Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen. Lacházán van egy koma. Laci, de a vezetékneve nem jut eszembe.
06202703162 a száma.

Sanya, neked is őt említettem a Burgman üléssel kapcsolatosan, mert valami olyasmi rémlett, hogy nincs tőled túl messze.
Biztos? 🤔
Sziasztok! Emlékeim szerint Kiskunlacháza környékén van olyan ember,aki motor üléseket alakít át... Jól emlékszem? :)
hát ha nem akkor nem, ezért van a lehúzhatós ablak 😁
sokat voltam 50+ fokos helyeken, nem hat meg a meleg a kocsiban sem, ha meg igen akkor nem kocsikázok

szervizről egy 10+éves történet: egy kocsi műszerfal led háttérvilágítás csere 40 ezer lett volna a szervizben, aztán amíg ezt nem csinálják meg addig nincs szervizkönybe pecsét(pár éves kocsi volt)
aztán mondta nekik a haver hogy most spóroltatok nekem egy szatyor pénzt mert szakszervizbe nem fog jönni a kocsi többet, inkább negyedárban kicseréli az olajat más
Más. Itt témáztunk a kibaxott rolleresekről? 😡
Most az előbb majdnem elgombáztam egyet. Városi körforgalom, ahogy kell, zebrával, bicóúttal, és már ugye szürkül erősen, eső esik.
Megyek, nézek, autó közelben se, bicajost se látok, gyalog se áll a zebránál... engedem befelé a gépet, erre B+ egy villanás, ott van előttem egy rolleres buzi. Semmi lámpa nincs rajta, sötét kapucnisban, jött vagy 20-al lendületből a bicóúton, nekem balról a körforgón át, tehát tulajdonképp szabályosan.
Pont ez zavar, simán kihoztak volna hibásnak, ha elnyomom... de így csak egy ABS működési teszt lett.
Ilyet nem csinálsz meg... tiszta kacifántos alakja van, meg több darabból van összerakva, spec. fittingekkel (amiket nem tucc külön venni)
Ki van ez találva, hogy a paraszt nehogy jól járjon.
Nekem a 3 éve autóba most kell venni egy gyufásdoboz méretű Li-ion akksit, valami vészhívó lófaxba ez kell. A márkaszervízben barátságosan mondtak egy 100-at munkadíjjal, csak a battéria itthonról megvéve 30, kici kínai 10, de az hetek. Szerinted melyik lesz? 😅
én megcsinálnám magamnak, alu csövet a hts megforrassza faszán
engem nem nagyon lehet levenni nagy pénzzel, filléres dolgokért nem adok sok pénzt, vagy megcsinálom vagy nem kell 😉
ja hogy kocsi klíma...... az meg úgysem kell csak pár hónapig
az igazán kemény az elvan klíma nélkül is, aki zsigulin szocializálódott az elzárhatatlan fűtéscsappal annak nem hiányzik a klíma 😁
Hát akkor pörgesd meg az unixot hogy mennyibe kerül egy egy klímacső…
nekem ilyen van, még 500 forintért vettem sok éve
https://alkatreszek.hu/fa_yd30...
kocsiba, robogóba csomó kukacot tettem már, igaz nem a gyári kukacot az elég soványka, hanem gumistól vettem egy doboz rendes kukacot, van vagy 8-10 éves de még mindig ragad
opelba volt hogy úgy nyomtam a kukacot hogy le sem vettem a kereket, itthon vettem érsze hogy lapos aztán nem kellett a kézi fúróval baszakodni a tágítással( kocsinál elég húzós) hanem akkussal megfúrtam
Autóhoz (VW) némelyik még bontottan is 20+. Az újat nem tudom, de érzésem szerint az min. 40. Onnan tudom, hogy havernak kellett Passzátba, kereste egy darabig.
nekem állítólag újat tettek bele, igaz bontott cucc újbóli felszerelés volt
réz csövet is lehet hts-el forrasztani csak valami kence kell hozzá
Mondjuk azt nem kérdeztem milyen klima cső,mert autónál kisebb a nyomás és tényleg drága a cső 😄 ráadásul alu meg gumi tőbbnyire. Szóval lehet elhamarkodtam 🙂
Sokszor inkább csak szar vagy lehetetlen cserélni.
Ez ma nem sokat segített volna rajtam. Ha nem látom nem hiszem el. Bazalt kő vagy ilyesmi patkaanyag szilánk szurta ki a gumit. Fele belsejében fele a gumiban de jó nagy lyukat csinált.
Klimacsövet forrasztani kell és nem ragasztani. De azt se cinnel.
Kiváncsi vagyok melyik.ragasztás birja ki a 32-40 bart.
klímacső drága? lehet vagy 1500-2000ft métere, szegényke gondolom hogy majd belerokkana a csere miatt
nelünk anno a wartburg generátor tartó fül tört le, vissza lett ragasztva aztán teljesen fasza lett, pedig ez 88-ban volt azóta gondolom volt fejlődés ezen a téren is
Egyik-masik femragaszto igen korrekt szajre.
Érdekesek ezek a fémragasztók, haver ilyennel csinálta meg a klímacsövét, korrodálódott, körbenyomkodta és azóta jó. Magának fejti le a gázt tehát az nem kerül pénzbe de a cső borzasztó drága. Ha jó így akkor jó 😃
Akár jó is lehet bár centrírozni nem lesz egyszerű, de legalább hazajut az ember, én a légtartályokat szoktam fémragasztóval bekent lemezcsavarral javítani, épp nemrég a kis kompreszoromon 2 kirohadt lukat javítottambígy és még működik, a kamionjaimon szoktam erre rá mert 10 éves korukban 1000000km körül elkezdenek kirohadni a légtartályok és útközben hirtelen nem sok lehetőség van nem beszélve, hogy egy egy ilyen taknyolás után ugyanott nem volt ilyen gond többé.
Egy kereszthornyos csavar amin valami gumis cucc van. Kíváncsi vagyok hogyan fog működni, valakinek kiszúrom a kerekét. Egy kis csavar vagy pici szúrt lyukhoz jó lehet, ha egy sima csavar is benne marad akkor talán ez is
Ez kúp? 🤔 🙂