Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezt soha nem értettem, hogy amikor az ára miatt nem veszel igénybe egy szolgáltatást, akkor miért kell mindjárt basztatni a vállalkozót? Nem mintha nekem nem lenne egynémely esetben kifogásom velük szemben, de ár miatt legfeljebb annyi, hogy köszi, keresek más megoldást.
Azok beképzelt a magyart nagyon lenéző senkiháziak, nem vagyok hajlandó tőlük semmit venni, kínai cuccot is inkább magyartól. Sokat dolgoztam kínaiaknak és jártam kínai piacra melózni, vásárolni és ez lett a tapasztalatom.
azért románok 😂 eredetit csak Kínaitól 😂
Hááát a piacon nem vettem csapágykihúzót, ezek a román árusok drágábban adják mint a boltokban. 😅
nem kellene rázatni a szar hátam
simán megcsináltam volna negyed árban is még számlásan is megérte volna
plc csere 2 órás melóért 120 ezret számláztak úgy hogy megvolt a program is
vicces mert én kicseréltem volna benne inkább a 8-10 relét mert azokkal volt a gond nem a vezérléssel csak pont az a számú már nem volt kapható aztán nem kellett nekik az olcsó szerviz
2 vödör nápolyi kb fedezte volna a relék árát.......
Te ugyis két vödör nápolyiért csináltad volna, mert a többi kizsákmányolás meg átbaszás, ugyhogy nem lennél előbbre akkorse😃 legfeljebb felvetne a nápolyi a kanapé körül
van 2 plusz napelemem függőlegesen a ház hátsó falán nagyjából nyugati irányban hogy este is toljon egy kis áramot az akkuba, nem sokat ad mert nem ideális az elhelyezés 3-600w a maximum, ehhez kell még pár fát kivágni egy elhanyagolt területen mert pont árnyékol
na de a lényeg ehhez van egy külön töltés vezérlő aminek a kimenetét be lehet állítani mekkora akkufeszültségnél kapcsoljon be és mekkoránál ki, ezen lesz egy 48v relé(ami fura mód alig találtam mert csak 12-24v a gyakori) ami vezérli a 230as eszközt
szóval süt a nap eléri a 48 voltot bekapcsol az öntözés aztán ha fogy az akku mert éppen nincs nap akkor kikapcsol
a légkondi wifis azt tudom kapcsolgatni
meg van sonoff vifis relém is
a málna pc-vel az a gondom hogy 10 éve lett volna jó belemászni a programozásba, most már nem érdekel annyira a téma hogy belefogjak
alapfokú plc programozás is jó lett volna, de evvel is az a gond hogy inkább elmegyek traktorozni mint tanuljak hónapokat, kezdek hülyülni és a koncentrációs képességem egyre gyengébb
pedig pár éve sok automata gépet berheltünk, jó lett volna egy kis tudás plc téren, mert hihetetlen pénzeket leszakítanak ezen a téren
🤣 ez már nálunk is agy van. De nem villanyszerelőnek való vidék. Az IP címkiosztásokhoz kell érteni, nem a vezetékek gubancolásához.
Mivel akarod vezérelni?
Sikerült felrakni rPI Zero 2W-re a HomeAssistant rendszert.
Ugye ez azért jó mert 10ezer alatti kütyü és elég komplex programokat lehet rá írni, egyszerű grafikus felületen is, meg ismer egy csomó IoT eszközt alapból.
https://malnapc.hu/raspberry-pi-zero-2-w
https://www.home-assistant.io/

Aztán ha aláraksz egy ilyen kapcsolót, akkor mehet az egész ház a napelemről, mert visszavált magától is ha lemerül az akku.
https://www.aliexpress.com/ite...
Na de pont ezt magyarázom. Amikor lefogod a vizet, az kisebb terhelés a szivattyúnak mint amikor mozgatja a vizet.
Ebben tudok segiteni😃
Bár az utolsó mondat összezavarhatja a tájékozatlan idetévedőt🤣
Szerintem bármelyikben zavart okoz az összesítés 🤣
Heti vagy napi bejelentő legyen? 🤣
Kíváncsi vagyok, az utóbbi két napot, hogy fogja összegezni a Laci új S 24 telefonja? 🤣
végülis mindegy mert a napról lesz öntözve, emiatt(is) lett a ruszki szivattyú nyugdíjazva és ez a kicsi helyette beállítva
kiszervezem a főbb fogyasztókat, beállítok pár wifi kapcsolót plusz mellé akkufeszültség által vezérelt dolgok is lesznek
hálózatról meg marad a világítás meg a két router
ha kinyúvadok vakargathatja a fejét majd a villany mester aki rendbeteszi a hálózatot utánam 😂
Söt a kisebb párszáz wattos villanymotoroknál akad olyan amelyik üresjárásban több áramot vesz fel mint névleges terhelésen.
Sokat számit a vas mágnesezési görbéje illetve telítettsége, a mostani bililemezes motorok kimondottan szarok.
Igen mert a nyomatékcsucshoz tartozik a legjobb áramfelvétel az üresjárást leszámitva
a meddővel tisztában vagyok annyira amennyire nekem szükséges
meg avval is hogy ha a napról működik a villanymotor a meddőt is nekem kell "fizetni"

én csak azon lepődtem meg hogy minél szabadabban forgott a motor annál több áramot vett fel terhelésre meg kevesebbet
De ezzel az ábrával talán érthetőbb 😆
Én egyszerűbb megoldást választottam a zsákfuratos, robogó kuplungtengely támaszcsapágy kivételére.
Átmentem a szomszédba a szerelőhöz. Aki ebből él annak van, a hobbyszerelők meg 10 évente egy-egyszer cserélnek ilyent, sem venni, sem kísérletezni nem érdemes.
Az én meglátásom szerint. Ezért nincs csápos emelőm, kompresszorom, stb.
Fel van tüntetve az is. Az VoltAmper érték (VA) vagy csak külön az áram és feszültség van ráírva, ez igaz is lesz amikor méred, de csak adott névleges fordulatszámon. És van a Watt ami pedig a valós elektromos, hatásos teljesítmény. Ez fog szivattyúzni neked. Fel van tüntetve a COS fi ezzel tudod átszámolni a W és VA és a kettő különbsége a meddő teljesítményt.

Ha esetleg heveny számolgatásokba kezdenél itt elég jól le van az írva.
https://tudasbazis.sulinet.hu/...
Köszi.
Áramot igen mert az meg az üzemeltetéshez szükséges
Azért a felvett áramot is odaírják a miheztartás végett.

https://rievtech.info/hu/villa...
weidner blitz és egy karcher hd1000si ezeket hajtom huszonvalahány éve. csak télire a fagy elől kell bevinni, meg egy két évente lecserélni a hajtóműben az olajat. telephelyen vannak használva és nem foglalkozásszerűen, de biztos ,h ezek jók
Mert alacsony a viszkozitása. A kenyér bél meg elég sűrű, nem jön ki a réseken, de folyadékként viselkedik amikor ütik, és hidraulikusan képes kitolni az ilyen szákfuratokban lévő csapágyakat.