Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hy all!
Pénteken lecseréltem a gyári IRC gumikat, mert hát kissé elkoptak már . 16 700km volt bennük.
Nektek mennyit ment el a gyári gumi?
Szia!

Ha bármiben kell segitség szólj mindenem van hozzá!
Adatlapomon elérsz!
Uhh...Hát rossz nézni a képet meg olvasni az ilyeneket. Ráadásul az enyém is fekete... Az jó hogy nem lett semmi bajotok és remélhetőleg gyorsan rendbe lehet majd rakni a motort.
Az infokat köszönöm, jövőhéten megyek szervizbe (12000km-es) és megkérdezem hogyan tudnánk összehozni ezt a dolgot
Szia Lacek!

Ígértem, hogy megosztom a tapasztalatokat az új lánckerekekkel kapcsolatban: bejött az, amire számítani lehetett: a vegyes fogyasztás leesett 4 alá, a gyorsulásból vesztett, érezhetően, de nekem még így is bőven megfelelően (le akartam mérni, hogy 0-ról 100-ra milyen gyorsan megy, de sajnos nem tudom, de erről kicsit később), a motort sokkal kíméletesebben tudom használni (kb 1500-zal kevesebbet forog a motor adott sebességnél).

Ami viszont rossz hír, hogy vasárnap sajnos belénk jöttek hátulról, ezért egy darabig nem tudok további infót adni :-( Előttünk megállt egy autó, hogy balra kanyarodjon, megálltunk mögötte, de az utánunk jövő kisbusz későn kapcsolt, ezért betolt minket az árokba. A szerencsénk az volt, hogy már elindult az előttünk levő autó, ezért az árokba tolt be minket és hogy az árok füves volt, nem betonos.... mindketten (párom is én is ) rendesen fel voltunk öltözve, ezért nem törött el semmink, csak zúzódások és rándulások. A baleset lakott területen volt, tehát nem 90-nel jöttek belénk, mégis elég nagy volt a csattanás. Remélem nem esik ki teljesen ez a szezon... de addig is biztatnék mindenkit a megfelelő védőfelszerelés használatára!
Sziasztok!

Tudom hülye kérés, de ha valaki esetleg valahol Zalában motorozik, és rám szólna, meg megtudnánk beszélni, hogy valahogy megnézhessem, hogy néz ki élőben, hogyan megy, ilyesmik (eszmecsere:)), azt örök hálám üldözné.:) (ermys@freemail.hu)
Sziasztok!

Eladó Bódis sportkipuf a kis harcosra. Tavaly Augusztusi karc mentes, összesen 2000km-et mentem vele. Ár:50.000Ft

Érd:30/6586015 Komárom-Esztergom megye.
Üdv mindenkinek!

Keresek 250R használt motort megvételre ami A-korl jogosítvánnyal vezethető.

Válaszokat ajánlatokat köszönöm!
Köszi az infókat. Várom a többi tapasztalatot is:) gyorsulás, fogyasztás meg ilyenek:)
Hali!

21 volt összesen a lánc+a kettő kerék (a láncból direkt egy jobb fajtát vettem, tartósabb és 80LE-ig elég, tehát bírja a kisninja terhelését), majd Kawa szervízben tetettem fel ( egy kis OFF: itt tennék egy kis negatív reklámot a szfv-i Kawasaki Ivanincsnak, akik feltették a láncot és még kértünk tőlük még valamit. Azt mondták, hogy ez benne van az árban. Aznap már nem volt rá idő, ezért 2 nappal később visszavittük, s a szerelés végén elénk tettek egy 4500 ft-os munkadíj számlát , pedig a szerelés megkezdése előtt is megkérdeztük, hogy akkor ez még az előző szerelés része.... kár ilyenekkel elkergetni az addig elégedett vevőket), ezért nem hiszem, hogy bárminemű gari vesztéssel járna.

Eddigi tapasztalat: eddig 289 kilómétert tettem meg és a benzines lámpa még nem is pislákol. Többet majd pár tank után.
:)
Nem is az a célom ,hogy a 220at kihozzam belőle :) De, amit írtál az bőven elég nekem. Első motornak szerintem tökéletes lesz. Aztán ha felnőttem a nagyobb kategóriához, akkor fogok váltani.

De köszi az infót.
Eddig én 150-nél többel nem hajtottam, mert magas vagyok és akkor már nem élvezetes a motorozás, hanem vagy hasalsz a plexi mögött vagy kapaszkodsz, hogy le ne vigyen a szél... neten nézegettem videókat, hogy 170 körül van a vége. Száguldozni nem fogsz ezzel a mocival (értem 220 felett) viszont autópályán is kényelmesen elmész 130-140-nel.
Hali!

