Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem ezért nem volt ráírva dátum csak azelőtt írtam rá amikor vittem műszakira. Az én motorom is olaszo-ból van. 1 db kétnyelű adásvételi,1db olasz forgalmi és 1db olasz forgalomból kivonó papír (szerintem erre gondoltak nálad) ezeket kaptam és elég volt mindenhova a többi papírt meg ott kapod ahol épp intéztél valamit pl MKH tól műszaki adatlapot és egyedi forgalomba helyezési papír vagy honosító okirat.
Felhívtam az okmányirodát, azt mondták 2 helyen is, hogy ez esetben 15 napon belül okmányirodába el kell intézni a dolgokat, mint amikor itthon veszek autót. (más kérdés, hogy ennyi dolgot hogyan lehet egyszerre elintézni, előtte műszaki, stb..)
Másik helyen annyit is mondtak, hogy ha Olaszországból van, akkor 2 forgalminak kell lennie. Van ilyen?
A külföldi adásvételt nem tudom pontosan,de a magyart 15 napon belül át kell íratni a nevedre.a műszaki adatlapon meg rajta van és mondták az ügyintézők is,hogy 180 napig érvényes azaz a műszaki után ennyi időd van,hogy befizesd a regadót és elintézd az okmányirodát.
Hello, ezt hol olvastad? Betudnád linkelni nekem? A határidők èrdekelnènek!
Szia

Szerintem te nem tudod tőle"hivatalosan megvenni" ,mert nem ő a tulajdonos ahoz a motort neki a saját nevére kell íratni és utána tudod tőle megvenni sima magyar adásvételivel. Nyilván ez sokba kerülne a vevőnek ,mert 2x kell kifizetni az átírást ez lenne a hivatalos út.
Ezzel szemben a gyakorlat behozza valaki a járművet itthon készül egy új adásvételi ahol a behozó helyett a te neved kerül a vevő helyére mintha te hoztad volna így csak egyszer kell átírást fizetned. Persze így a behozó nem szerepel sehol viszont olcsóbb.

