Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ki az utcára közlekedni
szerintem nem az számít hogy áll-e 1 kerékre harmadikban
a 450est én is addig berheltem amíg már nem állt egykerékre max egyesben
Hát én már akkor nem értem :D Az a baj senki nem ért ezekhez a motorokhoz . Mindenki csak ezeket a rizskájhákat szereti szerelni ... Nem tudom már hogy hova vigyem ..... :(
ja és egy endúró nem kap annyi megtethelést mint az sm
ha annyira szar a kopmresszió hogy érezhetően gyenge a motor annak füstje is van
nekem volt már szarrákopott motorom ami úgy füstölt hidegen mint egy hivatásos füstgép, és nem volt sokkal gyengébb mint a nem füstös
pedig ilyen 0,5-0,7mm gyűrűhézagaim voltak
a kompressziómérést meg úgy csináljátok hogy fullgáz húzva és egy töltővel rá lehet segíteni az akkura,, és ne a gumidugós rányomós mérővel hanem amit a gyertyamenetbe be is lehet tekerni
Kipufogóból már a gyári van rajta . A többit meg nem tudom azokhoz nem értek :(
Plusz, ha jól emlékszem a kipufogó sem gyári rajta, lehet az folytja le...
Na igen, egy ilyen előéletű motornál ezer meg egy baja lehet. Mindenesetre én a karbit nézném át hátha elállították stb., illetve a légszűrőt is érdemes lenne megnézni.
Nem tudom viszont akkor hogy miért nem "megy" , végtét jó rajta , minden jó , csak nincs benne az az ördögi erő aminek lenni kéne . Olyan 2\3 erővel rendelkezik mint amit tudnia kéne :( úgyhogy szerintem csak kompresszió lesz az ..... AZ enyém nem hiszem hogy fojtva lenne mert az enyémet enduróként használták és nem rég lett papírozva előtt nem is volt forgalomban sosem . Úgy gondolom ez adta meg neki hogy bányában élte az életét :D
Akkor én még nem temetném, mert nyitott gáznál simán meglehet a ~7,8 bar.
Nem mert nem tudtam hogy nyitott gáznál kell mérni :DD és csak alapjáraton indítottam .
Ez már teljesen nyitott gáznál? Mert úgy tényleg alacsony :(
6,2-6,5
Mennyit mértetek, ha szabad megkérdeznem?
AZ enyémnél sajnos már kiderült , hogy nincs meg a megfelelő kompresszió . Érdemes lenne a tieden is mérni egyet . :(
Én egy ilyet találtam a Workshop manualban:
SM 610 (39 KW): ZCGA100AB5V000001
SM 610 (22 KW): ZCGA101AB5V000001

De ha jól tudom a 22kw-osokból is kiszedegették a fojtást az első 1000km-es szervízkor.
Egyébként sokan tuningolták ezeket, illetve nagyobb végáttétellel könnyebben jön egykerékre.
Látom az 1kerekezés a téma. Az én sm610-em,2006-os, sem veszi kerék gázra,papíron a 22kw-os és végsebesség is 160 kb. Tényleg lenne ebbpl egy erősebb és gyengébb változat?
Most néztem a manual-ban , hogy azt írja hogy kompreszió mérés közben nyél gázt kell neki húzni . Mondjuk ezt nem csináltam , alapjáraton mértük. Kicsit más sztory , elhajított ma a szörnyeteg :D A gáton terepezgettem és hát mivel SM gumik vannak rajta így eléggé csúszik a füvön :D Kicsit elfékeztem az elejével ......... nem mondom hogy nem fáj de legalább érzem hogy élek :DDD Két térdem meg egy tükröm lett oda :D Majd látjuk holnapra mennyire durran be ... :( :) Ti vigyázzatok jobban ....
Tudomásom szerint kell lennie benne, anélkül elég nehéz beindítani ezeket a nagy egyhengereseket. Mindenesetre egy szelephézag ellenőrzés nem árthat.
Köszönöm ! Sajnos magyar nyelvűm nincs, és neten se találtam
szerintem az enyémen nincs autó dekopmresszor ...... vagy mégis ?! :)
Mode gomb nyomvatart és gyújtás ráad. Gombot nyomva tartani amíg a WS felirat megjelenik. Gomb elenged, szervízkulcs megkeres. Mode gomb hosszan amíg "----" meg nem jelenik. Majd "NO, clear?" egy gombnyomás "YES, clear?" hosszan gombnyomás.
Egyébként a Manualban le van írva.
Szerintem meg az auto dekompresszor miatt nem hiteles a mérés. Ha tudja a 170-e végsebességet akkor a motornak nagy baja nem lehet.
Sziasztok. 2007es sm610ből h lehet kitörölni a szervizkulcsot? Köszönöm a segítséget!
Na az ilyen gyökerek miatt (a volt tulaj) szar a ktm husky berg stb
Nah hát megvolt a kompresszió mérés , és 6.5 bár van benne , ami nem a legjobb XD Viszont azt mondja a szerelő srác , hogy ne fossak be mert ő szerinte a szelepek miatt lesz . mivel kb 3 éve nem volt rajta állítva vagy ki tudja mivel az előző tulaj akitől vettem ő 3 éve volt tulajdonos és ő nem állított . úgyhogy lehet még régebb óta . Jövőhét hétfőn viszem szétszedni . úgyhogy majd meglássuk ....