Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

20 éve is létezett optotriak, csak a hülye gépészek nem bíznak abban ami elektronikus, azoknak kattogós mechanika kell, az meg elhasználódik 😂
Engem a gyorsulás nem érdekel csak, hogy a pályán picit gyorsabb legyen.
ha tudsz venni valani noname görgöket olcsón akkor vegyél több félét és teszteld
minél nehezebb annál nagyobb a vége( egy bizonyos pontig) ha szíjas a hajtás arra is érdemes rámérni mert ha kopott akkor is kevesebb a vége
ha nagyon nehéz a görgö akkor szarul gyorsul mert gyors kicsapja és küzd a motor
pl nekem majd 10km/h lett a különbség amikor a legkönnyebb görgőt tettem be
de olyan cefet jól gyorsul hogy megérte
aztán hogy 63 vagy 54 a vége nekem kurvára mindegy nem sietek, ráérek 5 perccel később is odaérni
ja a siemens
van egy üzem aki kb 10 éve keres rendszergazdát a siemens rendszerhez, de mindig elmenekülnek akkora fos 🤣
kisgyerekeket akiket meg duál képzéssel kitanítanak 1-2 év múlva dobbantanak a németekhez 5x annyi pénzért
gyerek egxik haverja is ezt csinàlta, a német anyacég elvitte a gyereket "kiküldetésre" aztán adtak olyan ajánlatot amit nem lehetett visszautasítani
ha jól emlékszem omron plc volt
talán a xiaomi telefonban van kép a belső részétől, este megnézem
a relé gyorsabb lett volna az megjön másnapra ezt a vackot meg várták jó sokat
úgy néz ki 20 éve még reléztek, 1-2w levegős szelepeket vezéreltek vele kb sosem kellett volna elromlani
de elromlott 😄
Sziasztok!
Van aki árul XL 250 vezérműtengelyt?
Ha van, akkor hengerfej fedél is érdekelhet.
További szép estét! ✌️
Ezen is, akkor ez lehet ok, pasztával volt összerakva, ha nem kapok a héten tömítést én is azzal tolom össze.
Egyébként én ezt a PLC relézést nem értem. Szándékosan pakolnak bele elromló alkatrészeket?
Egy 50forintos opto triak 100mA-t tud kapcsolni 230-on. Ráadásul sima 3,3V CMOS jelre is működik. Egy ellenállás kell a proci meg a LED közé, és működik, lófasz meghajtással, leválasztva, örök élet. Aztán erre már lehet tenni olyan relét, vagy kontaktort amit akarsz, kívül amit modulárisan tudsz cserélni ha beszart.

Na kb. ezért nem használok PLC-t mert a legolcsóbb noname PLC-t is 70ezerért vesztegették volna, aztán egy 1000forintos ESP32-vel sokkal többmindent meg tudok oldani, megbízhatóbban. PLC-ből egyedül a sínre rakható doboz ér valamit, mert nekem minden dróton lóg a levegőben 😆 pedig már elkezdtem tervezni a 3D nyomtatható kalapsínes tokot, de mindig van fontosabb, aztán működik az a dróton is 🤣
Azért a PLC csere nem mindig ilyen egyszerű. Van egy kolléga aki autógyárból jött PLC-sként. Mondja hogy a köcsög Siemens PLC-n még azonos típuson belül sem lehet cserélgetni a programot, ha közben módosítottak a procin valamit, annyira fos.
Persze minden "komoly" cég Siemens-t használ mert az a "jó", és persze a legdrágább. Ja és kurva nagy licensz díjakat kell fizetni egy programozó kábelért is, meg a programozó szoftverért is. Így meg azért ki tud jönni egy 120ezres mérnöki óradíj. De a cégeknek megéri, mert másodpercenként veszítenek ennyit amíg áll a gyár egy szaros PLC miatt. Ezért nem bajlódnak veled, a reléiddel, meg a 2 vödör nápolyiddal. Ezt kellene megértened hogy gazdag legyél kis melóval 😁
Szerintem nehezebb görgők kellenek, a tömítés meg a por miatt lehet, a T-Max-ban külön légszűrőn keredztül kapta a levegőt a váltó.