Én legalábbis így tudom, de írjon aki másképp tudja.
Szia
Annyi a lényeg, hogy már behozta más helyettem, én pedig tőle venném. Tehát elkérem tőle a már meglévő kétnyelvűt, és az eladóval is kötnék egy szerződést. Az a kérdés, hogy milyen formanyomtatványt.. :)
Angliából szeretnék motort behozni. A motor kb 5 éve áll, így valószínűleg a műszakija is rég lejárt. Forgalomba helyezés mennyi időt vesz igénybe? Sima műszaki vizsgát kell csinálni vagy hatóságit? Mennyi időt vesz igénybe? Először akkor lehet bejelenteni műszakira ha már forgalomba van helyezve? Van gyorsított eljárás? Nem vagyok jártas ebben a dologban. Kösz ha valaki tud hasznos információval szolgálni.
Szia
Kétnyelvűt az pl. ha olaszo-ból van a motor akkor olasz magyar-t.
Én is úgy tudom az adásvételi dátumtól számítva x időn belül meg kell kezdeni a forgalomba helyezést,de a műszaki vizsga az első lépés ami 180 napig érvényes. Így ha nincs pénzed a teljes átírásra akkor így tudod húzni az időt.
Még a "milyen formájú adásvételit kell kitöltenünk" kérdéshez annyi kérdésem volna, hogy ez esetben nincsen kötelezettségem, hogy X napon belül meg kell kezdenem a forgalomba helyezést, nevemre iratást?
Köszönöm.
Most nézem,hogy elírtam közben mással is foglalkozom szóval 8000ft plusz ktg. jön rá a regadóra összesen.
Nem akartam ezzel már foglalkozni majd legközelebb résen leszek
A regadóhoz annyi hozzáfűzni való,hogy a kalkulátor jól működik annyit számolt az ügyintéző is. Viszont azt csak a helyszínen közölték,hogy rájön még 1200ft kezelési ktg. és 10000ft banki utalási díj vagy valami ilyesmi neve van.
Hali!
Én a napokban papíroztattam a vasat,az NKH-t nem érdekli a biztosítás,csak az ocsmányirodát,vázszámra kötöttem a biztit,de nem kell visszamenni a biztosítóba a rendszám megléte után.......
Én is visszamennék a helyedben reklamálni, bár, ha már megvan a rendszámod, akkor le kellett adnod az eredeti forgalmit az okmányirodában, és úgy elég nehéz bizonyítani az igazadat... Maximum megpróbálsz kérni az okmányirodától egy hiteles másolatot az eredeti forgalmiról. Ehhez azonban segítőkész ügyintéző kell. Ha még nálad van az eredeti forgalmi, akkor jobb a helyzet. Próbálkozz, hátha.
Igen, mondod, hogy még van érvényes műszakid, és azt szeretnéd honosíttatni, és ha szeretnéd, hogy 2 évig ketyegjen a vizsga érvényessége, akkor azt is jelzed az ügyintézőnél. Ennek alapján kell majd 8 ezret vagy 12.360 forintot fizetned.
HELLO ! tudja -e valaki ,hogy hol talállható a CAGIVA hivatalos kirendeltsége MAGYARORSZÁGON aki kitud adni egy eredetiségi igazolást vagyis CERTIFICATE OF CONFORMITY ( COC ) papirt . elöre is megköszönném a segitséget !
Köszönöm.
Milyen adásvételit kell kitölteni ez esetben? (Ha az eladóval kötöm legálisan). Gondolom nem a hagyományos adásvételit, mint amikor itthon veszek autót/motort.
Utána néztem az NKH oldalán is fent van árakkal,szóval ha van érvényes műszaki a motoron honosítási eljárást kell kérni ennek ár 2 év meghosszabbított műszakival 12360ft ha viszont lejárt a műszaki akkor egyedi forgalomba helyezést kell végezni ami 27160ft sajnos eddig ezt nem tudtam és jó magyar szokás szerint nem hívták fel a figyelmemet erre.

Ki ezután viszi műszakira figyeljen erre.
Ja és személyautónál is ugyan ez a felállás honosítás 24290ft egyedi 39090ft hát nagyon nem mindegy.
nekem kell ezt ott jeleznem hogy szeretném még plusz 2 évvel meghosszabbítani a műszaki érvényességét?
Helo.Nemrég vettem egy motort olasz papirokkal.Ithon szeretném forgalomba helyezni.Tud valaki olyan céget vagy magánszemélyt aki mindent el tud intézni gyorsan és olcsón?Köszi az infókat!
Hát genyó volt az ügyintézö. Nekem korrekt volt nagyon még ö hivta fel a figyelmemet rà. Valóban 12360ft fizettem honositás és műszaki. menj vissza reklamálni
Na ezt hétfőn nekem elfelejtették mondani kicsengettem a 27e-t most,hogy írtad még ez évben érvényes lett volna a kinti műszaki

Ezt hol kellet volna jelezi, mert a nyomtatványon nem emlékszem,hogy volt ilyen kérdés.
A még érvényes műszaki vizsgát lehet honosítani, így az NKH-nál 27.160 forint helyett 8.000 forintért kapsz műszakit addig, amíg a külföldi műszaki érvényes, jelen esetben 2016. áprilisáig. Plusz 4.360 forintért pedig két évre kapod meg a műszakit (2017. március valameddig, amelyik nap vizsgáztatod a gépet), és még így is csak 12.360 forintba fog kerülni 27.160 helyett.
mire gondolsz?
Lehet a műszakit honosítani az NHK-nál, lényegesen olcsóbb is, mintha le lenne járva a műszaki, de valóban nem csak honosítani kell a motort, vannak egyéb intézendő dolgok.
miután irtam a csoportba utána láttam csak hogy levan irva ami nekem kell... sorry!
arra is rájöttem hogy nekem csak honosítani kell a motrot mert érvényes külföldi papirokkal rendelkezik 2016 áprilisig! :)