Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia Adam!
Jelenleg az úszógumi jobb ilyenkor, mint a hasidom.

Adam, Satis, vasárnap délelőtt nekem ok. Helyszín, útvonal javaslat?
Üdv Satis!
Mivel XVII kerben lakom, ezért Gödöllő felé szoktam irányt venni, ha már nagyon nem bírok maradni. Szentendrétől és Váctól felfelé is szívesen gurulok, de Velencei-tó irány is ok. Szóval társaság és cél függő.
Szia Satis
Én is remélem hogy délelőtt jó idő lesz aztán gurulhatunk együtt remélhetőleg Dave se lesz makacs és kijön gurulni ő is.
Ja Dave panaszkodott hogy nincs hasidomja még nekem is van hasidomom .
Remélem a párom is eljön gurulni velem (amúgy megcsináltam a szépen összetört fejidomot)
Üdv Ády
Szia Ádám!
Én mindenképpen szeretnék egy kört gurulni, ha közben sikerül valakivel összefutni az külön öröm lessz! :) Azért gondoltam a délelőttött, mert általában délután van eső... Izé, szóval remélem! Üdv: Satis
Kobra!
Most nézem, a hirdetések között van egy 88-as VTR... :)
Ha Dunakeszin lesz a találkozó biztosan megyek. Kíváncsi vagyok élőben nagyon a Xelvisre. Szombaton nekem most sulim lesz. De a vas. az F1 után tökéletes! :D F1 kötelezőő!
Szia Kobra
Teljesen osztozom Dave véleményét,ugyanis a szóban forgó vtr250-est én is kipróbáltam
és tényleg dinamikus de azért a nyomatékot nézve régi vt erősebb alul sokkal.A blokk teljesen megegyezik a régiekkel csak a kuplung- és generátor deklit dizájnosították meg a szelepfedeleket és egy kicsit a hengereknél.Ami viszont nem tetszik benne az a váltó fokozat mennyisége...a hat fokozatot jobban be lehet osztani...Hát erről ennyit.A Xelvisről nincs nekem pontos információm de sokkal közelebb áll valószínűleg a régi prototípushoz
Szerintem jobb lenne a talit jövőhétvégére halasztani mert ahogy az időjárás kinéz....
Üdv Mindenkinek Széles utakat
Helló Dave! Ahogy sikerül. Én mindenképpen teszek egy kört valamerre. De valami időt fixáljunk! Te merre szoktál csavarogni? Már csak mosni kell a motort... Szegény már másodszor ázik meg és még alig ment ki az udvarból. :)
Szia Kobra!
Valahol, még az elején írtam a VTR-ről... Van ahol több, van ahol kevesebb mint a xelvis. Ebből látszik, hogy japánban tudnak valamit. Ez a blokk már él egy ideje, mindig az aktuális külsővel. A xelvis a régebbi cb500 vázát kapta.
Szia Satis!
Ezek szerint hárman találkoznánk Adamot is számolva?
Kezdésnek nem rossz.
Szia Kobra!
Gyakorlatilag ültél egy "modernizált", naked Xelvisen. (2009-es modell, de a kereskedők eladják vadiújfejlesztésnek)
Néztem ezt a típust, szerintem ugyanaz a blokk van benne (öntőforma stimmel), csak injektoros, 5 fokozatú a váltó és naked-sport forma. A Xelvis inkább kis túragép.

Xelvis: max 36LE/11,500rpm, max 26Nm/8,500rpm.
LE és Nm értékeket nem lehet szigorúan venni.
A görbe jellege és a hajtáslánc áttételei határozzák meg a motor dinamikáját. Ha jól eltalálják az áttételezést, akkor meglepően jól mehet egy-egy gép.

Én tavaly mentem túrázni DL-650 és 1250ccm Bandit társaságban.
Ha nem volt nagyon meredek az emelkedő, akkor tartottam velük a tempót. Autópályán 120-140, szerpentinen 70-90, máshol 80-110 volt a sebességünk.


Sziasztok!