Köszi az infót. :) Az lenne a kérdésem, hogy mennyit tudtál belőle kihozni maxnak? pl autópályánál előzés stb.. :)

De már alig várom, hogy legyen :) Tény ,hogy most csinálom hozzá a jogsit, de gondolatokban már messze járok :D
Köszi,akkor utána járok,ha már valamit veszek az olyan legyen amilyet szeretnék :)
Hali a fehér fekete szín természetesen kapható mert ezt 2011-es kollekció és ezért nem nagyon láttál többet, mert egy kicsit húzós az ára 1.399.000 Ft.
Másik kisebb próblámával szeretnék hozzátok fordulni...láttam egyszer egy csontfehér-fekete 250est,de eddig sehol sem találtam.Magyarországon található ilyen vagy ne is reménykedjek?
Abszolult jó kezdő mocinak, városba, kisebb túrákra is. Tolerálja a kezdők hibáit, nem ugrik meg, könnyű, kényelmes, fék is elég. Egy személlyel. Kettővel kicsit karcsú már, de rövidebb utakra, ok.
Fogyasztása 4-5L. Nekem bevált.
Helló!

Engem bővebben is érdekelne ez a lánckerék csere. Mesélnél még róla esetleg?:) Mennyibe is került az egész? Ez nem befolyásolja a garanciát szerinted? Esetleg egyéb tapasztalat ha lesz örülnék ha megosztanád.
Köszi
Laci
Sziasztok.
Eladásra szánnám 2 részes Prexport márkájú bőrruhámat. A Karasna-ban vásároltam 3 éve. Az ok csupán az hogy új motor lett és nem megy a színéhez. A ruha megkímélt, nem szakadt, bőrápolóval karbantartott. 48as méretű
Minél előbb szeretném lecserélni, így az ár alá is mentem kicsit.
Együtt 35 ezer forint lenne. (esetleg nadrágot vagy kabátot is adom külön-külön)
Itt megtekinthető:
http://www.kepesmotor.hu/bor_k... ... t=prexport
Sziasztok...csak kérdezném,mint leendő kezdő motoros,hogy milyen a 250es?
Helló!

Üdv a klubban :-) Régebbi hozzászólások között találsz rengeteg infót, sokan kérdezték már ezt, de egy pár dolog tőlem: én 194 magas vagyok és napi szinten használom a kis ninját és egyenlőre nem panaszkodom. Két személlyel is lehet vele normális tempót menni, egy év alatt 22e km-t tettünk bele és semmi bajom nem volt vele, a kötelező szervizeken kívül más nem volt. Ha elfogadod a 250 ccm korlátait akkor sok bajod nem lesz vele.

Más: most cseréltem láncot és ilyenkor kötelező hátsó lánckerék mellett még az elsőt is lecseréltem. A gyári 14 / 43 első/hátsófogas kerekek helyett 15 / 43 -as szettet tetettem be elég szembetűnő eredményt lehet elérni ezzel a kis módosítással: az eddig megszokottakhoz képest kb. 1500-zal kevesebbet pörög a motor (a fogyasztás illetve a motor élettartamnál ez nem keveset számíthat), illetve ha a másik oldalról nézzük, akkor az adott fordulatszámon az eddig 100-110 helyett 120-130-as tempót kehet menni. S a nagyobb első lánckerék miatt kevésbé használódik a lánc.
Hali!

Én egy full új motoros vagyok/leszek, mert most rakom le az A-t.
De kíváncsi vagyok a véleményetekre a mocival kapcsolatban, mert ti már azt használjátok és nem árt nekem ha olyanoktól hallom, akik naponta mennek vele...

Első mocinak milyen lenne? Meg mik az előnyök, hátrányok? Esetleg vannak javaslatok?

Köszi előre is. :)
Hülye kérdés volt.. kezdek rájönni hogy mit hol találok itt a fórumon
Hali!

Köszönöm a választ :)

Pesti vagyok.

Ti merre laktok ?
Tárgyaltuk már nem rég hogy a hátsó gumi a gyári 130/70-es helyet 140/70-ig biztonságos, mivel a 150/70-es guma túl nagy nem nagyon fér már be és túlságosan össze húzza a felni, egy foggal kisebb fogaskereket tegyél előre és sokkal pörgősebb lesz a moci amúgy te hová valósi vagy?
Sziasztok!

Több kérdésem is lenne...

Az első,h mekkora a legnagyobb gumiabroncs ami még ráfér a kis szöcskére úgy, h a megmaradjon a stabilitása a motornak... (nem vagyok hozzáértő, ezért kérdezek talán bután :) )

A köv. kérdésem pedig, h milyen fogaskerekeket érdemes rádobni a mocira a gyári helyett... (nyomatékosabb legyen)

Köszi a válaszokat :)

ßß