Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hello. Bjáratás hát igen...megoszlanak a vélemények, de az biztos hocs nam szabad gyilkolni min.500km-ig, de vanaki szerint 1500km-ig bejáratós. Szóval addig ne húzd neki csak 3/4gázt max. És hosszab távokat motorozva érdemes bejáratni, nem a városban. Hidegen pedig egyáltalán sosem szabad gyilkolni!
És mindig csak full szintetikus jóminőségű motorolajat használj!
Ha lett hónólva akkor nem árt egy 1000est ha nem lett alapdugó van benne egy 300km elég, de ha picit többet járatod az nem fog ártani ... nem szabad neki powerig húzni, nem szabad egy fordulaton menni mert felhigul a keverék...
Hell!
ha lejárt a mocim műszakija, és tegyük fel 3 hónapig nem lett meghoszabbítva, akkor azt nem vonják ki a forgalomból, ugye?
Csak mert hallottam ilyet egy ismerősömtől, és megrázott.
Hi sárcok! Ha már bejáratásról van szó, akkor egy 125 ös endurót hogy kell bejáratni? EGy gyerektől azt hallottam h első 100 km en csak nagyon finoman szabad vele menni és kis sebességgel.Valaki más szerint epdig rögtön az elején ki kell kormolni a lerakódás elkerülése miatt...Tanácsokat kérek!Főleg yamaha dt 125 ről lenne szó
Nincs!
De az a törvény még megvan hogy 10évnél idősebb motort nem lehet vizsgáztatni?
Köszönöm a válaszokat!Csak az a baj,hogy még nincs a1 jogsim...jövőre lesz,ha minden igaz...(egyébként nem rossz az mz,de miután már kipróbáltam pár 125/50-est,már tudom,milyen erő kell nekem)Egyébként lemértem,simsonnal 7 hónap alatt 200km-t mentem...(igen,kettőszázat).Nincs nagyon se időm,se kedvem,ha nincs konkrét uticélom,és akkor nem megyek motorozni...Úgyhogy egyébként hétvégére,meg kicsit villogni keresek mocit...Ami nem is lenne baj,ha egy faluban laknék,és ismerném a város rendőreit,mint a legtöbb ilyen motor tulaja...De sajnos nagyvárosban (kecskeméten) élek,és nincs rendőr ismerősöm se...Úgyhogy akkor talán igazat adok nektek,spórolok még,(de leginkább keresek olcsó motort)
és veszek addig valami 50-est...És jövőre veszek valamilyen rendszámos 125-öst...(ha minden igaz,akkor addigra lesz diákmunkám,és tudok venni valamilyen jobb mocit).
Mindenesetre válaszotokat köszönöm!
Tisztelettel:Csorbai Szabolcs
egy 125-öst rendszámoztatni 95000ft.- plussz amíg rendberakod annyira, hogy leműszakiztathasd. ugyhogy szerintem, az a gyorsaságimotor amelyiket megtod wenni (sajnos) nem lessz jó állapotban.de mz-wel szereztem jogsit, és jol huz 50-eshez képest, ugyhogy ha wan kedwed, akkor mz, wagy még gyűjtesz és 250000 körül már wannak jó motorok, de azt is ki kell wálogatni. sok szerencsét, és jó motorozást!
Hát nemtom de nagyon sokba kerül visszahozni forgalomba,asszem olyan 100Ezer forint körül van az ára.
Ahogy nézegettem a hirdetéseket 125ös gyorsasági motor csak ilyen 125/50es van ebben az árban. Nem éri meg megvenni mert ha lebuksz nagyot buksz. vagy vegyél egy nem gyorsasgái 125ccmes motort vagy még gyűjts,jobb ötletem nincs.
