Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gyásznap ez a mai(gondolkodós)
Amikor fiatal életerős emberek így végzik mennyi esélye lehet bogyónak(gondolkodós)
Jó, de kiba.. sok turista van, lépni nem lehet sehol... meg minden mindig tömve, az árak is emiatt fent 😕 Egy felkapott kirakat-hely. Kicsit fentebb Tribunj sokkal jobb, ez onnan max. egy esti kirándulásra jó. Igazából fürdeni se lehet, csak túlépített strandok vannak, plusz tömeg ugye ott is.
Ez mar nem egy motoros kornyek,nagy a nyaralo nyüzsi.Azert a sveti jure nem rossz a kilatoponttal.
Na oda kell menni(meghajlós) még eledzsí klímájuk is van (meghajlós) Meg meg vannak számozva az egyen apartmanok, hogy bebaszva ne más felesége ágyába feküdj. (fetrengős)
Egyetértünk...csak a felségem nem, neki az is kell hogy szép legyen. Ide Bookolt.:
https://goo.gl/maps/9pY4Mxde7T6Yy4FN8
Szerintem ez sem szebb, de legalább sokkal drágább...na jó a falu viszont tényleg jó és a környék.
Ilyen helyen aludni es zuhanyozni kell,meg tarolni a cuccot,egesznap motoron lofralok.
Amugy a legtobb osztrak maganszallas nem kulomb.
nem túl jó helyen, nem túl szép, de nem is rossz...
végülis egy 5 ezer forintos baseball ütővel több nőt lehet megfektetni mint sok-sok mozijeggyel 😉
na amikor "áll a víz" akkor zabálják kilószám azt a zöld gecit meg a sok kis biszbasz úszkáló állatkákat
aztán persze hogy nem kell amit beszórsz
Nem: A hal nem eszik mindig(ujjával nemet mutató) vannak időszakok amikor áll a víz mint a meredt fasz.(kezeit széttáró) Én nem tudom miket hallgattál a 3fai mítingen pistáéktól, de nem kell mindent Is benyelni 😁
Biztos sok okos dolgot is elmondanak de nem élnek a halak között, hogy tudják a válaszokat mindenre is (kezeit széttáró)
Saját tapasztalataim vannak és azt jól írod nem a hideg vizek csalija a büdös kukorica(kezeit széttáró) ezt kizárólag a 3 hónapos nyári rekkenő hőségben használom lehetőleg iszapos aljzaton. Minél melegebb a víz annál inkább kerülöm a kemény mederfeneket ha van rá lehetőségem(kezeit széttáró) Én már nem járok rapszódikus helyekre élő vagy holt tiszákra, hogy kondícionálgassam a halakat 😅
Én már csak gyors vizekre járok ahol nagy mennyiségben koncentrálva van a hal és maréknyi etetés elég 1 bójára (kezeit széttáró) Öreg vagyok én már bohócnak 4 napig szoktató etetni 😂
hát ezt a leghüjébb is tuggya ini, pláne mióta vannak víz alatti felvételek 😆
Én nem baxkódok az élezéssel nem is hiszem, hogy jól tudnám fenni, pedig van horogélezőm(kezeit széttáró) Ha a körmöm hegyébe nem akad akkor doberdó(kezeit széttáró) 1-2 száz Ft-ba kerül egy jó tű 6-8-at kidobok 1 túrán csak nem gondolod, hogy élezéssel fogok baszkódni?
a legeredményesebben teherautóakksival lehet halat fogni, a horgászok csak gyenge kis iparitanulók
amúgy a hal szinte mindig akkor akad amikor fújja ki a csalit, szóval olyan hegyes horognak kell lenni hogy akadjon a körmödbe, ha elcsúszik akkor lehet kezdeni fenni
sokan ebben sem hisznek, pedig nagyon hasznos, én egy 15x-ös nagyítón nézem milyen a horog hegye, legtöbb esetben a gyári hegyen is igazítok
kurva sok vízalatti felvételt néztem, és azt szűrtem le ha nem hegyes a horog akkor meg lehet baszni az egészet, sokszor 4-5 hal is beszívja-kifújja a szarul fent horgot mire egy óvatlanabb megakad, egy bojlis tóban evvel nincs is baj de egy dvcs szintű halszegény helyen ilyen technikával sosem fogsz halat
egy dolgot tarts szem előtt a hal MINDIG eszik
ha 20+ fokos a víz napi 2-3 alkalommal "jól kell laknia" persze ez náluk nem úgy megy mint nálunk de 8-10 óra alatt végigmegy a kaja rajtuk
az hogy a horogcsalit megeszi-e csak attól függ hogy van-e könnyebben elfogyasztható-emészthető táplálék
ezért kell kondícionálni előtte napokig a halakat
ha több napra mentek próbáld ki hogy 3 napig csak etetsz, kevés mennyiséget, majd meghorgászod a 4. nap

amúgy pl sokan azt se tudják hogy ha hidegfront jön miért is "eszik a hal" persze előtte is evett meg utána is csak ezt nem veszik észre 😂
pl idén már fogtam egy 9,6 kilós pontyot a dvcs-ben úgy hogy a környéken lévő pecások közül senki sem fogott még pontyot, még kicsit sem nem hogy nagyot
amúgy bosszantott a dolog mert az a 10+ kilós ponty nem akar összejönni az istennek sem
ma voltam kint körbenézni meg kérdezősködni, elkezdett a nép nagyon etetni, szóval halfogás tényleg nulla lesz, nem képesek felfogni hogy a kibaszott büdös kukoricájukkal ilyen hőfokú vízben napokig nem fog enni a hal ha ilyen mennyiségben szórják, ilyen kevés hal mellett
Horgász topik!
