Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

tudom,h az a dolga az olajnak,h lebegtesse a koszt...dehát pár óra és pár100 km után ugyanolyan koromfekete az uj olaj,m a régi volt?ráadásul ugy h elötte jol ki is volt öblitve... érthetetlen...
na mindegy,már nem engedem le belöle a motult...megvárjuk a 6e kmt.
Nekem a kis 125-ösöm volt ilyen a MOL olajjal: a motorblokk viszont belül patyolattiszta lett. Szerintem a régi leülepedett dzsuvát sikerült feloldani...
A GS-ben ugyanaz az olaj 6000 km után sem olyan retkes, mint a kicsiben 1000 után volt.
tegnap meg ma cseréltem olajat egy 2013ősz óta középsztenderen pihenö k7 650 vstromban. 27e km van benne.
tegnap kapott egy adag olcso mannol 4takt moso olajat...mentem vele kb 200km...na reggel lecseréltem....kapott motul5100ast...felkerekeztem kékestetőre,meg haza(300km)...és már megint korom fekete az olaj...
vajh miért van ez? nálam az svben is ugyanez a szitu. 1500km mentem az olajjal és már fekete régóta.
Sose használtam sparyt nem tudom milyen . Eddig azaz 16ekm keresztül jó volt az olajzó bízom benne,hogy az olaj csere megoldja a pproblémá. Esztergapad szánkenő olajat tettem bele .
A sűrűbb és ragadósabb láncspray talán jobb zajcsillapítás szempontjából, ill. ha sűrűbb olajat töltesz az olajozóba akkor valószínűleg az is. A láncszett csere óta Stihl olajat használok, egy kicsit zajosabb vele a lánc ezt én is tapasztaltam, viszont nagyon könnyű takarítani a környezetét a leváló kosz és olaj maradványaitól, hidegebb időben is folyósabb marad, nem úgy mint a motorolaj vagy hajtóműolaj. Több mint 25ezret futott a lánc a csere óta (egyidős az olajozóval), egyszer kellett rajta feszíteni egy minimálisat, azt is az első ezer km után, ez azért sokat elárul. Jt lánckerekeim vannak, zajcsillapító nélkül, számottevő kopás még nem látszik rajta, legközelebb viszont beszerzem a gumi csillapítású kislánckereket.
Helló !Jt lanckerekeim vannak did zvmx 525 lánc nincs az egész szettben 1000km . Első körben kicsereltem az olajat az előző mintha sürübb lett volna .
Gyárim RK volt, most ZVMX van. Váltáskor nem vettem észre semmi ilyesmit.
A kis lánckerék kihajtó tengely csapágya rendben van? Nem jártál esetleg túl feszes lánccal?
Az az olaj teljesen jó hozzá. Nekem nagybanditom van, az eredeti kicsi gumizott volt. Most sima JT van rajta, valóban kicsit hangosabb mint a gyári de engem nem zavar, felőlem csettegjen. Leírásod alapján az olajozó is jól be van lőve.
milyen láncot vettél?a ZVMX hangos!
99sc33 4000ft volt ami most van!
pedig nem is annyira drága (igaz évjáratot nem irtál)

http://www.makinaparts.com/lan...
Egysikba vannak tuttira
Igaz tényleg nem gyariak erre nem is gondoltam
Gondlom nem "gyári" kislánckereket vettél amin kétoldalt a gumi csillapító rajta van.....mert amin nincs annak van hangja.
Akkor még arra tippelnék, hogy a lánckerekeid nem futnak egy síkban....
Azért csereltem a másikat mert szakaszosan nyulot volt zakatolt erre az új is hangos
Együtt mindent !
Ugye lánckerekeket is cseréltél?
majd bekopik...
Làncolajzas téma láncot cseréltem plusz olajat ami kenni beállitva szépen csepeg nem basz őssze semmit. A láncon látszik az olajfilm ahogy kell. A probléma az hogy nagyon hangos a lánc . Vékony lehet az olaj ?Az olaj láncfűrész lánc kennő olaja .
olaj nélkül járatni nagy húgyagyúság...szerintem...
De kedvesek hogy aggodtak
Belefolyhattál volna anno a diskurzusba......eleinte volt értetlenkedés, hogy mi is van de oszt megjött a hangulat....
na az meg egy barom ökör,aki igy csinálja...