Háát...Kössz...Egyébként azért írtam 150e-et,mert nincs többem... Egyébként 125-öst lehet kapni ennyiért...(najó,rondán néz ki,de motorikusan jó...vagy fordítva)Igaz,nem műszakist...De mindenképp 1 gyorsasági mocit szeretnék,olyat,ami nem simson...(nem mintha rossz lenne,de arról szeretnék váltani)
Ugyhogy lehetőleg ne olyat írjatok,hogy:"Ha ennyit ér neked a motorozás,ne is kezdd el..."Nekem nem ennyit ér,hanem ennyim van.A 125/50-est meg azért kérdeztem,mert ilyen árban szinte csak ilyenek vannak.(vagy motorhibás rs-ek,af1-ek)Egyébként mennyibe kerül forgalomba helyezni egy ilyen gépet?
Mert akkor addig veszek egyet,majd megcsinálom,és ha egyszer jó lesz,rendszámoztatom...(legalább is ez a terv.Vagy megtartom pályagépnek hobbira és veszek mellé egy mz-t.)
Válaszotokat előre is köszönöm!
Tisztelettel:Csorbai Szabolcs
2 verseny után 1 dugó akinek nicns sok pénze?
a profik kb a szezon felénél cserélik....
Sok sikert hozzá!
hát igen, még egy jó állapotú 50es gyorsasági is 200felett van, de 125ösből is kilehet fogni jóállapotút ebben az árban.
150-ért még nem kapsz 125ös gyorsaságit ezért nem nagyon lesz ilyen jellegű problémád a redőrökkel. De ha mégis kapnál az többet lesz a szervízben mint az úton. Sőt még 50es gyorsaságit sem nagyon lehet venni ennyi pénzből.
Doubles959-nek akartam csak méllé ment...
Ez igy van de a 125/50et felejtsd el ha megfognak a napot is átkozni fogod amikor a motorozásra gondoltál,nagyfejfájást tud okozni hidd el.
Szabálysértési feljelentésre számíthatsz. Több szabálysértés valósul meg, 1.engedély nélküli vezetés, biztosítás hiánya, műszaki hiánya. Akár le is foglalhatják a motorkerékpárt. Megszakértőztetik soksok pénzért, hacsak be nem vallod, hogy tényleg nagyobb a dugó + pénzbírság.........Azt nem tudom mennyire jönne ez ki de nem olcsó az biztos.

Én a helyedben vmi aprilia rs-t vennék 150 ért már kaphatsz, de gyűjts még kb. 50-100ezer forintot és akkor 200-250ezerért már vehetsz egy kitűnő állapotút.
Hát tudod nem mindenkinek van pénze millió forintos mocira.....
Doubles959! 150 ezerért egy jó állapotú mz-t kapsz...nem egy gyorsaságit...Meg ha ennyit szánsz a mocizásra akkor...már bocs de inkább el se kezd....
Sziasztok!3 Kérdésem van:1.kb 150e ft-ig milyen speed (gyorsasági) motort ajánlotok?
2.Jól tudom,hogy ezekben elég gyorsan fogynak a kopóalkatrészek?(és drágák is?)
3.Mekkora a büntetés,ha 125/50 es motorral elküldenek beméretni és kiderül,hogy 125-ös?(egyéb kihágás nélkül)
Sajnos ez is igaz :P
ez igaz davise, de az exc a legdrágább is:P Majd ha lesz megfelelő tudásom talán vezsek egyet. Bár a négyüteműek közül nekem az rxv aprilia jön be a legjobban, már ültem is rajta:D
a kategóriában az exc a legjobb, ugyhogy, csak ówatosan!
Sztem RX-et vegyél.......kategóriájában a legjobb....nekem kb 3 hónapja van és a blokkal még semmi baj nemvolt csak ilyen fogyó eszközök romlottak el minnt pl gáz/kuplung bowden ,ha jól bánsz vele akkor viszonozza!
Az RX blokkjai között mi a különbség? (rotax, meg 122, vagy nemtom) Melyikkel érdems mocit venni?