam.
Mindenesetre én egy jót motoroztam magamban tegnap, élveztem a rotyogós dobot, meg a csöpörgést.
Hétvége ok, csak időben beszéljük le.
Sziasztok!
Dave78 nos az a helyzet hogy sajnos lemaradtam én is a fórumról(bocsi )sőt nem is tudtam netközelbe se jönni mert a menyem szüleinél voltunk...(na meg errefelé esett az eső is egy kicsit...)
Akkor mi lesz most?Áttesszük jövőhétvégére a talit?
Gábor,én is osztozom Dave78 véleményét hogy inkább szűrőstül cseréld le az olajat mert megeheti a kuplungot(nekem feketére égett...ha akarod meg is mutathatom élőben)meg a tömítéseket és akár szimmeringeket is...
Üdv Mindenkinek
Ui.:Megvárjuk a jogsidat
Hali,
kicsit lemaradtam a forumról :(
Kérnék beszámolót a most hétvégi találkozóról :) Merre, kik, mivel, képek? :)

Igyekszem majd feljönni motorral én is Pestre, aztán a környéken valahol találkozhatunk, persze ha az idő is engedi. Kíváncsi vagyok nagyon már más Xelvisekre.
Hahó Bodoadam, Paja és a többiek is!
Akkor a mai napon várható az összegurulás vagy tegyük el a témát?
Hali! Pont most válaszoltam Ádámnak is. Kösz a tippet, az olaj kb 2 hónapja lett kicserélve benne és nem mozdult azóta 20km-nél többet...
Szia Adam!
Nos, pl. (ebéd utáni emésztési időt beleszámolva) 3 órát megcélozzuk?
De lehet korábban is, várom a javaslatokat!
üdv, Dave
Szia Ády! Köszi szépen a választ, de azért végigmotorozható ezzel az olajjal egy szezon vagy azonnali csere javasolt?
Szia Gábor!
Lesz még ez így se! Várjuk a jogsid!
Nekem ugyanez a Castrol volt a blokkban, amikor megvettem. Fontosabb most, hogy mennyit futott a blokk a legutolsó olajcsere óra. Ha több, mint 5000-et vagy nincs infód, akkor inkább cseréld ki szűrővel együtt!
Nem rossz bele a Castrol 10w40, de szerintem Bodoadam-féle 20w50 javaslat jobb. Érezhetően jobb a kompresszió és simább a járása. Javaslom én is a szűrős cserénél a 2 liter+2 decit rátöltést.
Szia Dave78
Holnap délután hány órára jönne össze a banda?
Jó volna viszonylag pontos időpontot be kalkulálni...
Üdv.:Ády
Szia Gábor
Ha visszaolvasol fogsz találni olajtémát bőven,
a 10W40es olaj túl híg ehhez a tipushoz.Motul3000 20W50es vagy Castrol 20W50es olajat tegyél bele (természetesen csakis ásványi olaj jöhet szóba)és az olajszintet úgy határozd meg hogy járó motornál nézd az olajszintet mert a járó motornál van elszívott olaj a karterházból és keveset mutat(legjobb ha a nívóablak tetejéig töltöd az olajat).Nem baj ha nem tudsz jönni ,legalább igazoltan hiányzol
Üdv.:Ády
Szevasztok!

Elnézést, hogy nem végeztem előzetes felmérést, de remélm a jelenlévő Tagtársak ÉS új belépők is szívesen csatlakoznak majd a ma létrehozott Magyar Honda VT250 Xelvis baráti kör levlistájához.

Feliratkozás:
Magyar Xelvis Baráti Kör

Tagoknak levélküldés saját megszokott levelezőprogramból (minden tag kapja):
xelvis_klub@lev-lista.hu

Remélem Nektek is tetszik az ötlet. Várjuk a lelkes jelentkezőket!
Üdv:
Gábor
Szevasztok! Fájó szívvel hallok az első találkozóról, de még nem tudok részt venni jogsi hiányában Ami a technikai részleteket illeti kérlek segítsetek, hogy a blokkban jelenleg lévő Castrol ACTEVO Xtra 4T 10W-40 megfelelő-e? Az előző tulaj mondta a típust. A gumik pedig inkább öregek (3-3,5 év) mint kopottak. Hideg blokknál a nívóablakban pont félig van az olaj. Töltsek utána, cseréljem le? Köszi!
Gábor
Én vasárnap elmegyek a találkozási pontra nézelődőnek. Menyasszonyom scarájával.. :P Mivel a kis cb-met megvették.
Irjátok meg mikor ,és pontosan hol lesz a találkozási pont.
üdv
Kobra (semmi 111-... az csak reg. miatt kellett... mert foglalt volt. :))
Jó reggelt!
Szerintem csapjunk a lóerők közé, bízva benne, hogy nem csak 1x gurulunk össze.
Most vasárnap délután, Dunakeszin? Következő alkalommal meg csatlakoznak az igazoltan távollévők is.
szerintem ádámnak is jó a vasárnap.
Sziasztok!
Jövő hétvégén sehogy nem érek rá, az azt követőn pedig igen.
Most szombaton napközben igen, de éjjelre megyek dolgozni és reggel viszi el a skacokat az apjuk. Pontos időpont még nem ismert.

Barátnő az utasülésen.
Sznuupi
Sziasztok!
Eddig
Szombat: Sznuupi
Vasárnap Satis, Bodoadamvt.
Paja1, Pathfinder?
Nekem mindkét nap ok, egyenlőre.

Alternatív kérdés: jövőhéten több tudnánk összehozni? Ki hogy ér rá köv hétvégén?
Más csaj Xelvisen?
Barátnőm ha elviszem :D
Danköööö :)
Igyekszem, bár ezek a képek pont a pucolás után készültek. A hátsó keréken látszik meg igazán a változás!

A találkozó hol is lenne meg mikor is pontosan?
Szóval, ismét sziasztok!

A hétvégi találkozó nekem a szombat lenne jó.
Vasárnap 2 hónapja megbeszélt kirándulás lesz.
Viszont, ha szombaton találkozunk, akkor tutira ott a helyem.
Van más csaj ilyen 250-es hondán?
Csak, hogy jobb legyen a nemek aránya.

Mit szóltok hozzá?

Sziasztok!
Sznuupi
Sziasztok!

Hú, ez gyönyörű! :)
Szia Adam! Attól, hogy valaki nem vezet, még lehet tökéletesen fertőzött... Családom múltbéli és jelenlegi hölgytagjai erre elég jó bizonyíték. Pl párom anyuja 60x-ik szülinapi ajándéka az volt, hogy vitte egy kört a Fucsi a szigetben... Ezek után a xelvis max. mint séta jöhet szóba. :)