Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amúgy fűtesz bármivel is? Vagy csak az iroda / kassza fűtött?
Az nem a technika érdeme.
Dehogynem: nyáron. 😂
Ezt a szigeteletlen 1400m2-t még fénykoórában sem fűtötte ki a technika. 🤔
Na, "áttöltöttem" a szünetmentest a lapitopiba, így már kitart "újig". 😁
pirosodtak...
Már gyerekként (tehát a legelső cigi elszívása előtt) is szar volt a vérkeringésem. Elmentem néhányszor télen én is szánkózni a többi kölyökkel, legalább úgy fel voltam öltözve mint ők, és míg ők legfeljebb egészségesen kiporosodtak, én csonttá fagyva, ellilulva mentem haza. Aztán így hamar leszoktam a "tél örömeiről".
Rajtad van rendes természetes hőszigetelés - szikkadt Bogyónak meg már keringése sincs a cigi miatt ☹️
Nem fűtöd fel azt a 600 m3-t 22 fokra? de egy spúr vagy... 😅
OK, nekem 9 helyiség van, amiben külön radiátor van - ha mindben konvektor lenne, ráment volna a gatyám az alatt a 20-30* év alatt... plusz qrva nagyok, a lapradiátor meg alig lóg ki az alak alól...

*26 éve lakunk itt, ebből 20-at az előző kazán ment - amit csak azé' cseréltem ki, mert akkor épp sok lóvé jött be 😁
45 nyáron melóba, ahol olvasszák a műanyagot 52-55fok.
Én 23 (+/- 1) fokra vagyok beszabályozva, akkor érzem jól magamat. Szóval igazi vérbeli, egyrészes bőr rugdalózós sportmotoros vagyok. 😆
vasas cégnél télen 25-27 fok nyáron 40+
ráadásul full párás
utáltam a meleget, volt hogy nyáron hazamentem a 25 fokos lakásba és be kellett takarózni mert fáztam
Juliusban több is. 😆
Melóba is van 25fok meg otthon is, pont jó. Garázsba meg 30. 😊
Edzodj meg. 😆
nálunk 20 fok van, aztán éjjel néha kitakarózok mert sok
olyan 12-15 fok között alszok a legjobbakat peca közben
Inkább felvettem a vastag pulcsit. De tényleg döbbenet, hogy a reggeli 22 fokról három óra alatt lement 20,5-re. Nekem ez már hűvöskés....
régen sokat olvastam erről
ilsen 70-88% hatásfokokat számolgattak a parapetes konvektoroknál(gyártó persze többet ír)
ami azért az árához és a karbantartás árához képest nem rossz
egy kondenzáviós kazánon 20-30 év alatt sokmindent ki kell ám cserélni szomszédnak már az első szezonban valami füst áramlás érzékelőt cseréltek
Én fűtök kb. 140 m2-t, de a kondenzációs kazán kipufogóján sztem nem megy ki annyi hő, mint neked egy konvektorén...
ismerősnek lett légkondi teszteli a fűtést vele de a matematika szerint nemigen olcsóbb vele a fűtés
ha kint 5 fok felett van a levegő akkor kapcsolja csak be
azt mondja nem szereti mert ha 20 fokot akar bent 25 fokra kell beállítani mert különben nincs 20 fok az ágyon
25 foknàl meg kb egész nap megy
ezért jó a konvektor - semmi másért meg nem! 😁
én nem bántam meg a konvektort
nem szép meg elfoglal egy kis helyet de gondtalan és olcsó vele az élet, hely meg van szarásig
Jól fel kellett volna fűteni előre a kecót, akkor kibírta volna délutánig, akkor úgyis helyre áll. Addig meg menj át a kocsmába 😅
Két szünetmentesről simán elketyeg egynapot a fűtés.Még a szivattyús is.