Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Figyu! Nem az a baj hogy nem mi vagyunk a legjobbak a kelet-európai régióban, hanem az, hogy mi vagyunk a kiugróan legszarabbak.

Ja, és ehhez még a pofánk is a legnagyobb....
A kovetkezo az lesz hogy a kormany felel az oserdok pusztulasaert es az etna kitoreseert,nameg egymaga finanszirozza a teljes haborut,ukran es orosz oldalon IS. 😆
nincs olyan hogy túl sok víz, csak olyan van hogy hülye a gazdája
ha sok a víz pontyot kell tenyészteni nem gyapot földet csinálni....
Inkább szárazság legyen ott, elbaszott egy dolog az a homokzsák pakolás.
más volt akkor a helyzet. Akkor volt víz bőséggel, sőt túl sok is volt. Aztán nagy bőszen megoldották, hogy ez elvándoroljon tőlünk aztán eltelt 100-150 év most meg kezd látszani a hiba(kezeit széttáró) Akkor az árvízzel meg a belvízzel küzdöttek, most mi meg az aszállyal.
Én emléxem 40 éve gyerekkoromba volt külterületen egy csomó vizes élőhely(kezeit széttáró) A talajvíz fent volt, volt egy csomó időszakos vízállás, meg jó néhány állandó is(meghajlós) Most már az időszakosak sincsenek szinte soha. Kb. 10 éve amikor volt egy nagyon csapadékos május és június/ szinte minden nap esett az eső/ akkor megmaradt a víz huzamosabb ideig akkor inkább az volt a baj,hogy kirohadt a növény a víztől. Most lezúdul egy hatalmas mennyiségű csapadék másnapra már nyoma sincs(kezeit széttáró)
A sok víz se jó meg a kevés se(kezeit széttáró) Ezért sem haragszok az ősökre meg volt ott a maguk baja(kezeit széttáró) Most építettek már egy halom szükségtározót most meg árvíz nincs(kezeit széttáró) Az utolsó komolyabb a tiszán 2005-ben volt ha jól emléxem(gondolkodós) Tiszató-ból kellene több aztán szétvezetni a vizet az öntözéshez. Tulajdonképen ezek a tározók meg vannak csak fel kellene tölteni vízzel 7 ilyen tározót építettek már nagyjából mind nagyobb mint az abádszalóki öböl ami 14 km2(kezeit széttáró)

mondjuk itt a pélyi. Párszor hugyoztam a gát tetejéről amikor a tiszatóra tartottam 😅 56 km2 épen fele mint komplett a tiszató. Minden védmű meg van hozzá(kezeit széttáró) Mondjuk víz még nem volt benne sosem az sem biztos,hogy kibírná a 3 méteres vízoszlopot(gondolkodós)
Az a szemetseg hogy propagandaban azt mondjak mindenkit es mindent visszafoglalnak/megmentenek de kozben siman lovik donyeck lakonegyedeit a nyugati fegyverekkel.
Pl francia granatokkal.
Helyzetertekeles.
https://moszkvater.com/nyugati...
azér erre vannak törekvések(meghajlós)
nem feltétlen
évekig furkáltak egy artézi forrás helyén, jó pár millát beleöltek de nem lett meg..... az már elvándorolt másfelé
azóta súlyos millákat fizetnek a szivattyúzásért, csak azért mert az idióta őseink azt gondolták milyen fasza lesz ha nem lesz ingyen vízforrás( ráadásul az elvezetés is megvolt)
Ezzel nem vitázom, meg inivel sem!
Viszont tenni lehetne ellene!!
plusz mindent is lecsapoltak, artézi vizeket eltömték, most meg pislog mindenki hogy az akác is kezd kiszáradni
felénk itt a homoksivatag közepén is csomó csatorna van-volt ami minél gyorsabban elvitte a csapadékvizet
mostanra oda jutottunk hogy ha normális szőlő termést akarsz akkor öntözni kell egész nyáron, gyünölcsöst már értelmetlen öntözés nélkül telepíteni
hát abba erősen belejátszik elődeink minden erőfeszítése. (kezeit széttáró) Ők minden erejükkel azon dolgoztak, hogy az országon átfolyó víz minél hamarabb távozzon az országból, mi meg azért dolgozunk, hogy minél tovább maradjon bent ez bent(kezeit széttáró)
Talán ha a Tiszát nem egyenesítették volna le és nem vágtak volna le belőle 600 km-ert akkor a középalföld most nem tartozna a félsivatagi zónába(gondolkodós) De ugyan ezt el lehet mondani a dunáról is(gondolkodós)
😂
😂
Az elsivatagosodás is valaminek a következménye.
Az ellen lehet tenni, csak akarni kell!
De ez a "mi lenne ha" számomra értelmezhetetlen.
Fikciókra nem nagyon tudok válaszolni.
Mondhatnék valami nagyot, vagy kicsit, de semmi értelme.
Tehát 4 csak szabadkozol. 😂
Megszámoltam, vaze! 😂
Szóval igazam van,ez örömmel tölt el. 😍
És négy...........bazeg...........4,jegyezd már meg. 😂
Nyálazd meg a bal herémet, motoros tezsvírem! 😍
Mind a hármat.
Szerintem a godorbe lovesuk mar akkor sem volt politikailag korrekt.
Szoval sem most sem akkor nem tudom hogy oldottatok/oldjatok meg.
Ez igaz bár lakásokat is kaptak míg a magyar sokkal nehezebben (tudom, mi sem kaptunk és a 13.ker. tanácsban csak annyit mondtak miért nem vagyunk barnábbak) na meg gondnoki lakásokat melóval együtt szinte csak ők kaptak és pár év alatt felhozták a rokonságot akik ha már itt voltak szintén kaptak.
régen azért pesten rengeteg gyár volt ahová jók voltak a cigók dolgozni
csak ugye ezeknek a többsége megszünt, mint ahogy északon is
utána rá lettek kényszerítve a nagyobb szaporulatra és elszabadult a polol
Akkor neked is a föld, mi lenne ha gyorsan pár év alatt elsivatagosodna, + vagy -40° lenne az átlag és teljesen élhetetlen lenne, megpróbálnál megbírkózni ezekkel maradásra bírva a többieket vagy továbbállnál jó esetben lakatlan földre vagy elvennéd másoktól az ő hazájukat?