Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Értem én,hogy motorra úgy tekintesz, mint egy használati eszközre és 600-as feletti motoron gondolkozol,de robogó után biztos nem ülnék 600as gépre.A szereteidet is tarsd szem előt!Vajon megéri?
Egy 600as gép kívánja,hogy haladj vele
A te döntésed,ha mindenre használnád akkor semmiképpen ne sportmotort vegyél (városban kegyetlen kényelmetlen)hanem valamilyen túrasportot.Menj el kereskedésben ülj rá mindenre esetleg,ha lessz mostanság tesztnap ott ki is tudsz próbálni egy párat.
Újat azért szeretnék, mert én autóra motorra úgy tekintek, mint egy használati eszközre, tehát nekem ez nem hobbi, hogy csak tartsak egy motort, ha nem ha szezonja van akkor autó megy a garázsba, és jön a motor. Ezzel meg is válaszoltam mire használnám .
Jó dolog a lépcsőzetesség, csak egyéb háttér dolgok miatt szerintem ha rálépnék az első lépcsőfokra, akkor ott is maradnék...miután nálunk a motor az nem valami népszerű dolog a családban...szóval emiatt is gondolkodok egy nagyobb (600as) motoron...
Mondjuk egyébként ami a legjobban zavar, hogy pl amerikába van rakat választék 400ccm körüli motorokból, az Mo-n meg 125, és 600közt szinte semmi választék nincs az eu szabályozás miatt...
Szia!
Én tanácsom az lenne,hogy fokozatosan lépjél felfele a teljesítménnyel,vagyis új motort én nem vennék,egyből sokat bukik az ember rajta és,ha kicsit veszel hamar megszokod és el akarod majd adni,ha nagyot veszel(600 felett)az már büntet ,ha nem figyelsz oda és nincs rutinod kezelni a vasat.
A kiló szerintem nem számít,persze,ha nem vagy 50kiló ne vegyél Hayabusát
Én 70 kiló vagyok a moci 230 teletankal,tolásnál kicsit érezhető a súllya,ha elindulsz semmi,de hát ezt nem is kell mondanom.
50,125,400,625,750ccm nekem ez volt a lépcső,szerintem megéri betartani a fokozatosságot
Szóval kicsivel kezd és úgyis megérzed mikor kell nagyobra cserélni.
Azt gondold végig, hogy mire szeretnéd használni! Városban furikázni? akkor teljesen tökéletes. Túrázni? akkor is, bár kérdéses, hogy egyedül vagy több mocival túrázol. Tekintve, hogy a Pici Ninjának 170 körül van a vége (nekem eddig 160 volt), nem tudom a többi motoros társad ezt mennyire "tolerálja". Én eddig páromtól és apumtól is megkaptam, hogy ők bizonyos kanyarokat, 180-al vesznek be, mondom király... örüljetek magatoknak... mivel, hogy az enyémmel ez azért valljuk be esélytelen lenne.

Én ettől függetlenül azt mondom, hogy nagyon jó motor, szerintem a sebesség is elég, mert igaz 160-nál is bőven el lehet dobni a mocit, de azért a megengedett 130-hoz legalább közelebb van, mint a 200, kevesebb a bünti:))))))

