Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ok
rákeresem hogy abba milyen kell. De úgy emlékszem hogy abba is ferdehatásvona csapágy kell mint a főtengelynél csak kisebbe.
Abba hol lehet csapágyat szerezni? Ott nem csak golyók vannak?
igen az.
Jelenlegi állapot. Váz, felnik porfestve. Még rengeteg dolog van hátra, de mutat már valamit.
érdemes elolvasni a szöveget:"nem tákolmány" http://www.hasznaltauto.hu/motor/simson/simson_s_50_b-9783515
A kuplung végén arra a golyós részre gondolsz?
a poén hogy a puch blokkra sokan mindig mondják hogy csapágyas, pedig az nagyon nem tud csapágyasodni. max főtengely, és ami legtöbször csapágyasodik aza kuplungtengely kiemelőcsapány az szokott zörögni. ha azt megcsinálod akkor szinte nem fog akkor zörögni. bár ha kicsit behúzod a kuplungod akkor szűnik meg a zörgés.
Igazából azért szedték szét a blokkot mert csörgött állítólag. A görgők miatt.
Inkább vissza megy akkor a régi, annyit nem szórakozom vele.
hm... a váltó tűgörgőre gondolsz? Bár én azokatnem szoktam cserélni mert gyakorlatilag "hosszúéletű." a gyújtásoldali blokkfélben lévő tűgörgőt nem igazán kell cserélni mert azok még sokáig jónak kell lenni és ha minimlis lógás még belefér. de a kuplungoldalifelében szoktam csapágyakat cserélni, meg a lánckeréknél is cserélni szoktam ennyi. és akkor nem csörögzörög sem annyira de ami alapból alapzörgés a kuplung kosár szokta adni ilyen hangot.
DE ha kell akkor segítek rákeresni a típusra.
asszem anno a talán a gombipapa írt erről.. a babszi dugóról..
Vágni kell bizony aztán meg köszörülni a hosszabból.
Meg is jöttek, faszák! Nem tudod a váltó tengelyre henger görgőket hol lehetne rendelni? Itthon állítólag nincs ilyen rövid méret.
Nemtudod honnan lehetne szerezni levegős Sachs blokkba dugattyút gyűrűvel? Valaki itt írta a fórumon hogy faragással belemegy a babetta dugattyú is.
140cm3 korrekt gép nagyon jó és tartós megoldásokkal.
Tegnap -ajándék- kínai 52 köbcentiset használtam, nagyon lassan de elvágta az is a 35-40 centis barackfa törzsét. A lánc nyúlt persze rendesen és élezni is kellett 3 óra munka után, csoda hogy kibírta.
mennyi lenne az ára?
Nem enged kepet felrakni valamiert uzibe kuldok meg facebookon
Ujjab csemegem akadt urak ha kell valakinek irjon ram ktm sachs 125 ccm mukodo blokkal. Emailt fb t tudjatok
nincs mit :) de remélem jó lesz :)
azta jó kemény gép lehet a 140 cm :) és szoktál járni a index veterán láncfürészfórumában?
Bár nekem van egy partner 70 cm-es régi fémházas gép az is szépe vitte a 40X40-es tölgyfagerendát. :)
Szia. Tegnap írtam 2db emailt és írtam a facebokon is neked!!
Aryen adnal egy elerhetoseget vegre? :)
Rendeltél hozzá ülést? Vagy? Tudok egy nagyon ügyes kárpitost itt a közelünkbe!
Meg is rendeltem! :-) Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!