Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Osztás 0.01 pontosság +-0.02 kész röhej. 😂
Ugye? Én is dobtam egy hátast. És a mechanikus órás árakat nézted? Az sem piskóta.
Pedig egy ilyen keményfém betéteset még szeretnék, de ennyi pénzért veszek egy kanapét és elkezdek horgászni inkább 😂
Nem ezen tépem a számat már egy ideje? 😁
Na jo,van egy noname es egy metrica.
Urobbi regebbi,es minosegi,nomeg latom is.Kiraly vagyok na. 😆
Gyerekek hanyatt esek mibe kerül egy normális tolómérő.Nagyon régen vettem az abszolút mitutoyo tolómérőt.Ú emlékszem 15 ropi körül volt.Most 50 ropi,de nem is ez az érdekes hanem van 2 db vídia betétes is,amik közül az egyiket elő sem vettem.Analóg és 90 ropi körül van a mostani ára.De ezekre nem emlékszem pontosan mennyi is volt az áruk régen, mert szerszám fiókos talcas verzióban vettem min würth.
nekem még van kb 30db 2032, pedig kb 5 éve osztogatom mindenkinek
elkúrtunk egy rendelést és 10 db helyett 10x10 db lett rendelve

amúgy az esab pajzs elsötétül az ívfény energiájától is, nekem az iveld se tud elem nélkül működni
kb 1 évet bír az elem benne, az a fura hogy ha sokat hegesztesz akkor se bír kevesebbet
mondjuk ez a kínai nem az alsópolcos lidl lófasz....
Aliexpresszen 10 körül volt ugyan ez. Viszont a Mitutoyo meg olcsóbb lett egy 10-essel. Lehet rájöttek hogy túlzásba estek, de még így is sok.
Ugyan ez görgő és USB nélkül csak 30ezer. Annyit még meg is érne, ha lenne rajta görgő 😆

Igen azokat a gagyikat én sem bírom. A szörnyű az, hogy barkács áruházban néztem és 10-esért is csak hulladékot adtak. Akkor inkább nagyítózok, mert szopni nem szeretek a vacak szerszámokkal.
Ezt a kínait is csak azért mertem megvenni, mert haver a kezembe nyomta hogy próbáljam ki, és azt mondtam ennyit megér.
Nem tudom mennyire valós az adatlapon az életkorod, de a te korodban én is a manuálisra szavaztam.
Meg szerettem az SMD elektronikát is.
Most már nem szeretem azt sem 🤓
Azé' ez nem piacos annyira, 15 ropiért. Nekem 4 ezres szar volt a kezemben, lidis 😅 na épp nem parkszájd, de hasonló 😅
Én akkor is a manuálisra szavazok, legfeljebb nagyítóval nézem a skálát. Ha meg pontosabb kell, mikró, az van 100-ig egy sor (25-önként ugye)
Az elemes szarok mindig akkor fosnak be, mikor épp kéne. Ma hegesztenem kellett 2 pöttyet, hát az 5 fokos műhelyben az elemes pajzs nem sötétült be, bele is villant a pofámba... elő kellett vennem a régit, inkább, mint hogy CR2032-ket keresgéljek 😠
Annyira nem gagyi.
No meg nem verem az asszonyt, így nekem jó a kínai tolómérő 😆
https://variometrum.hu/digital...
https://shop.tolomerobolt.hu/k...
a noname piacos is faszán néz ki, de egyszer ejted le és elgörbül úgy a füle hogy le kell vágni mert sosem csukódik össze
nekem vannak 50-70 centis vonalzóim amit lézerrel vágattam ki sima 1mm saválló lemezből, gombokba került, de ha 1x meggörbül vége van
ami fasza rugalmas avval meg az asszonyt is lehet verni napi rendszerességgel nem lesz girbegurba 😁
Iskolai műanyag vonalzó helyett tökéletes 😆
Volt kezemben mindkettő. Gyakorlatilag csak a matricából, meg a műanyag formájából lehet megkülönböztetni. Mindkettő ugyan olyan pontos és jól kezelhető.
Szépen van köszörülve mindkettő, szépen futnak.
Lehet hogy a japó keményebb acél de pont leszarom, mert 16ezer forintért veszek másikat ha elkopott, míg a japán 68ezer forint ugyan az.
De nekem olyan érzésem van hogy a Mitutoyót is a kínaiak gyártották csak a japánok csomagolták.
Nekem is - szép sárga színű. Bár most éppen nem tudom, merre hánykolódik. Viszont az csak tizedes "pontosságú". 😆
Nekem van műanyag is 😁 meglepően pontos, persze nagyolni, anyagot keresgélni... és azért nem kár, pont erre találták ki. Lehet ütni, vágni, összekenni.
Persze, ezt eddig is tudtuk, hogy bármiből az olcsó kínai pont olyan jó, mint az 5x árú japó 😂 aha 😅
nincs rajta az ára? régen a ruszki cuccoknak mindnek rajta volt
Cirillbetűs....
ez a különbség hogy a japó alig kopik, a többi meg sokkal jobban
mondjuk ami van nekem magyar gyártmány az is kiválló, rengeteg ideje megvan már
amúgy a japó félelmetes, amennyi méter csíkot húztam már avval a vasra 100x el kellett volna már kopnia, de még mindig hibátlan
Csak megint egy kis környezetvédelem mert tiltsuk be a dieseleket.......a több hetes la palmait ne is említsük, de most a tongai van soron ami 40(!) km magas hamuoszlopot tolt ki a lukából amit itt is megéreztünk ( a szagértők szerint).........hát vazz, az öreg hdi-nek nagyon oda fogok kormolni holnap hátha sikerül elérni nekem is a tongai magasságokat ha csak be nem áll a motorja előtte. 😄
Az valami lengyel gyártmány szerintem. Nekem is volt olyan, simán hozta új korában a japó minőséget, de az már szarrá kopott. Lakatos munkára még jó.
Noniuszosban nekem is Mutitojó van, de cseszhetem a 0.02-os skálát, ha nem látom 😂
Digitális fasza kínai, jól látszik, és nem rosszabb mint a japó 5* annyiért.
Én mondjuk műszerész vagyok, így képes vagyok szabályosan mérni hogy ne nyomjam el 3-4 századot 😋
Ahh,inkabb veszek par karton lefolyotisztitot es cseppfolyositom. 😆