Tudom nem Xelvis...,de V2 és honda..
Szóval ma mentem a Honda tesztkaraván által egy H. VTR250-el. 2010 es modell. Nagyon nagy pozitiv csalódás. A motor pehely könnyű, brutál jó fékekkel. Pontos gázreakcióval.És kellemes motorerővel! Amin én el is csodálkoztam. Nyomatékos volt a motor minden fokozatba.120ig nagyon dinamikusan gyorsul. Észre se vettem ,és már 130al mentem. Kanyar kigyorsitások nagyon élvezhetők.Sportos üléshelyzete miatt akaratlanul is fürgére veszed a figurát.Igazi öröm motor. Amire ráülsz, és csak úgy mész egy 200km-es kört.
Előttem egy 1000-es Vara ment,de tudtam tartani a tempót. Elvileg 33le. Ezek után már tényleg nagyon kiváncsi vagyok egy Xelvisre.(37le ugye?)
Csak azt nem tudom hol így kipróbálni. Ha elmegyek nézőbe valahova (vásárlási szándékkal) akkor se mehetek vele 10km-es kört. És most van -150e ft akció az árából. 1.24m reg.adóval, műszakival mindennel!

Nekem is a kövi hétvége lenne jó találkozó szempontjából. Vagy a mostani Békés megyében :D Remélem hétfőn jó idő lesz és tudok jönni motorral Pestre.
Helló Ádám!
Nagyon jó lehetett! A Wild matricás furgon micsoda volt? Csak nem az Erdős féle draggal ment együtt? Már írtam, de csak a hangért megérte ott lenni... :)
Üdv: Satis
Szia Dave!
Szerintem a most hétvége jó lessz, igaziból talán a vasárnap délelőtt lenne a tökéletes. (délelőtt kevésbé van esély ázni. ) Amúgy nagyon ari vagy, hogy észrevetted a "pink pamacsot" ! Ugye milyen cuki? Különben az egy zacsi -vazze-, oda van szigszallagozva, télre mindig teszek, hogy pára ne tudjon bemenni. Ugyanígy a légszűrőt is csomagolom. Úgyhogy ennyit a "pink pamacsról".... A mázli nálam nem jön be. A tárolóból a műtőbe már szakadó esőben toltam. Jól indul a szezon... Üdv: Satis
Szia Bodoadam!
Jók a képek! Lökettérfogatokat összeadva kiadnának egy kisebb medencét. :)
Sziasztok!
Íme egypár izlelítő a kunmadarasi motorsportból
Szia Satis
Majd azért meglátom hogy tudok-e hozzád csatlakozni most hétvégén,és remélhetőleg Dave is megembereli magát ha mást akkor hármasban vagy 4esben talizhatunk, esetleg többen is jönnek majd?
Üdv.:Ády
Szia Satis!
Sokat vártunk erre a pillanatra, de megérte! Egy újabb, szép Xelvis.
Egyedi fényezés és valami pink pamacs a kipufogón. Az micsoda?
Úgy látom, hogy csak az enyémen nincs hasidom.
Üdv Mindenkinek!
Nekem a mostani biztosan ok, a következő hétvége lesz kérdéses.
Harmadik napja megyek úgy dolgozni, hogy pont eső előtt vagy után. Legfeljebb csepereg és mire célbaérek, meg is száradok. Más is ilyen mázlista?
Úgy látszik, mostmár mindig így lessz...
Valaki aki ért a nethez tudja, hogy miért küldte el másodszor is a képet? :) Telefonról vagyok, de üres volt a csatolt kép rovat...
Szia Dave!
Valóban, én is elsőnek tartom a 14-est... Nagyjából hasonló a beszerzési szokásunk, bár nekem a shox vagy drága, vagy nincs méret. A régi Maxxpowerből (ugye onnan lett a shox) van még pár holmim, de mostanában az RMC tettszik. Mondjuk azóta járok oda, mióta a vt van. Addig Motex, Imet, ilyesmi. Bár az Imetbe valamely nap betértem és kerestem a "szokásos" katalógust, erre mondták, hogy 8 éve nincs náluk olyan... =D
Üdv mindekinek!
Hihetetlen dolog történt! Megtaláltam a motoromat, sőt már összefelé rakom. Szóval hétvégén biztos gurulásképes lessz. Bár ahogy olvasom, a következő hét a favorit. Akkor viszont én nem vagyok a környéken... Azért, ha valaki ráér, most is mehetünk egy picit. :)
Szia Gábor
Azért a szűrőt is kicserélném a helyedben de legalább annyit tegyél meg hogy a kiveszed a szűrőt és ott is kiengeded az olajat
és tisztísd meg a szűrőt ha nem akarsz újat venni...
A találkozóról egy két szó... szerintem jobb lesz a jövő hétvégére tenni mert Sznuupinak akkor jó és nekem is jobb lenne.
Üdv Mindenkinek és Széles Utakat