Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na az éjjel nyugodt olvasással telt, körberágtam a témát, végül gopro 3+ black lesz a befutó. Itt is sokan írtatok a Driftről, nagyon hasznos ez a fórum!
Ja hát bukón eléggé bazinagy a Gopro, nekem spec ez a perspektiva annyira nem tetszik, de majd a proba után dől el úgyis :) A ragasztós rögzítéstől tartok kicsit, mi van ha leveszem és máshova tennem? Bár biztos találok valami megfelelő ipari 2oldalú ragasztót.

Szóval kicsit jobban bele akarok mélyülni a témába, akár saját kisfilmeket csinálni, meg szeretném ezt a dolgot tanulni. Csakhogy 1 bökkenőt látok. Ez pedig a videoszerkesztés. A jelenlegi 5éves Samsung laptopom nagyon kevés ehhez, viszont ha lehet nem szeretnék PCt meg monitort már a lakásba. Talán valami izmosabb lapzop is megtenné a Pana plazmámmal kombinálva? iMac Air? Vagy van vmi alternatíva? Na most lettem igazán tanácstalan...
Ti mit vennétek? Az ár nem a legfontosabb szempont, persze jó lenne ésszerű "hobbi keretek" között maradni.
Köszi előre is!
Lehet.
Viszont akkor megy a levesbe a sok kiegeszito.
A Drift fotómenete sokkal stabilabb rögzítést tesz lehetővé, mint a gopro bármelyik adaptere. Pláne motoron.
Mindig szeretek írni ide a sportmotor fórumra, sohasem csalódom, köszi srácok! Na akkor elkezdem az elejétől végigolvasni a fórumot
Kigeészítőkből a legfontosabb a drifthez a gopro adapter.
Utána válogathat az ember a milliónyi tartó,csatoló,tekerentyű és rögzítő tengerében.

Amúgy ja.
Sisakra embertelen hülyén hat a gopro és nekem húzta a fejem az a nagy tégla oldalt szal azt hanyagolnám és csak motorra tenném.
Drift viszont mindenhol jól mutat a csőszerű testével.

A hangját motoron nem hallottam így nem tudok rá mit mondani.

Goproé jó a többihez képest.
Szerintem nézd meg ezt!