Hogy a burgmannak nagyobb legyen a végsebessége nehezebb vagy könnnyebb görgőket kéne beletenni? Amúgy mi a francnak tömítés a fedél alá ahol olajnak nyoma sincs? Gyárilag van, de ezen nem volt és agyalok, hogy egyáltalán én is rakjak-e vissza vagy sem.
Ja, van pár yato cuccom a bárdiból, ők is árulják.
https://yatoszerszam.hu/rolunk lengyel cég Mórichidán van egy nagy raktáruk. Egyik kollégám fia ott dolgozik.
:D
S emitt a méltán klasszikus snitt.
http://youtu.be/Ovhw-E9gRfU
Rice eating yellow skin man.
Ez állati jó, szeretem ezeket a felvételeket és ahogy írják ez az elsők közé tartozik mert akkor kezdtek egyáltalán kamerákat tenni a gépekre és veszélyesebbek voltak akkor a versenyek, de az operatőrnek milyen lehetett? 😆
a kis szemtelen csíkszeműek
Igen, én is nézegetek ilyet, de ilyenem van https://www.gmoto.hu/kukko-bel... az állványával és ebből kéne 1-el nagyobb viszont ez drága, de van hasonló kínai betét 6-8000-ért és megnézem, hogy a menetek stimmelnek-e ls ha igen olyat veszek ha nem akkor olyat amit linkeltél.
volt már ilyen irányú javítás..... 10 éveket elmegy egy ilyen új relésor
csomó régi automata gépnél javítanak "számítógépeket" mert nincs új, hollandok a nagy spílerek ebben, kitalálnak mindent is még a lereszelt feliratos alkatrészeket is
Aztán félév mulva más hiba jön ki.
Van amit nem szabad javitani pláne ha olyan rendszert visz ahol fontos a stabil működés
nekem nem volt, havernak volt mindenhez is papírja ő adta a számlát is, és segédmelós voltam
ráadásul ott voltunk egyéb szerelési okokból, csak onnan tudom hogy kopogtatták a plc-t minden reggel
azért ne gondoljátok hogy bemegyek segget vakarászva egy céghez és nekilátok berhelni a 100+millás gépeket 😂
https://1kulcs.hu/Csapagylehuz... ilyet használok belső csapágyhoz.
Kawának igaza van, van képesítésed, engedélyed, vállalkozásod? More ezeket beszerzed és kiépíted az mennyibe lenne? Amúgy még feketén sem dolgoznak felénk olcsóbban mint a vállalkozók pedig mind kókler autodidakta "hozzáértő" és semmiféle garancia nincs már 10 perccel a kifizetésük után a munkájukra.
pedig a nápolyi finom, sokkal jobb érzés mint tanfolyamion görnyedni 😂
amúgy számlás munkát csináltunk mindig, be volt jelentve mindenki, még a plusz pénzeim is el voltak számolva, pedig nem kellett volna de neki így jött ki jól a matek, mivel minden kiadás-munka számlás volt
csak amikor mondja a dolgozó hogy ha megkopogtatja a plc házat csavarhúzóval meló kezdetekor utána működik egész nap az nem vezérlés hiba, kis lófasz omron nyák relé kb 600 ft volt akkoriban darabja másnapra megjön 2 óra alatt kicserélem a 10 relét még akkor is ha csak az egyik volt szar, ki-be szerelés másik 1-2 óra 2 ezres órabérem volt számlásan max 5, szóval 20 ezer vs 120 ezer+az új plc ára ami 150 körül lehetett
na mindegy ez már a múlt.....
A métófás meló mögött több költség, képzés, szerzett tudás van. Nem feketén dolgoznak.
Tavaly csak saját képzésre több mint egy milliót költöttem. Volt ami öncélú volt ami kötelező. Ezeket nem lehet nápolyiba mérni, viszont kidobott pénzként sem lehet kezelni.kűlönben csőd