Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gondoltam,hogy gyenge.
Kösz!
Szerintem nem.
Üdv!
Nem vagyok otthon kamera ügyben, így az igényeim sem nagyok.
Most lesz T.sco-ban akcióba Kitvision splash kamera.
Érdemes vele foglalkozni? Mondjuk egy sj 4000-hez képest?
Kösz!
vigyazzatok, mert büntetendö, ha a felvett filmet közzetezsed, es arc, rendszam igy ismertte valik !
vannak orszagok ahol szabad hasznalni, es vannak ahol nem
Koszi,a 47kepkocka/mp-et nem bírta a tv
Pal. De tulajdonképpen mindegy, mert nem direktben nézed TV-n (ráadásul a modern tv-k tudják az NTSC-t is). Viszont az fps számoknál nem mindegy, hogy 50, vagy 60fps, az NTSC-ben mindig magasabb, azaz némileg nagyobb lassítás érhető el vele.
De mivel ezek úgyis fájlok és ha megvágod, szintén fájl készül belőle (ajánlott a h264 kodek és .mov végtermék, fullHD felbontásban), nincs jelentősége, vagyis hagyd NTSC-ben.
Csak egy kérdés!ntsc vagy Pal formátum van nálunk!szerintem Pal vagy nem?
Én sony vegas-t szoktam használni,de bármelyiket választod,mindegyikről van egy csomó tutorial a youtube-on.
Kis angol tudás szükséges.
Kipróbálom a MoviMakert is, aztán meglátom, mi lesz belőle.
Lehet, hogy majd én is csak magamat szórakoztatom a videóval
A gopro studio-t vágásra nem próbáltam, ha túl bonyolultnak érzed, próbálkozz a windows moviemaker-rel.

Én sokkal jobban szeretem, ha zene szól közben és alatta néhol felbukkan a motor hangja. De 3-4percig hallgatni mondjuk egy pályázós videón a visító motorhangot, háááát nem is tudom, de engem kb félperc-egyperc után konkrétan idegesíteni kezd.
Lehet, ezért is nem nagyon nézek/készítek motoros felvételeket, most is van egy féléve felvett horvát túra, amiből talán sosem lesz kész filmecske. Ha engem nem igazán köt le már vágáskor, akkor pont ennyire nem fog senki mást sem érdekelni.
Nem tudom, nekem így jön be. Szeretem, ha a onboard videón, a motor hangja hallható. A kamrát a tankra tettem, jó közel a plexihez. Szinte nincs is szélzaj! Ha sisakra rakom, akkor gondolom, hogy vállalhatatlan lenne a minőség. Azzal nem is próbálkoztam.
Egyenlőre még a GoPro Studio is ismeretlen számomra, úgyhogy még a vágással próbálkozom. Ha sikerül,akkor teszek fel videót
Igaz.
Mittomén...........nemszeretem a nyivákolást.
Ennyi.
Itthon néha ránézek egy-egy felvételre zene nélkül.
Akkor jobb ha nem kapok fejgörcsöt.
És ha szól? Nagy cucc. Nekem vette is már le némára. Az már macera, mert akkor ugrik az atmoszférád is, de legalább felajánl helyette jogdíjmentes zenét. De nekem talán ha 2 ilyen volt, a többin rajta a jogdíjas zene és ennyi. Max lekorlátozza a keresőben a rátalálást. De a megosztást nem, szóval nem akkora para. Meg pont leszarom, ha XY a világ túlsó feléről nem találja meg a filmemet emiatt.
Zene mellett is jó ha van egy pici motorzaj ami egy gyengébb kameránál a macskát rázó elektromos hálózat hangja.
De pl a sima 960-as egész normális hangot ad ki ha motorra van rögzítve.
Sisakon viszont katsztrófális a szélzaj.

Ja és az alávágott zene macera rendesen,nameg nekem már szólt a youtube hogy nem kéne erőltetni a zenét mert jogdíja.
Grat!

De áruljátok már el, miért fontos ez a hang dolog ennyire? Én akár motoron, akár wakeboardon, akár snowboardon csináltam felvételeket, amikor megvágtam, ment alájuk a zene és csak ott jön vissza a saját hang/zaj/atmo, amikor funkcionálisan szükség van rá. Ha a motoromat akarom hallgatni, akkor megyek vele egy kört a városban.
A motoros onboardoknál meg pláne: a legtöbb vállalhatatlan hosszúságú, nincs benne semmi vágás és 10percig egy torz, visító motorhangot hallasz erős szélzajjal vegyítve. Ha zene lenne alatta, még talán nézhető lenne, de így kb fél perc után megunja mindenki. De egy snowboardozás közben is van annyi szélzaj, hogy az már idegesítő lehet.
Mikor beszéltünk kamera ügyben, még a gopro hd herot kérdeztem tőled. Aztán jött a sony as és a drift. Most meg ez lett a vége
Én pont most kérdeztem a bolttól ugyanezt.
Kell hozzá a Mic. adapter+ a mikrofon. Meg, amit badzoli linkelt.
Szerintem én a Drift HD Ghost-ra nevezek be, mert 80-ért jár hozzá irányító, meg kijelző is. A külső mikrofon is egyszerűen megoldható, veszek hozzá 6900-ért egyet és kész! A Gopro3+ silver ilyen felszereltséggel, már 130 körül lenne.
Igen, ez kell hozzá, de hogy tudd rögzíteni is, ahhoz kell még más is.
Ez, vagy ez.
Köszi a választ!

Néztem összehasonlító videót a driftről és a sonyról.
A hang mindkettőnél rosszabb a gopronál.
Néztem a hero4-et is,de a 3+ is a necces határon van árban.
Elvileg goprohoz is lehet külső mikrofont csatlakoztatni?

http://myactioncam.hu/componen...
Mi erről a véleményetek?
Kodak PixPro SP360
Köszi a segítséget! Sajnos bemenni nem nagyon tudok a boltba, mert külföldön lakom, max csak hétvégén tudnék,akkor meg zárva
Szívem szerint a driftet venném meg, de a kamera gyártásban szerzett tapasztalat meg a sony mellett szól. Azért írok nekik, mert van még pár kérdésem, aztán meglátom melyik legyen.
Hero3+ már nem sokáig lesz újonnan, jön a hero4.
A gopro már csak az alakjából adódóan sem lesz soha igazán szélmentes hangú, de motoron szerintem minden kamera süvít, hacsak nem 1méter magas plexi mögé rakod, full szélvédett helyre.
Jelenleg a Drift, a Sony és a Midland kamerái talán a legáramvonalasabbak.
Sziasztok!

Milyen kamerát ajánlanátok ha nekem a legfontosabb szempontok:
-jó szélzaj szűrés
-FullHD felbontás.
Valahol olvastam hogy a goproknak sem olyan jó a szélzaj szűrése.
Ennek ellentmond a sok videó amiket néztem,bár lehet utólag szűrték meg.
Csak tavasszal vennék,de addig is kikérném a szakik véleményét akiknek van saját tapasztalata.
Alapból hero3+-ra gondoltam.
Oké,félre értettem.
Bakker nekem 3+ black van es 40metert ír
Akko bocsika