Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én ezt nem így gondolom, ugyanis ott a fában stb úgyis hamar eldobja meg mivel sokkal bővebben olajoz is ezért is hamarabb eldobjaaz olajat, erre a locoslkodásra nem fog neked a Stihl egy versenyolajat a lánra rakni, ez kb olyan mint anno a kerékpárok láncára a varrógépe olajat ajánlották, na az se egy versenyolaj.
A rossz kenést egy lánfűrész lánc egyféleképp sínyli meg- ha nem kap, ezért is vannak alapból a nem állítható láncolajzók pl elektromos láncfűrészen jó bőre véve...
Pedig nem kitaláció Lacikám! Amúgy ahogy csabu is írta nincs semmi gond a takarításával- nem sokkal épp egy fokkal sűrűbb csak mint a Sthil olaj. De persze nem akartam fikázni a Stihl olajat csak én úgy hiszem a Total motorolaj jobb minőségű mint a Sthil olaja na meg árba nverhetetlen ugyanis 3 litert kaptam ingyen a havertől ezzel egyik gyár sem tud versenyezni
fisi!
stihl láncra minek jó olaj?talán azért amiért a motorod láncára is rá teszed.sőt,azt is elárulom a láncfűrész lánca előbb megsínyli mint a motorod lánca a rossz kenést.
nekem elég hígfos olaj van a tartályban és veri minden felé, igaz én locsolom bőszen
azért híg az enyém hogy nem tapadjon bele a homok hanem essen le minél előbb, ezt csak a híg olaj tudja garantálni
utcára mindenképp sűrű olaj kell
Motorolajat használok. Igaz, 1500-as max fordulatú nehezgéphez valót. Nincs takarítási gondom. Meglátásom szerint takarítást inkabb a túladagolás okoz. Vagy az egyértelműen nem az olajozóba való olaj.
Nem lesz azzal gond, legalábbis Fisi beszámolóján kívül eddig még nem hallottam komolyabb problémáról, én is régóta használom. A motorolaj is biztosan jó, de annak a folyósságát jobban befolyásolja a külső hőmérséklet, a szintetikus Stihl olaj 5°C és 35°C között is hasonlóan viselkedik, persze hidegebb időben az is "lomhább" egy kicsit de nekem az adagoláson még nem kellett állítani emiatt. Tisztítás szempontjából viszont verhetetlen a Stihl, majd rájön erre Fisi barátom is ha a motorolajat takarítja a lánc környezetéről.
Én is ezt használom - mármint az olajat. Igaz a pumpa elektromos (és még keresem a megfelelő beállításokat, de nagyon biztatótak a tapasztalatok 600 km után). A felni egyáltalán nem olajos, a középsztenderen látszik egy kicsi (ezt részben betudom annak, hogy a téli leállást követően megtisztítottam a láncot és befújtam láncspray-vel, most pedig a pumpa felszerelése után megint megtisztitottam és ecsettel vékonyan átkentem a láncot mindenhol használat előtt).
Amúgy van egy elektromos-pumpás Mikir félém is azt 15e-ért lehet vinni.
Ja...
Àtveszem 5000ért a szettet.
Én is ezt vettem, amikor kiöntöttem a flakonbol az olajat volt üledék a doboz alján. Leszurtem kipucoltam a dobozt most hogy kiürült megintcsak ott volt a kosz az alján. Ennyi. A Stihl lancolaj szerintem letisztitott fáradt olajok egyvelege hiszen egy fűrész lancra minek is pazarolnanak szuper olajat?
Majd valamikor ha lesz időm pöcsölni vele felrakom a hondára.
Nem jól volt beállítva. Egyébként tényleg hígabb, az elején én is szenvedtem vele egy kicsit.
A szintetikus hígabb,én azt próbáltam,teli is verte a felnit,vettem láncfűrészbe ásványit,az szálat húzott annyira tapadós.
A kép lemaradt:
Nem tudom Te milyen "kofity ulepitett össze ontogetett olajok"-at használtál Fisi, amit szűrögetni kellett...
Nekem Stihl SynthPlus van, és tökéletesen olajoz, nagyon könnyen le lehet törölni és egyáltalán nem üledékes, erről csináltam egy fotót a lámpa fénye alatt, hogy lásd te is. Közel 30 ezret ment eddig és még 1-2 dl van a literes flakonban, lassan ideje lesz másikat venni és mivel ez jó én ennél maradok. Te meg úgy csinálod ahogy jólesik!
A total 10w40 Motorolaj léptekkel jobban bejött nekem Lacikam! És az nem ilyen kofity ulepitett össze ontogetett olajok egyvelege mint a Stihl.. Kétszer szurtem le mindkét alkalommal még volt üledék a doboz alján. Én többet nem használom az tuti.
Teljesen jó. És szvsz sokkal jobb mint a DID. Ajánlom. Régóta használom lévén a gyári Kawa láncok mind Enuma k
Üdv,
Valakinek tapasztalata, vélemény Enuma-láncokról? Kis mértékű egyenetlen nyúlást vélek felfedezni a gépen, ezért lánccserében töröm a fejem. Tudom, hogy DID az isten, de a Enumának van piros lánca is:)
azt irja a holland,h fullszint...
az 5100 meg csak félszint...ma öntöttem a gsrbe...
A probléma megoldódott . Az olajzó keveset adagolt valami üledék kelletkezett . Olajat cseréltem persze kipucoltam előtte.
segithet még ha az új láncot ecsettel átkened olajjal, hogy kicsit "telítődjön". Persze a felesleget le kell törölni utána...
Milyen motortípus, és tedd fel a kérdést abban a topicban. Biztos segítenek a fórumtársak.
Sziasztok
A fogaskerekeknek mekkora lehet a jatekuk, atengejre merolegesen ertem,szabad legyen valami?
Motorvasar elott alokes az egyik motor nagyon tetszik de a fogaskerekeknek van egy pici jatekuk.