Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Felismerik persze, ugyanúgy egy sima headset amit a jack dugóba dugsz az is külső mikrofonnak számít. Csak arra kell figyelni, hogy egy iphone meg egy valamilyen android telefonnak másmilyen a jack dugó vezetékezése (de egy laptopénak is) szóval az adott telefonnal kompatibiliset kell választani. Ha megnézed a jack csatlakozót akkor a keresztben lévő "csíkok" amik a csatlakozást adják, azoknak a számában van az eltérés.
Gondolom nem holnapra kéne...
Néz útána Sj 6 legend!
Nálunk jövő jan. vagy februárban lehet majd kapni, de simán megéri! A lényeg h inkább ithoni képviselettől szerezd be!
Youtube-on már tesztelgetik!
Sjcam-ra gondoltam még Gopro helyett. 5000 x elite. Esetleg ismered? Vélemény?
Hang-al kapcsolatba...
Okos mobilok felismerik a külső mikrofont?
Még nem tudtam tesztelni!
Köszi a választ
A hang mindegyiken szar lesz, a gopro 5 az első olyan ami önmagában is értékelhető hangot rögzít motoron, de azért még az sem túl jó.
A megoldás rém egyszerű: telefon vagy diktafon külön, egyszerre indítod a kamerával a felvételt, aztán mehet be a zsebedbe. De még így is lesz némi szélzaj ha gyorsabban mész, ennek kiiktatására egy sima szivacsot még érdemes még köré eszkábálni és akkor tökéletes lesz. Íme egy példa, ez telefonnal lett felvéve (csak simán telefon, nincs rajta szivacs) sokkal tisztább és élvezhetőbb hangot ad mint amiket az akciókamerák: http://youtu.be/SAjQs4ThmVQ
A lényeg hogy amikor elindítottad a kamerát is meg a hangfelvételt is, akkor legyen 1 pontod ahol otthon össze tudod szinkronizálni, pl dudálj egyet, vagy ha csendes helyen vagy köhögj egyet. Otthon amikor szerkeszted a felvételt és aláhúzod a rögzített hangsávot akkor ez lesz majd az a pont ami alapján szinkronba tudod hozni. Pár perc alatt megvan.

Ja és amivel a múltkor én beszoptam: elindítottam a hangfelvételt telefonon, de pár percre rá valaki hívott. Ilyenkor a hangfelvétel leáll és nem is indul újra automatikusan. Természetesen ezt csak 2 órával később vettem észre, úgyhogy buktam a jó minőségű hangsávot. Érdemes repülőmódba tenni az ilyen bakik elkerülése végett :)

A GoProk valóban drágák, de csak a black verziók érik meg a pénzüket, illetve a session 5 is elég jó. A kínai gopro másolatokból meg már annyi van mint égen a csillag, némelyik jó némelyik kevésbé, neten utána kell járni rendesen, youtubeon rengeteg a teszt.
Nem sok,csak amit latok video alapjan.
Tele a net hasznalt goprokkal,inkabb azokat veszek mint az uj kinaiakat.
Voltak olyanok is de nem valtak be.
Úgy néz ki sjcam 5000x elite lesz a választottam. Erről esetleg vélemény? Egész jókat olvastam róla
Siman egyik se lesz jo,gopo hangja elviselheto de nem egy elvezet az olcsobbake egy macska nyavogasa mikor rataposol.
Kepstabilizalas mar egesz jo az olcsoke is.
Ha alavagsz zenet mint elvezhrto is.
A sotet-feny atmenetek szinten picit jobbak a dragabbake.
Sziasztok. Kamerát szeretnék venni túrák rögzítéséhez, fontos lenne, hogy hangot is rendesen vegye. Ha a motorra rögzítem, akkor a rezgéseket, esetleg úthibákat hogy oldják meg ezek a kamerák? Sisakra és motorra is rögzíthető legyen, illetve azért este is használható legyen. Miket tudnátok sjánlani?
Szia! Hobbi célra sztem tökéletesek az emlitett márkák! Én a mi nap rendeltem egy Eken H9-et , sok vidit megnéztem és egy probát megér! Gopro nagyon jó, de annyit nem ér!
Esetleg egy Lamax X8, az még nem drága!
Sziasztok! Gondolkodom egy kamera vásárlásán, amit a sisakra is biztonságosan fel lehet tenni.
MIlyen kamerára érdemes beruházni? Nézegettem ilyen SJ9000-eseket illetve HEKEN kamerákat is. 4K 30fps-el rögzítenek. Ezek mennyiben térnek el a GoPro termékektől?
Megéri magasabb kategóriát megcélozni hobbi célra? Köszi a válaszokat!
Szia nekem egy contourom van. Volt egy hibás kártyám amivel folyton ezt csinálta.
A számítógép símán írt rá, de a kamcsi kikapcsolt vele.
Próbáld majd ki több kártyával, hátha nem kell szervíz.
Még nincs nálam a cucc,de annyit tudok hogy ujra kel indítani többször.
Majd 28.-a után többet tudok ról.a
Viszont a gopro szervíz ilyen futár jön,viszi,majd visszahozza féle ujhullámos dolgot anyira nem csípem,régimódi vagyok és a viszem a szervízbe amit tudom hol van dolgokat jobban szeretem.
Gondolom a goproszerviz.hu-t probáltad... nem olcsó, de hátha
Sziasztok.
Nincs esetleg valami tipp hogy milyen (ingyenes) programmal tudnék egyszerűen rendszámot kitakarni videófelvételen?
Ápropó,valami gopro szervíz van valahol olyan ami jó is?
igen rémlik az a videó, és tényleg jó lett!
jahh és igen hero 3-tól már nincs jack aljzat!
bááár úgy írták az alin ,hogy Hero 3 ,3+,4, 4+-hoz kompatibilis

