Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sorold fel azokat az usa elnököket az utóbbi 100-150 évben aki nem csak egy báb volt....
biden nem tényező, ő csak egy báb. Szerintem azt se tudja milyen nap van ☹️
A "fuggetlen,objektiv" media nagyon sokat segit a tenyek elfedeseben,a 20 as valasztasban a biden fiu laptopja sem szolt nagyot,nem veletlen.
...hát lehet elöbb még lesz mással gondja:
http://youtu.be/VSrP1VeS9Og
A demokraták figyelmét "elkerülte" a 10 millió dollár a nyomzati anyagban amik különbözö számlákon voltak és kinából, meg romániából jöttek a Biden család számára..., de a republikánusoknak jobb volt a szeme.
foxon az összefogalaló:
http://youtu.be/43Ei81Ts9zo
Csak jovore lesz valasztas,es akkor se biztos hogy a temetők zarva lesznek.
nézd az amerikának japánban a módszer egyszer már bevált (kezeit széttáró) ledobtak 2 petárdát azt bekussolt az egész világ pedig még internet sem volt meg 444 se(kezeit széttáró)
most annyi a különbség, hogy abban az időben ilyen eszközzel csak amerika rendelkezett adott pillanatban azóta számos más hatalom is rendelkezik. Így nem lesz elég megkóstolásból 1-2 atomot ide-oda küldeni, hanem megszórni mindenkit akinek köze van a konfliktushoz és van ilyenje. (kezeit széttáró) Falig? mi a fal? hol a határ? Én azt látom az orosz még mindig birkatürelmű. (gondolkodós) Ha neked is folyamatosan csalánnal csapkodnák az orrodat egyszer azért te is odavernél nem? Amerika rázogatja a pofonfát ezt le is lehetne szarni de a felvásárolt európai gittegylettel belevonták komplett egész európát is. (kezeit széttáró) Amerika a 2 lábánál fogva megfogta európát azt elkezdte vele verni a ruszkit(gondolkodós) Ha ezt nem hagyják abba záros határidőn belül semmi jó vége nem lehet ránk nézve (gondolkodós) vityáék próbálnak lavírozni európában egyedülállóként, hogy minket a pofonnak csak a szele érjen.
Egyáltalán a ruszki miért engedte meg,hogy a nátó fegyverezze ukrajnát? Én az elején leszögeztem volna, bármely nátó tag egy karabély lőszert mer adni az ukriknak nyílt támadásnak veszem az országom ellen.
Te mire gondolsz? Mi lesz a ruszki esetleg a fél világ katonai eszköze ellen nem bír? Annyiban fogja hagyni?
Jól rémlik. És bevált. Végül egy suszter fia íratta alá a kapitulációt Keitellel.
Kis optimista 🤪
Amúgy miért kell elmenni egészen a falig? Hátha nem fáj?
A szarkeverőt kelleni leállítani már végre.
sztállinnál viszonylag egyszerűen váltották a vezérkart ha jól rémlik(gondolkodós)
Mondom mégegyszer :nagyon komoly városharc tapasztalatot szerzett a vörös hadsereg Szálingrád védelmében vagy pl Bp ostrománál.
Ezt a tudást már 56-ra sikerült elfelejteni. Azóta meg ennyit javult a helyzet. Budapest ostroma hosszú volt na de nem ennyire. És nagyobb terület is. Az egész vezérkart Sztálini jutalomban kellene részesíteni érdemeik elismerése mellett.
