Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a vesoba akartam egérmozit, mert ezer helyre megy vele az asszony, google térkép kompatibilis cucc kellett volna
namármost a "tablett" nem lett volna drága, ilyen 20-50ig vannak használhatóak, persze ami nagyon tuti az 80+ de felesleges mert csak térképre kellett volna
de
csak a beépítő keret lett volna 30 és nem is teljesen színazonos, egy lófasz kis étalakító kábel 20 ezer(anyag árben ez is kb 3 ezer) plusz ha a kormány gombokat is használni akarod még 20+ ezer a kábel átalakító
na ekkor úgy döntöttem lesz egy zümo aztán avval gondtalan az élet
hát igen az a térkép nem az igazi, pl konkrét címnél sokszor téved, házszám ügyileg
ellenben kalandozni a legrövidebb útvonalon nagyon tuti, olyan helyekre elvisz ahová sosem mennél 😂
a garmin 10x jobb és csak 4x drágább
Nem az a gond: pl. a Clio-nál a navis tabletért (a sima tablet helyett) kifizetsz 250 ezer felárat, és rosszabb mint az online Google-maps. A gyári is online, az árban benne foglaltatik a 3 évnyi térképfrissítés, és a mobiladat-forgalom is. Utána meg ÉVENTE 40 ezer pénz a szolgáltatás ára, egyébként marad az ócska térképed, és elfelejti a forgalomfigyelést is. Na ez a lehúzás szerintem....
gyári elektronikában mi nem feleslegesen drága?
ráadásul a legmodernebbek is olyan gagyi filléres anyagból vannak hogy jobb ha bele sem gondolsz
pl egy ecu alkatrész ára ezer forintokban mérhető és az alu ház többe kerül mint minden más

de ez ugyanúgy igaz az ipari automatizált régi analóg cuccokra is
olyan "számítógépek" vannak bennük amit egy c64-el meg tudsz írni aztán 2 milla 3 ic meg 15 egyéb alkatrész
ja és nulla perc garanciával a mesés nyugatról.....
egy 150 ezres plc 10x okosabb tőle csak senki sem foglalkozik az átszereléssel
ha nem volnék színtévesztő és összejött volna az elektroműszerész szakma most faszig állnék a pénzben
Mentel te mar 3-an ilyennel?
Mondjuk kozepen? 😆
Vizsgan az is gond volt hogy jumper felirat volt a hatso ajton.
De mint irtam vizsgara nem is igy megy.
Hááááát, ha elektronyika, sztem egy LED-es, 1 tranzisztoros villogó is okosabb nála! 😅
Ja, de eltekintve attól, amit Bléd is említett, így csak 2-en tudtok vele menni... 🙁
Műszaki: nekem hüppögtek, mert hiányzott a hátsó középső fejtámla... pedig haverok a srácok, de azt mondták, le kell fotózni ☹️ aztán kerítettek ott egyet valamiből, odatették a fotóig 😂 - szóval elvileg még egy hiányzó fejtámla is bukta.
Mondjuk nem teszed magasra a
lecet,nalad okosabb? 😆
Ilyen nyomi BMW-t gyártottak korábban, vagy ez valami barkács szakkörös?
Én sima Google Maps-ot használok, esetleg néha Waze-t, de annyira nem tetszik. Nekem alap model van 8szinte), de ami ebbe van vezetéstámogató rendszer, az az én igényeimnek egyik sem felel meg. nyilván aki oda sem figyel rájuk, annak belefér pár indokolatlan riasztás, belefékezés, hibásan kiírt tábla, balfasz tempomat, stb. Én meg rühellem, ha valami annyit sem tud mint én. Ha már technika és alkalmazzuk, akkor legyen jobb nálam. figyelmesebb, precízebb...
A gyári navik többsége feleslegesen drága és többnyire tényleg nem túl jó.
A Clio-nál szinte az ÖSSZES vezetéssegéd (aktív sávtartó, aktív vészfék, hegymeneti elindulássegítő, stb.) a legfapadosabb modellnél is alap, a többi (tolatóradar, kanyarfényszóró9 meg filléres tétel. Cserébe jól is működnek.... Navira meg a legjobb a fapadnál is alap buta tablet (hangfelismeréssel), amely Apple CarPlay és Android Auto kompatibilis. Telefonja meg mindenkinek van ugyebár.
Victoria V 35 Bergmeister. 21 Le, 177kg, 1953-55
Bizony nem...minden ami vezetéssegéd, az gyakorlatilag jó drága extra, de cserébe nem is működik. Még egy nyamvadt NAVi sem...
Nem,te ezt irtad.

Műszakinál bukta.így.

Nem így,úgy lesz.Akkor.
Honnan tudjam hogy te hova milyen állapotban mész,egyenlőre csak az autóról volt szó.De az autónál sem azt kérdeztem hogy hogyan viszed műszakira csak azt hogy a forgalmiba mi van .
Szerinted nem gyari allapotaban jelenek meg?
Gyári állapotában nem.
Ergo muszakinal nem bukta.Ugy.
Nem is vontam kétségbe.
Ja,kb 25 perc volt atszerelni.
Talan menni fog visszafele is.
Műszakinál bukta.így.
De.És?
Forgalmiba nem három személy van?
Alaphelyzetben ja,egy kínpad.
Rendelheto a hosszutavuaknak jobbos ules is,ujonnan.
Ebben is ketszemelyes pad volt.
De elbaszott egyenes tamla,50 km utan faj a derekam.
Bontobol allapot fuggoen 70-120e kozt ki lehet fogni angol vezetoulest.
Ja,egy kozepesen szar balos vezetoulest vettunk 10e ert,mindnek szarráülik az uloszivacsát az csere,20e,a vazon egy 30mm es csovet cserelni kellett 3e,a tisztitokoltseg a huzatra szinten 3e.Egy kis hegesztes,fekete festek es 36e bol megvan.
Meg kell mokolni az ovfeszitovel.A padban nincs sulyerzekelo,ebben van,szoval a kabelekkel kell varialni.