siralmas is volt oda is baxtam a fédert dühönben a földhöz 😅 az első kijött majd a következő 4 zsinórban nem (fejét fogó) ami kb. 20 perc alatt lezajlódott (fejét fogó) Mind a 4-szer egyszerűen kipattant a szájából a csali.
No a féder keszegezésre volt szerelve, mondjuk szerencsére erős, 22 fődamillal, methodos végszerelékkel, 8-as horoggal. Csalitüskére ráraktam a Walter puncsot oszt bedobtam a közeli bójához. Előtte, hogy értsd 2 szem csonti volt rajta keszegre, kárászra unaloműzésnek a nád szélét horgásztam. ha meguntam nekitámasztottam a fának a botot azt ittam tovább(kezeit széttáró)
Szóval a végszerelék volt alkalmatlan a feladatra a nagy halak kemény száját a kis horog és az, hogy 25 gramm method kosár kevés volt a megboldoguláshoz. Mivel nem számítottam kapásra sem, nem,hogy nagy halra hát nem szereltem át. (kezeit széttáró) az első 7-es potykát még szépen kitereltem vele de a kapást betudtam egy véletlen tévedésnek így szintén nem szereltem át csak visszadobtam úgy ahogy volt(kezeit széttáró) Aztán egymás után 4 hal elvesztése kiütötte a biztosítékot így a ládából előkerült egy nagybotos végszerelék, leed-core-al, 2-es horoggal, fonott előkével, nagy ólommal. onnantól nem volt hiba a dologba(kezeit széttáró)
Egyébként szoktunk halat veszíteni, de ennek a mértéke teljesen változó. Jó pecánál egy 60 db halas túrán 5-6 hal vagyis kb. 10 % lemaradás szerintem teljesen jónak mondható. Volt amikor arányaiban ettől kevesebbet vesztettünk és volt olyan amikor az akasztott halak 40%-a odalett. (fülét bedugó) Szerencsére az igen ritka. De szaladtunk bele ilyen túrába és az igen bosszantó. Rosszabb mint amikor nincs kapás(kezeit széttáró) Ezen arány változásának mi az oka az számomra megfejthetetlen rejtély mint az az időszak amikor akár napokig sem eszik a hal, de az időjárásban mondjuk semmi változás(kezeit széttáró) Hal lemaradásban nyílván nem az a rejtély ami teljesen egyértelmű, hogy belemegy egy akadóba, átmegy a csónak alatt eldörzsöli a damilt vagy rátekeredik a bójára stb. Hanem az, ogy kapás után egy darabig fárasztod asztán elkönnyül a szerelés és kihúzod az egészet csalistól úgy ahogy bevitted(kezeit széttáró) Amikor 10 kapsból 4 így végzi rohadtul esz az ideg. Ha nincs változtatva a végszerelék, jó a tű és jó a hegye, a csali nem takarja ki a tűnek az öblét elviekben minden rendbe és még is elmarad a hal félúton. (kezeit széttáró) Ilyenkor megy az okoskodás, hogy biztos finnyásan eszik a hal, vagy csak a hajszálelőkét szívta be csökkentsük a horog csali távolságot stb. jönnek a hajmeresztőbbnél hajmeresztőbb agyalgások, hogy mi a hiba de igazából lövésünk sincs hozzá(kezeit széttáró) közben meg egy másik túrán ugyanolyan kézséggel meg 95%-os a fogás(kezeit széttáró) Ez, hogy miért van sosem fogok rájönni, persze elméleteket már gyártottam rá többet is csak azt magam sem hiszem el. 😂
B+, a szöcskét sokkal nehezebb elkapni, mint a gilisztát! 😂 Otthon egy ásónyom a kertben, és máris volt giliszta... de erről nem sokat tudok, csak a haverok állandóan erről beszéltek 😁 én 2x horgásztam életemben.