annyit kellene esetleg megérteni,hogy a ruszki nem fog tudni veszíteni. (kezeit széttáró) ha hagyományos eszközökkel kézifegyverekkel, tankokkal, repülőkkel nem megy akkor lesz nagy a baj. 6000 nukleáris tölteten ücsörögve nem fog szemlesütve elnézést kérni senkitől(ujjával nemet mutató) Ha nagyon szorulna a hurok, bár nem hinném, hogy fog akkor ezzel a 6000 atommal megszórja a fél világot(kezeit széttáró) Abból nem csak ukrajna kap, de megszórják vele az összes olyan európai országot aki akár 1 gépkarabélyt küldött ellenük. Természetesen amerika is kapni fog gondolom a viszontválasz sem marad majd el aztán az északi vagy a déli sark lehet a túlélő hely a világon(gondolkodós) Azt is lefogadnám, hogy a pentagonba is már csak a portások, meg a takarítószemélyzet maradt nem életbiztosítás a hely(gondolkodós) Egy ideje nézegetem az uralkodó széljárást, hogy honnan kapjuk a nukleáris felhőt de rájötem,hogy tök mind1 merről fúj a szél mivel az összes szomszédos ország fog kapni fejenként egy 50-50 darabot a nagyobbjából a nukleáris tél bennünket is elintéz 😅
"Egy nyomorutl (kis)várost nem bírnak bevenni hónapok óta."
Engem arról tájékoztattak, hogy az egyik legnagyobb kihívás ebben a hárcáskodásban utcáról-utcára, épületröl épületre, emeletröl emeletre, lakásról-lakásra, szobáról-szobára megtisztogatni a helyet...közben nem tudod, hol a harcvonal pontosan...
De nem bonyolodnék vitába, mert én elég pacifista vagyok, nem ismerem a fegyvereket, hadnemeket, háborúkat, stratégiákat...meg E -t kaptam a 3. sorozáson egy C. és egy D után.
Az ismerős, hogy a háború két öregember vitája ami miatt fiatalok milliói halnak meg? Itt must nem pöcszongoristára hanem a Biden-Putyin duettre utalnék.
Eléggé biztos vagyok abban amit írtam. Nem vagyok szakértő csak 2. vh szinten. Akkor elég volt a ruszki hozzáállás (ember, lőszer,akarat) Most ezek közül melyik van meg? Ember? Ráküldik a haderőt ( Nem 200 E sorozottat )a célterületre és régen vége a háborúnak. Mire felébred a nátó vége az egésznek. Más tészta hogy eleve a carkeverő usákok miatt van ez a balhé.
Ruszkikra én már egy lyukas garast se tennék.Egy nyomorutl (kis)várost nem bírnak bevenni hónapok óta. Pedig a 2.VH végére beletanultak a városi harcászatba. Sikerült elfelejteni?
A lenyeg hogy rugdaljak egymast,igy nem marad idejuk es erejuk rank.
Ahogy nezem az ukrik olyan demografiai es gszdasagi kutba estek hogy onnan nincs sok kiut.
Teljes generaciojuk kiesett 20-35 eves korig.Szet fognak esni.
Amilyen coreszben volt zeli putyinak el se kellett volna kezdeni,csak picit lok rajta es bedol a budi.
De mindegy elkezdte,fejezze be valahogy.
Nem ez itt a lényeg. Mindent szarul csinálnak az elejétől. Még azt se voltak képesek észrevenni hogy ukripajtikat már a támadás előtt telepakolták hatékony technikával (Javelin NLAW Bayraktar meg a facom se tudja még mi) Meg ugye felkészítették a testvéri ukrajnát a remélt támadásra. Ebben a háborúban mi leszünk a vesztes (Európa) Az hogy ukrán vagy orosz nekem ua. Mo-t jobbára ukránokkal taposták meg. Mert azok voltak közel gondolom. A 2. ukrán front olyan érdemeket szerzett nálunk mint most a ruszkik náluk.
Erre mondta a dr somkuti,hogy azert levett melkassal tobb mint tizevnyi teljes nyugai haditechnikat es teljes termelest.Nemigen van mas hadero aki ezt vegigcsinalja es meg mukodik a teruleten.
Nem mondom hogy jol,megfeleloen csinaja amit kellene mert jobbara szarul,de mindig is ilyen volt.
Igazabol tokugyanolyan mint az ukran pepitaban.
Inkabb hadakozzanak egymassal,mert az ukran most hogy rommalovik oket,a segito europat is ugy csicskitja hogy kinyilik a zsebemben a bicska.
Hat meg ha nyernek,megerosodve kinyilik jobban a pofajuk.
