Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szép napot mindekinek!

Kezdő motoros vagyok. A kérdésem az lenne, hogy javasolnátok-e egy kezdőnek a 250-es Ninját. Az első gondolatom egy yamaha yzf r125-ös volt. 18 éves vagyok és még van 3 évem a korlátlan jogsiig, és addig már nem szeretnék cserélni. A Ninja pedig még pont belefér az A korlátozottba... Szóval vannak érvek, ellenérvek. Egy Ninja tulajdonost kérdeznék, hogy mi a véleménye. Nagysegrendekkel nagyobb a különbség a kettő között ? Elrettentésnek felültettek egy gsxrre, de nem úgy sült el ahogy gondolták. Nem sikerült elvenni a kedvem
A U2 koncertes úttal? Ááá, semmi... csak elcsúsztam 130-cal az autópályán. Pedig már kb. 5 perc és hazaértem volna.
De igazából nem szeretném a negatív oldal felől közelíteni a dolgot, a történet (a Kawasaki blog-ján olvasható) épp arról szólna, hogy milyen nagy élmény volt motorozni. Nézzük csak a statisztikákat: az 1000 km-es útból csak 1 km-t mentem motor nélkül az aszfalton... Hát van okom méltatlankodni? Nekem mindig szép emlék marad az út, eséssel együtt.
Köszi de végülis mégsem veszek most semmit. (És igazad van, az olajszűrő hülye ötlet volt, köszi. )
Miért, mi volt a balszerencse tárgya közben?
üdv. igen.
Az első és a hátsó fékbetét ugyanolyan.
szia. olajszűrőm csak a blokkon van az nem eladó. abból csak újat tegyél a motorodba! a légszűrő elkelt, már csak a fékbetétek vannak meg azok közül amit keresel. annak az ára 10 eft/első és hátsó pár együtt. csak egyben eladók. ha érdekel akkor 0620/992-4528 hívj. üdv.
De igen!

Köszi kawazsolti! Amúgy a dolog bonyolultabb, mert hamarosan amúgy is fel kell mennem Győrbe, szóval lehet össze tudom kombinálni és elmegyek a Pesti szervízbe egyúttal. Azért a számodat elmentem.
smice véletlenül nem te voltál aki a U2 koncertet balszerencsésen jártad meg?
Persze! Hivj fel adok egy szervizt aki megcsinálja neked és a garid sem vész el pestre azért fölösleges elmenni! 20-9-248-245 72-334-156
Komolyan?! Bakker. Akkor viszont nem kérdés a pesti út.

De ugye azért olyan alap dolgokat el lehet végezni, hogy légszűrőtisztítás, akkumulátor kiszerelése és töltése télen stb....
Te csak azt hiszed! Abban a pillanatban hogy hozzányulsz te vagy más elfeljtheted a garidat.
Szia!
3200-nál járok, szóval még csak az 1000-es szervíz volt meg. A motort tavaly áprillisban vettem újonnan, a szerződéskötés napja talán a hónap első felében volt, 12-e... már nem emlékszem. Ténylegesen azonban csak májusban vettem át a motort, a forgalomba helyezés is meg a biztosítás is április 30-án lett megkötve. Nem tudom, honnan számítják a garanciát.... De a következő két hétben terveztem megejteni az éves szervízt.
(Az olaj- és szűrőcserét amúgy szerencsére nem kötelező márkaszervízben végezni, úgyhogy otthon akár naponta cserélhetek olajat, és megmarad a garanciám, yeah! )
Alapvető kérdés az, hogy kell-e a maradék majd 2 év gari! Úgy gondolom csak érdemes lenne megtartani! Ha meg akarom tartani akkor ugye Debrecen kilőve és marad Miskolc vagy Budaörs ... állításotok alapján a budaörsi nagyon korrekt, a miskolci viszont még számomra elérhető táv lenne idő és költségek szempontjából is. Szóval ez a dilemma.
Az utolsó kérdésemet hozzád címeztem.
Donor ezt a kérdést nekem vagy smice-nek címezted?
Hát ez a te döntésed de mégis miben gondolkodsz?
Mostmár totál sejtelmem sincs, hogy mit csináljak, csak jó lenne még a hátralevő majd 2 év garanciát megtartani, főleg ha haccázra cserélek idén és vezetett szervízkönyvvel és garival szeretném eladni a gépet!
Szia! Hány ezret futott már a mocid? Igen az éves szerviz, de ilyenkor olajat és szűrőt is kel cserélni amúgy hanyadik hó hanyadikán vetted, mert pár nap miatt is bukhatod a garit! Mert a szerviz hatezrenként vagy egy évente kötelező!
Felesleges ezért felmenni Pestre...én biztos vagyok benne, hogy ilyen problémád nem lesz még a közeljövőben...egy kis rutinellenőrzésért nagyon drága lenne egy pesti út.
Én is 30-ra tippelek, majd valamelyik szervízben rákérdezek telefon, hogy kb. ilyenkor mit szoktak cserélni, persze tudom, hogy a motor állapotától is függ mit kell még ezen felül kicserélni.
A nyitás csak poén volt. Persze csodák történhetnek; meg a remény hal meg utoljára és egyéb közhelyek. Csak én sem terveztem egy pesti utat most, a munkából sem lenne könnyű eljönnöm, meg na. Bosszant, hogy az egész keleti régióban nincs egy megbízható márkaszervíz.

A Ninjám 2009-es, és fekete (2010-ben vettem). A szervíz amúgy még nem esedékes, de vannak olyan éves ellenőrzések, amiket márkaszervízben kell elvégezni, legalábbis a kezelési útmutató szerint, pl. aszongya
- Kerékcsapágy sérülés ellenőrzés
- Kormányzás holtjáték ellenőrzés
- Általános olajozás (Chassis parts)

Szóval ezen agyalok, hogy most ennyiért menjek-e Pestre; csak mivel ugye még nekem is él a garancia, addig szeretnék mindent előírásszerűen és márkaszervízben csináltatni (amit ott kell), nehogy később bárki bármibe beleköthessen.
Hát szerinted mire nyitna egy új kereskedés vagy szerviz? Én tavaly ősszel voltam alkatrészé náluk, de nagyon panaszkodtak hogy pangás van. Csak pár motort tudtak eladni az évben a szervizbe is inkább a robogósok voltak mint sem a nagy motorok. Szóval üzletet nyitni a mai helyzetben orosz rulett! Hány ezres szerviz esedékes neked, és mikkori évjáratú a Ninjád, és gondolom zöld szinű?
Na jól kitolt velünk a Speedline, hogy megszűnt. Pedig kedveltem őket. Van rá esély, hogy két héten belül nyílik Debrecenben egy új Kawa márkaszervíz?

Greenblood, te akkor hova viszed a motorod? Én is most vinném, de ha a miskolci ilyen vacak, mint ahogy írjátok, akkor marad Cegléd vagy Budaörs vagy M3... Mind a három amúgy Big-bang-es, és mindháromért egy fél országot kell utazni...
Szia vör7!

Engem érdekel a fékbetét, az olajszűrő és a légszűrő! (Ugye 100 km-t ment?) Megvannak ezek még? Mennyiért tudnád ezeket elpostázni Debrecenbe? Tudsz esetleg adni egy e-mail címet?