Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gyors voltál, csak nem azt mondtad, amit hallani szerettem volna . De azért köszi !
Igen.
Szevasztok!
Először is mondom, hogy visszaolvastam sokat , meg is találtam, amit akartam, de amilyen fafejű vagyok, csak megkérdezem : a vámosoknál regadót fizetni csak a műszaki vizsga UTÁN lehet? Azért kérdezem, mert a vizsga pénteken lesz 9.20-kor, és nem vagyok benne biztos, hogy elérem az okmányirodát, ami délig van nyitva aznap, ha csak az NKH után mehet a vámosokhoz. Ha van rá mód, inkább holnap intézném el azt is, a biztosítással együtt.
Előre is kösz.
Az okmányirodában bepecsételik a forgalmiba: "abgemeldet" és adátumot. Tudod csinálni te is, vagy a tulaj is. Ha van rendszám, vinni kell azt is , lekaparni róla a matricákat , és behaítani a hulladékosba. Az ügyintézés pár perc, még pár euro (125 -ig kisebb összeg.)kb ilyen 6-15€...
Nincs erre külön okmány.Itthon a forgalmit, törzskönyvet, meg a kétnyelvü sajtpapírt fogják kérni.
Tud valaki segíteni hogyha megvásárolok egy angol motort mi szükséges hogy itthon forgalomba helyezem.
asszem Außerkurssetzung a kivonás
Szia!
Sajnos nem tudom annak a dokumentumnak a német nevét. Németül sajnos egy büdös szót sem beszélek, és még csak tapasztalatom sincs, mert az én motorom olasz volt. Kutakodtam egy kicsit a neten is, hátha találok valamit, de nem jártam sikerrel.
Azt viszont tudom, hogy igen, az ottani tulajnak kell kivonatni a motort a forgalomból.
Szia,
Meg tudnád mondani a német nevét a kivonási papírnak?
Azt az ottani tulajnak kell kivonatnia ugye?
Fahrzeugschein a forgalmi engedély és Fahrzeugbrief a törzskönyv, de ezt a papírt nem tudom...
Nagyon szívesen. Ezért van ez a topik. Nem ugye pl. a fotók ahol szoktak ezt azt.....
Köszönöm a segítséget!
Jaja.............van még...............össze kell vágni laskára mert pár 45-50 perces és sok a tökölés városban.
+lestem a videjód faCCa kérlek.
180
Én anno 18e-rt fizettem................tokkal-vonóval.
Hát ja. Nekem is azzal együtt 67ezer6cáz vót így má.
Mert ilyen cuki vagyok.
És most is itt vagyok, pedig ezerszer megfogadtam már, hogy nem nézek ide vissza többet.
Ne idegelj,pont ez a lényeg.
Hogy géza kimaradjon.


Ha te hoztad volna be nem kellene vagyonszerzésit fizetni.Csak ha gézától vetted volna.
Mivel géza sehol sem szerepel.

Bár azóta mindegy.Ígyísúgyis fogsz fizetni vagyonszerzésit.
Jan1 óta.
Ha az adásvételi nincs dátumozva, és már tavaly ki lett vonva a forgalomból a robogó, akkor tavalyi dátumot írjatok az adásvételire, mert úgy megúszod a vagyonszerzési illetéket. Egy 150-es robogónál ez nem nagy tétel, de akkor is.
Igen, nem vágom, vágtam eddig. A problema "lényege" hogy a robesz több mint 1 éve van itthon. Tudom, azóta állhatott is a garázsban
Bár ha nincs dátumozva...
Csak eddig nem tudtam hogy leszarják a kérdést és ergó a necces papír is elfogadott.
Köszönöm a segítséget.
Nem vágod. Több mint 1 hó alatt meggyütt a digó eredeti forgalmi a többi kulccsal és az immo... kóddal. Ezután a forgalmi alapján kitöltöttük az adásvételit aki behozta kitöltötte mint eladó ennyi. Mindig így csinálják, tudják itthon is, hogy nem fog kimenni senki helye, hogy papírt töltsenek...
Akkor anomáliát érzek az erőtérben: a te eladód a kétnyelvűt írta alá az eladó részen? És ezen a papíron te voltál a vevő?
Vagy "Dzsankarló" volt a kétnyelvűn az eladó, akitől te vetted az a vevő? És itthon írtatok kettőtök között egy normál adás-vételi?
Aki behozta nekem, ő írta alá az eladónál, forgalmi alapján, én meg ugye értelemszerűen a vevőnél, oszt jó napot ennyi!
Robogó ügyében nemtom a választ.
Szóval "Dzsankarló" eladta olaszhonban, Géza behozta biankó papírral, majd én beírom magam mint vevő és uccu neki ügyintézés...?
A 150cm3-is robogóknak is van kint forgalmijuk?
írd be magad.
Nekem is anno itthon lett kitöltve Luca Molfetta nevében. Ennyi. A kutya nem foglalkozik vele. A lényeg, hogy legyen.