Nem követem a potos eseményeket, itt -ott hallagatok amerikai volt hadászati , politikai szakértöket, elemzöket... A kérdésem az, hogy biztos hogy " muszka egy életre letehet a hatalmi ambícióiról. Impotens banda." ???
Felületes szemlélöként nekem ugyanis az jön le, hogy itt mégis csak egy USA által kiképzett és a fejlett nyugat által fegyrerekkel és hirszerzésselmegtámogatott országot támadtak meg...továbbá szerintem nem egyszerü úgy háboruzni, hogy az elfogalalndó területeken is a sajátjaid vannak, és "tojásokon" lépdelve, borotva élen egyenszúlyozva kell térdre kényszeríteni a megtámadottat.
Lehet naívság, de nekem úgy tünik, hogy az oroszok az fejlett nyugat ellen harcolnak )igen tudom, hogy már mindenki kisöpörte az összes elavult szarát is).
Nekem nem az jön le ebben a megvilágításban, hogy annyira szomorkudniuk kéne, hogy le vannak maradva. Söt azt látom, hogy USA is csak a kecskepásztorok ellen tudott itt ott rövidtávú eredményeket felmutatni, azt is inkább úgy hogy fentröl lebombáztak mindent, mert nem számítot a pusztitás mélysége, mértéke, emberáldozatok, polgári áldozatok.
Igazi kérdés az, hogy a konfliktus elhúzodása kit visel meg jobban. Ha európa marad alul, energia, nyersanyag, élelmiszer hiánnyal, pénzügyi válsággal, inflációval...akkor az oroszoknak (is) érdemes továbbra is enerváltan hozzáláni a dologhoz, akárcsak USA-nak.
Ha ebbe képbe még a BRICS is belekerül, akkor oroszokkal ök lesznek a nevetö harmadik, és valóban a buli végén itt marad egy kisemmizett európa, egy teljes vagy feldarabolt ukrajnával, amit már kicsontoztak , felösztottak érdekekre, így csak a feneketlen költségvetésü korrupt "felújításokhoz járulhatnak hozzá az eus adófizetök.
Annyit hogy a balfasz hadugy lecserelte a szarnyakon az ejtoernyosoket teruletvedelmi egysegekre,es a 72. Gepesitett gyalogos dandar meg egy masik mar nem emlekszem siman megfutott par km es egy viztarozonal megalltak.
Egyenlore nem veszelyezteti bahmutot,de elindulhatott a nagy tavaszi offenziva.
Hogy mi lesz ki tudja,de nem vlagyivosztoknal fordulnak az ukik.
Jelenleg pavohradnal 7.-en egy 4 megatonna koruli robbanas volt azota a zaluzsnij lemondott fontos nato talit.
A muszka meg aszongya vezetesi pontot ert talalat.Hagyomanyos,de kurvanagyot szolt.
Egy het mulva tobbet tudunk.
http://youtu.be/Wx11mY_yy10
Nagy szar ez az egész háború. A muszka egy életre letehet a hatalmi ambícióiról. Impotens banda. Cserébe megnyerjük a velejéig szar ukrajnát tesónak. Qrva jó üzlet. Amerikának
azt, hogy egy nagy Münchausen báró vagy
semmit.....
nagyon leült ez a topik(gondolkodós) Na mai hírben olvastam, hogy az ukránok titokban megkezdték a tavaszi offenzívájukat és előrenyomultak moszkváig(kezeit széttáró) Moszkvát ostrom alá vonták és körbekerítették. A wagner csoport lőszer híján szétszéledt félve a megtorlástól álruhába öltöztek egy része vándorcirkuszosnak a másik része utazó szőnyegárusnak állt(kezeit széttáró) Putyin és a vezérkara térden állva könyörögnek az életükért és már csak a csecsen lázadók maroknyi csapatára számíthat, hogy felszabadítsák Őket (kezeit széttáró) Ki mit olvasott erről?
Szappanopera lesz belőle .........................folyt
https://www.vadhajtasok.hu/202...