Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Már 60 van benne és hidd el, lesz.
Mindegyik lancfűrész ilyen. Sőt, a boltban is így adjak ki: rajzolnak vele a betonra. Full gazon pörgeti és egy felület felett tartja 10-15 centivel a hegyét. Tavaly vettem 139-ért, elhiheted hogy így van.
amikor már nem is lesz a tiéd a motor
most akkor olcsó vagy drága?
Egy deci olaj elég 3-5e km-re. Az pedig 130 ft-os költség. A hab a tortán hogy 100 ezret elmegy a láncszett.
a gyártó nem így gondolkodik.ezzel te a lánc élettartamát növeled,szóval mocskot nem fog veled rárakatni.hát akkor hozzáteszem nagyon sok olajat kap a fűrészed ha te annyira tudsz vele rajzolni.
Nem is lehet minőségi, mert a minőség minden téren a magas árat jelenti. Egy nap reggeltől estig simán elmegy 5 liter benzin és 3 liter olaj ha kimegyünk az erdőre fáért. Kifizetni sem lehetne. A legócskább lanckenő megy bele.
Csabi!
Épp minap néztem 20 ezr km óta van fent a lánc olajzo! Úgy néz ki csak ken
Ember! Az egész cucc nincs olyan súlyban mint egy teli láncsprays doboz meg terjedelemben is kb akkora! Úgy eldugod nem is látszik.
Igen mivel kilocsolod a földre stb nyilván nem fognak neked egy drága motul 7100 minőségű olajat bele tenni mivel fogyó eszköz..
No most ha megjön a szenkefe az elbaszott láncfűrészemhez végre megmutatom neked mennyire tapad a Stihl olaj. Üresen porgeted a fűrészt is kb 5 centire rakva egy felülethez szinte rajzolni tudsz vele úgy szórja. A motorolaj sűrűbb, az se ropkod jobban. Tévedés ne essék jó a Stihl lancolaj nem célom ezt kétségbe vonni csak azt szeretném elmagyarázni hogy nem egy minőségi olaj. Ennyi. Ár érték arányban jó nagyon. De eredetileg a Kawa pl heavy gear oil-t ír a lánc olajozására 600 km-ként nem láncsprayt stb.
Ezért már gondolkodtam ezen is hogy ezt rakok az olajzoba legközelebb..
Ezt meg vegképp rosszul gondolod. ;)
Rosszul gondolod.
hát inkább befújom időnként,mint cipelgessek ilyen szarokat a motoron.
Ráadásul nem is lehet ásvanyi, csak valami biológiai ami biológiailag le is bomlik, mert kis területen relatív nagy mennyiseget fröcsköl szét a lancfűrész, tehát ásvanyiban masszív környezetkárosítás.
te!ha valamiből sok kell akkor oda már nem kell minőségi olaj?hát kíváncsi lennék egy minőségi motorolajjal kent láncot mennyi idő után dobnék el.10ed annyit nem bírna,de lehet még ezzel is keveset mondtam.
Minek kened a láncot spray -el? No azért kell ez is
Ennyi Csabikám, hiába, nem lehet bemagyarázni az embernek.. Látod.. Fireblade! Most mondom sokadjára. Hamarabb dobja az olajat, mert ahogy írod a nagy súrlódás ami megint nem így, ilyen formában igaz, és a fában való forgácsolas porolas stb miatt sokkal több olaj kell neki.. Ezért, ahogy Csabu írta ömlik idéző jelesen az olaj rá.. Így mint mondtam ilyen fogyásra nem fognak neked minőségi olajat tenni a flakonba. Mennyi is egy liter Stihl olaj? No látod...
Adj egy email címet és küldöm a leírást, hogy miért.
mondjuk én eleve nem értem mi értelme egy motorra láncolajzót rakni.
Eleve tapadásra tervezik. Nekem a cégnel motorolaj van, hidd el, az is hibátlan. Fröcsögés=túladagolás kivéve ha szilikon- , hidraulika- egyéb hígfost töltenek a tartályba.
igen,szép adagolás.és pont ez a lényeg,hogy keni viszont nem folyik le a láncról,és nem is fröcsög (a motorolajhoz képest).szóval aki lánckenésben gondolkozik ez sokkal jobb mint a motorolaj,azt csak lepörgeti magáról.
Ha egy láncfűrésznek fél literes a tankja és 3 decis az olajtartálya, ami úgy van méretezve hogy egyszerre fogyjon ki, az elég szép adagolási mennyiség. Kb 20 perc munka és üres. Tökmindegy hogy milyen gyártmány, mindegyik locsolja a láncot. Stihl is, Husi is, Oleo-mac is. ;)
megint tévedsz!pont az a lényeg hogy ne dobja el hamar az olajat és egyáltalán nem fogja locsolni olajjal.pont ezért van hogy a stihl láncolaj szálat húz a két ujjad között.
igenis kell oda a minőségi olaj,sokkal nagyobb a súrlódás mint egy motorláncnál,sokkal nagyobb az igénybevétel.
Na jó eke helyesírással sikerült megoldani ahogy látom szóval..

Én ezt nem így gondolom, ugyanis ott a fában stb., úgyis hamar eldobja az olajat- meg mivel sokkal bővebben is olajoz, ezért is hamarabb eldobja az olajat, erre a locsolásra nem fog neked a Stihl egy versenyolajat a láncra rakni, ez kb. olyan mint anno- a kerékpárok láncára a varrógép olajat ajánlották, na az se egy versenyolaj.
A rossz kenést egy lánfűrész lánc egyféleképp sínyli meg- ha nem kap, ezért is vannak alapból a nem állítható láncolajzók pl. elektromos láncfűrészen jó bőre véve...