Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egri04, írtam privátot.
ráadásul alkatrész is necces, amikor a husky forgalmazóval beszéltem azt mondta csak 2000 utáni gépekhez van alkatrész rendelés
Vagy az 1998 utáni, olajpumpásat. A lényeg, hogy az olajpumpa nélküli (egy membrán (reed valve) segítségével áramlik az olaj) nincs olajszűrője, ezért gyakran kell olajat cserélni, plusz a főtengely elégtelen olajzása miatt, pár ezer kilométerenként fel kell újítani a csapágyakat.
Nincs személyes tapasztalatom a típussal, de úgy olvastam, hogy elég problémás a főtengely olajzása miatt. És valóban 500 km-enként olajcsere kell neki. Én hanyagolnám és inkább az újabb 2000 utána önindítósat venném.
A jelenlegi gazdi mondta... Gondoltam megosztom veletek is, mert annyira nem értek a cross, enduro témához, azért is lennék kíváncsi egy két dologra, de főképp a tapasztalatokra!
Visszább van egy link ahonnét le tudod tölteni a manuált és minden kérdésedre megéesz a válasz
Épp most néztem meg, minden benne van
Amúgy honnét veszed ezt a 400km dolgot?
Sziasztok!
Egy segítségre lenne szükségem.
Motorvásárlás előtt vagyok. A kiszemelt paripa egy Husqvarna TE 610-es, 1998-as évjárat.
Nem sokat tudok róla, pedig keresgetek már jó ideje infokat róla.
Amit tudok:
- vízhűtéses, egyhengeres kb. 50 LE-s blokk
- 132kg és 9 literes tank
- önindító nélküli, berugókaros, dekompresszor szelepes
- olajszivattyú nélküli ezért kb. 400 km-enként elkél neki a friss olajcsere
- nem üzemórás
Tudnátok egy két infot róla mondani?
Fogyasztás, motorolaj mennyiség, estleg egy két típushibája, mivel ez egy enduró és nem egy üzemórás cross gép milyen szervízintervallumai lehetnek??
Előre is köszi a segítséget!!

Üdv: Kornél
Hali.
Olvastam, hogy motort keresel, de nem tudod még, hogy milyet. Nekem te510-em van, ami megtankolva 123kg. (Kíváncsi voltam és megmértem.)
Játszadozok a gondolattal, hogy lecserélem, ha érdekel ez a tipus, akkor érdemes lenne megnézned. (rendszámos, műszakis)
lejjebb linkeltem egy oldalt, kb mimden motornak megvan a leírása, el kell olvasni, mérlegelni
terepen buta és nehéz a 610 utcára pályára jó lesz
Az biza. De ilyen paraméterek mellett (110 kg, 55 LE) CSAK üzemórásat fogsz találni.
Először el kéne dönteni, hogy mire kell a motor. Pályázni vagy utcára. Ha pályázni akkor KTM/Husqvarna SMR 450/510 vagy valami cross átalakítva. Ha nem akkor meg egy Husky 610, KTM 640/690 igény és pénztárca szerint.
Igen, most hogy írogatod, nem biztos, hogy üzemórásban kellene gondolkoznom. Az sm 510r az üzemórás? Ez:
http://www.bikez.com/motorcycl...
110 kiló és 55 ló
Biztos van ilyen, de nem olcsó és az üzemeltetése sem
Pl a tc te 8-10 óránként olajcsere ha húzod is neki 200 óránként dugócsere 4-600 óránként teljes felújítás
Plusz teleszkóp tisztítás felújítás stbstb
Nyáron hétvégenre akár 2 olajcsere is összehozható ám....
Szóval ha a pénz nem számít van jó motor játszani ha nincs teli a padlás akkor érdemesebb egy gyári sm aztán esetleg kicsit megvadítani
Mindkét gyártó készített erre a célra is motorokat, minek faragni?
A 610-es 140-150 kg. De szerintem egyik enduro/supermoto sincs 110 kg alatt (inkább 120kg az), maximum a motocross (TC) változatok.
De tulajdonképpen ha tudtok ajánlani valamit, azt is megköszönném. 110 kg alatti legyen, ~55 Le. Lehet KTM is. Vagy más, csak megbízható legyen. Gondolom ilyen teljesítmény/tömeg arányos motort csak üzemórásat kapok.
Megnéztem a 610-est. Gondolom az sm 610-esre gondolsz. Ez sem lenne rossz, de olyat szertnék, ami max 110 kg szárazon. Ez a bikez.com-on alatta van, viszont a motorrevu oldalán meg 140 kg-ot írnak. Melyik lehet igaz? Vagy ennyire különböző lehet egy másik évjárat?
Bocs, de hol az az itt?
http://husqvarnaoutlet.com/rep...
itt kiválaszod a típust, évjáratot, letöltöd és megnézed mit mikor kell cserélni
városi vagyánykodásra inkább a 610 a nyerő az költségmentesebb
Sziasztok. Egy tc450 vagy egy te510-es megvételén, és supermotová alakításán gondolkozom. Ezekkel a motorokkal van esetleg tapasztalataitok? Mennyire megbízhatóak? Van e valami tipushiba? Egyáltalán ezeknél a a Husky üzemőrás gépeknél mit és hány óránként kell cserêlni, figyelni? Köszi előre is
Helló!
Sajnos sok tapasztalatom nincs vele (egyszer mentem ilyen típussal, akkor tetszett), de minél újabbat veszel annál jobb.
Lehetőleg 2012-13-t. (Talán még volt 13-ban is.)
Voltak hibák (ha jól emlékszem szelepek stb, de már régen néztem...), érdekességeket itt lehet olvasni : www.cafehusky.com
szevasztok!
van valakinek tapasztalata 2010 körüli TC250 krosszmotorral?
van valami extra szervizigénye? vagy valami buktatója (hibája) a többi márkához képest?
bencsiket kérdezzd meg: krosszmotorok.hu
üdv mindenkinek!
Bontott alkatrészt keresnék husqvarna TR 650 motorhoz Segédváz+rugóstag érdekelne!!+egy első és hátsó kerék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vagy olyan ember keresek aki külföldet járja motorrok és alkatrészek után! Telefonszámom : 0670-256-79-75 csörgess meg vissza hívlak Mail címem kiscicim@gmail.com
BÚÉK !
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tud e valaki ajánlani Budapesten megbízható szervizt egy SM510R szervizelésére. Olyan helyet keresek akik tényleg értenek a motorhoz...