Kényelemről pedig. Szerintem abszolút kényelmes. Most már a 100-150 km-ket simán végig ülöm úgy, hogy nem fordul meg a fejemben, hogy huha le kéne szállni picit nyújtózni.
Igazából elég sokat vacillálok ezen a motor kérdésen, mert keret lenne rá, és mindenképpen új motort szeretnék, de én hosszú távra terveznék egy géppel, ha meg lesz nem akarom 2-3 év múlva lecserélni, mert annyi keretem meg nincsen motorozásra, inkább legyen egy normális, és akkor használom ameddig megy. Többen mondták hogy vegyek egy 600ast, és azzal indokolták, hogy úgyis 500ason tanítanak, akkor meg nem kell parázni...eddig csak robogóztam...tudom a robogóból nem kell kiindulni, mert más egy rendes gépen ülni. De ahogy olvasgattam a fórumot elgondolkoztam, hogy kell-e ez a motor nekem...a 600-as gépnél 1 visszatartó erő van a súlya...mert azok mégis csak kb 200kilósak...na basszus mire ezt végig leírtam megint nem tom milyen motort vegyek, esetleg valami tanács?
SZia!
Mindenféle képpen egy 250-essel akarsz kezdeni?
Mint Kawa párti, szerintem kezdő nagymotornak egy ZZR 400-as ideális lenne. Igaz hogy 180 kiló, de ha ezzel megtanulsz motorozni, akkor később, a többi motor már gyerekjáték lesz.
Én 250-es ETZ-vel kezdtem, de 250-es Ninjával bizti nem szemeztem volna (már ha akkor lehettt bolna is kapni).
Nem beszélve, hogy tök drága kis ninja...
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mennyire kényelmes a mocc?
Nagyok a fenntartási költségei? Mennyit fogyaszt utazó tempón? Mennyi az utazója? köszönöm! ;)
Mit találtam
Köszi!
Próbálkozom, az eredményről beszámolok.
Jó hétvégét mindenkinek
Persze, ez így jogos! Nyilván nem fogsz mindent magadra akasztani
Ez tényleg jó kis oldal, még egész használható táskák is vannak!
Szia!

Székesfehérváron van szervizes ismerősöm, ha az megfelel.
www.vargesmotor.hu (Varga Gábor)
Hivatkozz nyugodtan rám (MotoCat)

Sok sikert!
Széles utat mindenkinek!
Elengedte az olajat a központi telóm, esetleg tud valaki tippet adni hogy Fejér ill. Pest megyében hol javítatthatom meg?
Egyébként a hátsó doboz lehet hülyén néz ki, de pl munkába járásnál vhová elkéne majd tennem a laptopomat, meg az aktatáskámatde találtam egy külföldi gyártót, amivel megoldható.
http://www.ventura-bike.com/pr...
Köszi, akkor ez a motor minden elvárásomnak megfelel. alig várom, hogy meglegyen.
jó választás lesz!

Én a pakolást úgy szoktam megoldani, hogy a hátizsákot sisakhálóval rögzítem a hátsó ülésre, szerintem oda ilyen módszerrel elfér néhány dolog. Dobozt én alapból nem szeretem a motorokon, bár tény, hogy praktikus, de esztétikailag...
Oldal táska pedig szerintem felrakható, az nem rossz megoldás.
Tanktáska meg sima ügy:) még szerintem simán ki is lehet látni tőlem, mármint a műszerfalat, ha persze nem hatalmas tornyot raksz fel.
Sziasztok,
Kis tanácsra lenne szükségem, miután most szereztem meg a jogsimat nagymotorra. Nem akarok egyből bivaly erős és nehéz géppel kezdeni, ezért gondolkozom, hogy Ninja250-est veszek.
Az ereje elég lenne nekem lényeg, hogy tudja a 130as utazót, de szeretnék vele túrázni is, ezért szeretném megkérdezni, hogy a pakolhatósága milyen a gépnek?. Tudom sport motor, de valahogy csak pakolhatóvá lehet tenni( textil oldaltáska, tanktáska, esetleg valahogy hátsó doboz?)?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Akkor jövőre keress meg, de 1 milliónál kevesebbért semmikép ne számíts...
Ezt most kaptam le, Kanadaban. Itt is nepszeru ez a kis gep.
most kóstolgatsz?
hmmm
jövére én is vennék egy kis ninjat,csak legalabb 1 milláért legyen
de köszi
kingston!
kész van mmárablokkod?
Ahogy egy idősebb motoros ismerősöm mondta: "Azokban legalább még van anyag" , persze értem a szempontot, csak egy ötlet volt
azok régiek, inkább várok