mi régen fogtunk szöcskét a réten és avval pecáztunk
sokkal egyszerűbb volt mint gilisztát keresgélni
Olyan 42 éve, hogy utojára horgásztam, akkor még kukacot kellett rátenni, nagy halra meg aprót.. csak nézek, mifaxomat moncc itten 😁
féder, walter, bojli, szvinger (ja, azt udom, mi 😁)
én azt vettem észre hogy a nikl, a keen, a baitbait simán jobb mint a többi
a kisüzemiek meg azért jobbak mert nem egy formula szerint gyártanak tonnaszám hanem bármit is beletesznek ha igény van rá
mondjuk a keen is gyárt egyedi ízesítésűeket
amúgy a sokféle ízűben én se hiszek, legyen egy viszonylag íztelen bojli, jó beltartalmi értékkel, és az áztatás során lehet kicsit aromázni
gondolom tudod hogy a száraz(vagy akár a sózott) bojikat felhasználás előtt illik 6-12 órát áztatni, vagy a tó vizében vagy ásványvízben(én mindig ásványvízben áztatom)
a tuti recept kb annyi hogy kicsit túl van tolva a halas-rákos része, kb sehol sem lesz jó csak ott ahol nincs törpe
plusz van benne jó sok csili, csípős mint a kurvaanyja

amúgy 11 akasztásból a 7 megfogott hal siralmas, nekem 3 év alatt 2 hal ment el egyik eltörte a horgot, a másik meg akkora gaztengerbe ment bele hogy egyszerűen nem tudtam kihúzni, 50es fonott nem téveszt de erővel nem tudtam, majd levágta a kezem a zsinór de akkor se mozdult
akkora gaz volt hogy a szárcsa sétált rajta
egy régebbi halvesztés a háromfás tökös mocsárban volt az kiegyenesítette a horgot
úgy nagyjából ennyi a nem kihúzott halaim száma az elmúlt sok évben
hát ezekkel a kínkarpos gyerekekkel én már 10 évvel ezelőtt is beszélgettem budaörsön egy kiállításon. Ők azzal akartak betörni a piacra,hogy lemennek egy adott vízre és arra a vízre fejlesztenek ki bojlit nem csak hasraütés szerűen gyártanak valamit mint az összes többi gyártó(kezeit széttáró) Én sok szerencsét kívántam nekik hozzá. (meghajlós) Nem akartam azzal elvenni a kezdeti lelkesedésüket, hogy alapvetően minden vízen a favorit csali mindig más és más. 😅 Létezik favorit csali de az nem örök életre szól (ujjával nemet mutató) Ami egyik évben jól muzsikált a másik évben simán betlizik ugyanott(kezeit széttáró) Jó példa erre, az amikor tavaly előtt merenyén unalmamba szórakozásból elővettem a fédert aztán egy 30 méteres rövid bójára amire még nem is hordtam napok óta mióta kitettem elkezdtem dobálgatni a walter 8 milis édes puncsos bojliját. Hogy miért épen azt, azt is meg tudom mondani. Azért mert az akadt a kezembe legelőször(kezeit széttáró) Az esélytelenek teljes nyugalmával rátettem egy sima bottartóra, gagyi elektromos jelzővel szvingerre. /A jó cuccok a nagy botokon voltak a rod-pod-on./ Aztán 5 perc múlva rohadtul fütyült a jelző 😅 meg is lepődtem mert onnan aztán nem számítottam kapásra 😆 emléxem ki is löttyent a söröm(gondolkodós) kihúztam vele egy 7-es formát. Még örültem is a kicsinek,mondom legalább féderrel fogtam meg gyorsan(kezeit széttáró) Visszacsalizok, visszadobok megint ugyan az csak el kezdett nőni az egyedsúly 😄 2 óra leforgása alatt 11 halat akasztottam meg 7-et sikerült megfognom ebből 2 db volt 10 alatti. a legnagyobb onnan egy 17-es volt de 15 +-osok is akadtak még köztük(meghajlós) Utána elállt a kapás és kész. (kezeit széttáró) Másnap meg mentünk haza így nem tudtam tovább próbálni. Következő évben ugyanoda foglaltam helyet ki is bólyáztam ugyan oda és az első naptól húztam a walter puncsosát. 1 hét alatt nem fogtam róla egyetlen halat sem(kezeit széttáró)
Szóval ez a bojli amit mutogatsz ez is csak 12 egy tucat (kezeit széttáró) ez kb. olyan mint ha bármelyik másik gyártó bojliával horgásznék. Lehet egy hét múlva már te sem fognál vele semmit(kezeit széttáró)
Nekem a házikészítésű receptet súgd meg az esetleg tud egyedi lenni mint júlcsi néni mariskás sütije egy házibuliban 😆
Nem hinnem hogy kis luk.

Nézze meg a
http://www.booking.com/Share-4rtLlU
de erre jött a 2. legtöbb
a tuti cucc meg ennek a turbósított változata
erre a kettőre elég jól jött
hát engem a tuti érdekel csak inikém(meghajlós)
Középszerű, hasznavehetetlen szar bojlikkal teli a padlás itt is(fetrengős)
nekem a házrecepteset küld el. (meghajlós)
úgy gondolom nem leszek horgászkonkurenciád és még féjszbukom sincs ahol terjeszteném az igét(kezeit széttáró) Na meg hát nem is lenne érdekem.(szemeit körbeforgató)