na majd kiderül 2héten belül
amit rendeltem kamerát abban nincs jack aljzat... csak micro usb meg , talán mini hdmi vagy mi a bánat
Go pro 3-nál működik micro usb-el! néztem egy pár vidit sj4000, xiau miaúú a bánat tudja milyen kinai kamerát,meg eken típust amit darabokra szedtek, beleforrasztották a jack aljzatott (a belső gyári mikrofont kivették...) aztán összerakták, éééssss jóóóó lettt
Nincs szél zaj meg egyéb zavaró tényezők

max bukok 1 dollárt
Gopron ez a megoldás játszik amit leírtál, nincs rajtuk (legalábbis ha jól tudom hero 3tól felfelé) jack, csak usb. Vagy megoldod ilyen átalakítóval, vagy pedig alapból usb-s mikrofont veszel. Nekem is hasonló a terv, bár az igazi az lenne, ha beraknék egy zoom h1-et farokidomba (tankra vagy sisakra gopro) és az kapna jack-en keresztül egy normális mikrofont kivezetve pl farokidom alá. Persze ez utómunkát igényel, össze kell illeszteni a képpel. Ha emlékszel a svájci alpokos yamaha r1m videóra, ott például ez a setup volt és eléggé jó minőségű volt a kép is hang is.
Kamera függő hogy melyik a bemenet az usb vagy a jack.
Üdv nektek!
Egy olyan kérdéssel fordulnék a szakértőkhöz, hogy próbálta e már valaki úgy megoldani a hangot hogy egy külső mikrofont csatlakoztatott a kamerához????? Ezen belül adott egy mikrofon 3.5mm jack csati, ezt az ellen darabjához csatlakoztatnám, és annak a másik fele micro usb-t a kamerához csatlakoztatom.....
Ez eleve egy halott ügy???? nem akarom szétbarmolni a kamerát és egy jack aljzatot forrasztani bele
köszi a válaszokat
Sziasztok!

Valakinek esetleg? Sandisk ultra 16gb sd 2800 es allom a postat!

http://hardverapro.hu/dl/uad/2...
Horvát terepezés a Papuk Parkban
A napot igazából próbanapnak szántam, ezért a videó minden “koncepciót” mellőz, de olyan szép helyeken jártunk (és olyan vicces dolgok történtek), hogy muszáj volt felhasználni az itt készült felvételeket!
A videó első fele (pár ember szerint) tök jó, csak a vége lett unalmas, tehát nem végtelenül gyenge, hanem végesen... :D
http://youtu.be/JnqdX7s6Bzg

Ha valakit érdekelnek a technikai részletek, akkor hasznos infó lehet, hogy rögzítésre a SONY HDR-AZ1 mellett egy GoPro2-t használtunk, előbbit (kínai) mellkaspánttal, utóbbit pedig bukósisak tetejére rögzítve. A hangot Olympus VN-731PC diktafonnal és König CMP-MIC8 mikrofonnal rögzítettem úgy, hogy a mikrofont a kipufogóhoz közel helyeztem el (hátsó doboz tartójának alsó részéhez).
Kaja után elfelejtettem a diktafont elindítani (pár perc múlva ezt korrigáltam), így akár össze is lehet hasonlítani a kamera hangját a diktafonéval (szélzaj, hangtónus, stb.).
Én csináltam már, igaz sokan voltunk, meg nem is egyerekezést filmeztem.