Igazából minden kamera rögzíthető szinte mindenhova, mindegyikhez van öntapadós rögzítő, vagy üvegre vákumos, vagy sisakhoz adapter. Sajnos a rendszerek kevéssé átjárhatók, az egyik mellett le kell tenned a voksod és onnantól az abban rejlő lehetőséget kell kihasználni, keresni az újabb ötleteket. A gopro rendszere nagyon kitalált, de azért használat közben sajnos annak is előjönnek a hibái, gyengéi, mint ahogy a másikaknak is.
Amiben a gopro többet tud, az a nagy fps-es, slowmo lassítások lehetősége, ami azonban az esetek igen kis százalékában látványos és ahhoz már inkább "expert" vágótudás szükségeltetik.
Meg ugye a vízhatlan tokozás, de amennyivel drágább egy black3+ a többihez képest, annyiból kaphatsz bármelyikhez búvártokot. Ha a black3+ -hoz akarsz LCD-t, hogy nagyjából azt tudja, mint a Drift, akkor az újabb +20ezres költségtétel. Ráadásul a gopro is egyre minimalistább csomagokat ad, vagyis alig van a csomagban kiegészítő, mindent külön kell megvenni.
Nem menet közben :) :D
Igazából nyáron használnám a motoron, télen meg snowbord, na meg szerintem akkor már biztos máshol is bevetném :)
Egy pótakksi a táskában és meg van oldva a dolog. Amúgy használat közben lehet tölteni?
Tnx badzoli!
Ájfont menetközben? Azért az bátor... És mint mondom, az akkuja a wifi használattal kb a 2/3-át sem bírja.
Hidd el, nem akarlak félrevezetni a Drift kamerával, hiszen nekem is gopro van, de ha csak motorra akarod, akkor tényleg jobban járnál szerintem a Drift Ghost-tal.
És rögzíteni sem komplikáltabb, hiszen van rajta szabványos 1/4"-os fotósmenet, ami minden fotós eszközzel kompatibilis.
Mondjuk távirányítónak az iPhoneomat is tudom használni a Gopronál.
Fel van adva a lecke rendesen :)
Meglesem majd a Moviemakert is, majd a hosszu téli estéken fedolgozom a videókat...
Gég a Gopronál nem tudom igazán higy milyen csomaggal érdemes megvenni, pl hogy/mivel tudom biztonságosan felrögzíteni a tankra vagy máshová a motorra. Bocs ha volt már, remélem nem vagyok túl fárasztó.
Köszi az eddigi segítségeket!
Reggel nyloctol este nyolcig nem mehet vegig,tolteni toltom menet közben de ket-haromszazat megyek egyben es sose allok meg kapcsolni,viszont fix helye van a kameranak.
Nekem hasznos.
Most kicsit necces felemforditani es bekapcsolni nyolcvannal a 960 ast.
Ezwrt torpolok hero2 n wifi. Bacpac tavkapcson.
A távirányító szerintem nélkülözhető, de nyilván kényelmes. Viszont plusz energiát fogyaszt a kamerában is.
Ebből a szempontból a Drift GhostS a jobb választás, hiszen beépített LCD, forgatható optika (beállítható vízszint felszereléstől függetlenül), nem wifi alapon működő távirányító.
Ráadásul ha csak motorra kell, akkor onboard felvételeknél mindegy a magas fps, ezeken a felvételeken nem igazán jön ki a slowmo lassítás.
A Drift annyira vízálló, hogy motoron esőben nem megy tönkre, ha meg vízbe akarsz menni, kb 12ezerért kapsz búvártokot hozzá.
A Vegas jó (bár én sosem használtam, de sokan igen), de bármilyen komolyabb vágóprogit veszel, mindenképp kell hozzá egy komolyabb gép: minimum i5-ös proci, de inkább i7, min 8GB, de inkább 16GB RAM és sok-sok-sok-sok vinyó, akár külső is, de akkor mindenképpen USB3, vagy eSATA illesztésű kell, az USB2-es kevés. Nyilván ilyen csatlakozásnak kell a gépen is lennie.
De mielőtt megvennéd a Vegast súlyos pénzekért, inkább keress fel egy torrentszaküzletet és szedd le onnan, ha nem tetszik, kereshetsz másikat.
De mégegyszer mondom, a moviemaker is az esetek 90%-ában elégséges, keress rá a FélSvéd videóira, úgy tudom, ő azzal vágta a legtöbbet. Ingyen is van, userfriendli is...
Vagy ha úgyis gépet cserélsz, vegyél mac-et, azon ingyen megy az imovie, az szinte tökéletes mindenre.
Kártyán nem szabad spórolni, én már párszor szívtam emiatt, azóta csak sandisk.
A távirányító nem rossz dolog,de az hogy meg tudod nézni mit vesz a kamera az sokkal jobb!
Köszi, jogos :)
Tervezem a Hockenheimringet meglátogatni, jól fog jönni.
Na este nekiesem a témának, holnap rendelés :)
Amit most motoros alkalmazásnál néztem hogy jó lenne az egy távirányító.
Pályán elég hogy indulásnál bekapcsolod érkezésnél kikapcsolod.
Hosszabb túránál a kanyargós után másikhoz átvezető unalmas tötyögéseket nincs értelme felvenni azt a táviránnyal kilövöd majd ha érdekes bekapcsolod.
Köszi a választ!

Szerintem a Gopro3+ Black lesz a kiválasztott, már csak a kiegészítőket kell kiválasztanom hozzá vagy egy spéci csomagot megvenni.
Sony Vegast néztem én is, azt mondod azzal nem lőhetek nagyon mellé? Egy bajom van, a videók szerkesztéséhez izmosabb gép/videokártya kell... Úgyhogy majd a gépemet is fejlesztenem/cserélnem kell...

