Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Aki megkerüli a Balatont bringával, az nem "testmozgás" hanem hülye fanatikus. Ne keverjük az egészséget a fittness mániással, vagy a kapuzárási pánikossal, aki 40 évesen jött rá, hogy ő tulajdonképp bicikli versenyző 🤣
Hasznot? Es? Miert masert?
nekem írd le én nem értem (kezeit széttáró)
én meg nem hiszem a fiam elsős+ napközis.(kezeit széttáró) végig ülik az órákat vagy te mire gondolsz, hogy negyed óránként cigánykereket hánynak az órán 😅
hát ezt még nem halottam de szerintem ez csak mende monda 😅
😅
minden elbaszott dolog ott kezdődik hogy hasznot akarnak húzni belőle
a kaja régen nem volt nagy üzlet csak megélhetés , persze voltak magasabb szintek is pl: marhacsordák amiket eladtak voltak földek aminek a terményeiből a gazdagabbja egész jól elvolt, de most már egy hihetetlen nagy üzlet a kajaipar párszáz éve a királyok meg az összes főurahoz nem ment annyi zseton mint ma egy nagyobb kajás céghez
nekik meg az a lényeg minél többet fogyasszon a nép, ha csak az ízfokozókat meg a bújtatott cukrokat kivennék a termékekből már nem lenne ennyi a fogyasztás
Jaaaáaaáaaaaaaaj,de mar hanyszor irtam, hogy eletmod, az nem csak eves
Na de akkor nem az evéssel van a baj,hanem a mozgás hiánnyal.
Itt valik el akkor a szar a majtol. Eldol, hogy ki lesz elon musk es ki egy bolcsesz mosogato.
Nyilvan ez tulzas- sajnos ezt konkretan le kell irnom, mert lesz aki belekot - de aki akarja az erti.
oviban még nincs ennyi, direkt megkérdeztem mert számítottam rá hogy felhozod
kb fél órás "feladatsorok" vannak
pl karikázd be ahol 3 madárnál több van és hasonlók
45 perces ulesek alatt?
rokon gyerek 5 éves, olyan feladatokat végeztetnek velük amit iskolában kellene
csomó mindent mondanak mi van de én ezt elfelejtem mert nem érdekel
betű kirakóval bármit kirak, 100ig lazán elszámol, összeadással hadilábon áll de ilyen 3+2 megy neki
4-5 evesen meg biztosan nem.
A ugy meg...
A tanarno lanyomtol tudom, hogy cssemok farokcsontja kornyken van egy ideg, ami mozgas hatasar viszafejlodik mondhatni, ha mozgasszegeny kornyzetben fejlodik a gyeek, akkor az az ideg csak reszben valik funkciotlanna, es ezek a gyrekek lesznek azok, akik nem tudnak elulni a kesobbiekben a seggukon, mert az az ize allandoan ingerli oket.

Amugy javaslom, menj el egy elsos osztalyba, nincs ugy ahogy hiszed, hogy egybol 45 percet kell ulniuk.
gondolj bele, kisgyerekeket arra kényszerítenek már 4-5 évesen is hogy üljenek a seggükön és mindenféle feladatokat csináljanak
6 évesen az iskolában meg 5-6 45 perces órát kell ülni nagyjából a szem mozgatáson kívül semmi se lehetséges
aki napközis annak még többet
szóval az egész rendszer el van baszva

misére sosem jártam, gondolom ez is hozzájárult ahhoz hogy szűz még a seggem 😆
En nem mondtam neked ezt. Mondjuk ha ezt a misen csinaltad, akkor tenyleg jogos a rendrE intes.
én egész gyerekkoromban azt hallgattam hogy nem ugrálj, ne fotkoss ne izegj-mozogj stb
most meg az a baj hogy fekszek egész nap
akkor most ez hogy van?
huszonévesen hetven pár kilósan lazán hazaszaladtam a szőlőből egész napos munka után kb 4 km táv
aztán jött a vasút és napi 10+órákat ültem és egészen lusta lettem
amúgy a sport kidobott pénz, sokan esznek utána meg "lemozogják" 😂 na ezek az igazi hülyék, kb olyan mintha kiöntenék a budiba a pörköltet
Jobb helyeken altalaban rendszers orvoslatogatashoz kotik a tb hasznalatat.
De megint elkoveted a hibat, hogy a kisebbsegbol es kivetelekbol akarsz altalanositani.
Ha azt irom, hogy latom, hogy az emberek mit zabalnak, gondolod nem latom, hogy mennyit mozognak? Van annyi ismerosom, munkatarsam, szomszedom, haverom, hogy beloluk egy jo atlagot tudjak vonni. Sot, a munkatarsaimmal altalaban meg is beszeljuk, ki mit csinal delutan vagy a hetvegen. En harom emberT ismerek, aki... Nem, negyt, aki megkerulte a Balatont bringaval. Egy debreceni embertol persze nem varom ezt el.
akkor azért is moroghatna a nép hogy miért fizessen tb hiszen ő nem jár dokihoz a szomszéd pistikén meg szívműtétet hajtottak végre kiskorában ami több 10 millás költséggel jár
mert ugye nem csak a bagósokra kell sokat költen......
Miért mindig innen közelíted a dolgot,kit érdekel hogy a mekibe eszik hogy kolát iszik,nem azzal van a baj,a baj a mozgással van.Normális ember nem élhet lucernán egész életébe mint te....Nem,nem kevesebbet kell enni,hanem többet mozogni.
... nincs valoban, de ha volt is, te olvastal engem sirni valamiert?

Es most komoly valaszt varok, nem a befizrtt adomert.
De, jogosult sajnos, ilyen a feloszto-kirovo rendszer.
A baj a kovetelozessel es kovetkezmenyek nelkuli dontesek meghozatlanak toleralasaval van.

De emlithetnem a szembesitesek miatti hisztit is.
Nem az enyem, soke.
De most sem csalodtam benned, most is kerulod a konkret valaszt.
Ilyen alapon senki nem lenne jogisult semmire, mert egyesek szerint károsan vagy veszélyesen él.
Aztán arra sincs garancia hogy te nem hagytál ki valalmit a tökéletes életből és máris jogosulatlan vagy minden ellátásra mások értékrendje alapján