Zoli32
Itt Németországban az Amazon.de-n mindig vannak nagyon jo ajánlatok, és ha online megrendelem és nem jön be mégsem, ingyen vissza tudom küldeni. Boltba bemehetek, ott nem biztos hogy az eladó használta már pl. motoron a kamerát. Ezért is tettem itt fel a kérdést.

Este visszaolvasok a fórumban, köszi mégegyszer mindenkinek aki válaszolt!
Drift Ghost-S
Valami szaktanácsadó csak van a bótban.
De badzoli picit lejjebbi hosszabb írásában említett pár kamerát amikkel nem tudsz mellélőni.
Ag a baj, hogy hiába fogom meg, a tudását nem tudom abból megítélni...
http://www.goprohelp.com/tag/s...

Én ezt találtam.Szerintem a kártya lehet rossz,eddig nekem sem csinálta,megformázom,aztán ha nem jó akkor csere.Kínából jött 1 hónapja,elvileg class 6-os.SD kártya foglalatban van a micro sd,de nem volt le lockolva a kártya,kicsúszva sem volt.
Ezügyben egyelőre lövésem sincs, nekem csak néha kikapcsolt, de mostanában azt sem.
És ahogy nézem, nagyon a neten se találni erről infót, a hero3-nál valami kereszt+motoros ikon jelenik meg egyeseknél, az állítólag a mentett fájlok sérülésére utal, vagyis a mentés nem sikerült és tört fájlok keletkeznek. Sajna ennél többet nem találtam, próbáld meg a goprosokat felhívni (oakley-gopro store a Bajcsy-n, vagy myactioncam).
Szia.
Tegnap előfordult a gopro-mnál egy olyan probléma,hogy kiírta a kijelzőre,hogy SOS.Utánnanéztem,hogy ez mit is jelenthet,ha esetleg te is találkoztál ilyesmivel,légyszives írd meg,hogy mi volt a megoldás.Nem volt olyan helyre felfogatva ahol rezeghetne,illetve instabil lenne.
A srác külföldi szal inkább keresni kéne egy szakboltot a lakóhelyen ahol össze tudná hasonlítani élőben megfogva a cam-okat.
A kamera választás a te bizniszed, ha visszaolvasol pár oldalt, megtalálod azt a 3-4 típust, aminél előbb-utóbb a többség leteszei a voksát. Úgyhogy erre nem is pazarolnám a karaktereket, ha tanácstalan vagy, akkor meg myactioncam.hu, össze tudod hasonlítani is őket, kézbe tudod venni, segítenek, megmutatják, vannak demoik is.

Szoftver ügyben nehezebb a kérdés. Vannak az alapok, a moviemaker és társai. Alapból a legtöbb feladatra elegendőek lesznek. A továbblépés azonban költséges, nem amatőrök számára készültek, a felépítésük, logikájuk napi szintű felhasználásra, munkára van kitalálva, megtanulni nulláról az hosszú idő és többnyire csak angol nyelvű youtube-os oktatófilmek elérhetők. A gopro gyárt ugyan egy programot, amivel elvileg vágni is lehet, de nekem az win alatt még sosem indult el, mac-en meg inkább más progikat használok (AVID, FinalCutPro, iMovie), amiből csak az utolsó ingyenes, a másik kettő igen húzós. Van még az Adobe CS csomagból a Premier és amit sokan használnak, meg talán a legolcsóbb "pro" szoftver, a Sony Vegas.
Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat itt a fórumban, a segítségeteket szeretném kérni:

1 éve használok egy SJ1000es kamerát a motoron, kezdő kamerának nagyon bevált. Most valami időtállóbb, profibb kamerát+tartozékokat szeretnék + valami igazán jó videoszerkesztő/vágóprogramot. Az ár nem a legfontosabb szempontbinkább a minőseg, megbízhatóság ami számít nálam. Nem 1 évre venném a cuccot, szeretném sokat használni, elsősorban a motoron.
Na meg a szofrtver. Abba is beruháznék, tudnátok segíteni a döntésben?