Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

höhö, akkor én is vállalkozóként dolgozok. Elvileg akkor jövök megyek amikor akarok, de ritkán sikerül napi 10-12 óránál kevesebbet dolgozni mostanság
Üdvözletem nedves motorostársak ! Tegnap este óta esik a hó , csak most kezd egy kicsit csillapodni! De majd jön a nyár anélkül, hogy siettetném az időt! remélem, jól vagytok!
Jó reggelt! Szeretet gyermekeim!
Ezt a témát teljesen más szemszögből nézi egy melós, és egy vállalkozó! Én melós vagyok, de van olyan ismerősöm aki vállalkozó, mindig sír! Már tudom hogy mi az a téma amiről kár vele beszélni.
asszony ezt a típusú kapszulákat veszi: https://www.dolce-gusto.hu/cortado
ez néha ilyen 1200ft körül van "akciósan" de volt amikor 1000 volt pár íz
állítólag nagyon jó, nem pont ez ami a linken van mert ebből van sokféle
valami 2 szinűt is tud csinálni de ahhoz 2 kapszula kell egyik valami tejes akármi
ugyanmár
nem mesedélutánt tartunk hanem csak simán unatozunk
kb senki sem küzd semmi hatósággal hanem a könyvelője
még a gyerek is szarik az egészre pedig a kata papírmunka kb egyenlő a nullával, csak kinyomtatja a számlázz.hu számláit amikor összejön jó sok és elviszi a könyvelőhöz
egy cég vagy aki "rendes" vállakozó az biztos sűrűbben látogatja a könyvelőjét aki leveszi minden gondját egy ropogós deákért havi szinten
attól hogy egy idióta alkalmazott voltam látok sokmindent és járok sokfelé, persze nem tudok mindent mert nem érdekel
de az biztos hogy mindegyik vállalkozó jobban teli van pénzzel mint én, igaz jó eséllyel többet is dolgozik, legalábbis az aki dolgozik
most is elmászkálok párhoz kisegíteni ezt-azt én nem látom egyiken se hogy nélkülözne
Érdkes a téma.Én mint minkaválalo látom a dolgot.A multkor hárman,fönököm és két megrendelö ( mindenhárman válalkozo) beszélgetését hallgatam.Ment a sirás rivás,milyen nehéz nekik,milyen jo a munkaválalonak stb..Na ja.Én bent szivok 7-töl-16,30-ig Fönököm akkor megy és jön amikor akar.Mindhárman 15 milios uj autovál jarnak , én egy 15 éves vénséggel.Ök egy honpra utaznak nyaralni külföldre én négy nap belföld.Mind a két oldalnak van pozitiv és negativ oldala.De azért azért azt szögezük le hogy a munkáltató használja ki a munkaválalot és nem forditva!!!!!
ilyen? mert ez tetszene. úgy látom az eredeti kapszula ehhez is 120Ft körül van, más kapható esetleg hozzá?
akkor hajrá... vedd elő a bizonyítványaidat, csinálj vállalkozást, fizesd te az embereidet, de jelentsd be rendesen, magas fizetéssel, hogy ne legyen alkalmazotti hiszti, vállalj felelősséget, küzdj a nav-al és az összes hatósággal, fizesd az adót, de rendesen, csináld az adminisztrációt.... és ha ezt megcsináltad, akkor majd újra vedd elő a témát, mennyire könnyű... addig ezt inkább offold...
összefognak a kizsákmányolók
annyiból könnyű hogy amíg fasza minden csinálja utána meg abbahagyja....
azért éhező vállalkozót nem látni
Nagy igazsagod vagyon.
Ini tipus soha nem fogja ezt megerteni.
Aki azt mondja, hogy neked könnyű, csinálja utánad, ha tudja....
Hát akkor nem a + kajajegytől nőttél meg.
Nekem a munkahelyen van saeco cafossimo latte kapszulás gép, az asztalomon, senki nem is érhet hozza,.. a benti napi 1-2 kávéhoz jó. Volt is megjegyzés, a tulaj is csak nézett, mondta hogy ő is gondolkodott mar vmi rendes gépen, én meg mondtam, hogy akkor vegyel magadnak....
ja és a fő poén hogy bevezették hogy aki észrevesz valami "hibát" az kap jutalmul étkezési jegyet
szóval látok hogy ha az egyik hegesztő beszélget a másikkal és ezt jelentem hogy ezek sokat beszélgetnek akkor azért kaptam volna kajajegyet.....
persze ez nem így lett felvezetve de ez volt az értelme
ha annyira szar lenne a vállalkozói lét akkor biztoan feladtad volna már
van előnye is meg hátránya is
de ez ugyanígy igaz az alkalmazotti létnek
én azt untam meg hogy mások hülyeségei miatt egyre kevesebb lett a fizetésem, szóval mindig én( és aki ebben a munkakörben volt) szívtunk, úgy hogy amíg 40 ezer egység volt 4 emberre több volt a pénz mint amikot 80ezer egységre 6 ember volt
szóval lett egy éjszakás műszak több munka és a pénz meg ugyanannyi mint 2013ban.....

amúgy nekünk volt egy alapbér ami a szakmunkás minumum idén 185 ezer ehhez jött az műszakpótlék, és mindig volt egy mozgóbér elnevezésű összeg amit az eladások után számoltak ki
ez a mozgóbér adható kategória volt, ha gond volt az emberrel akkor nem adták vagy kevesebbet, aki meg puncsos besúgó volt az meg többet kapott
aztán amikor 2013ban ilyen 50-70 ezer volt ez a havi mozgóbér de volt amikor 160 ezer is összejött, idén meg 3-5 ezrek és sokszor meg semmi
de már múlt évben is egyre szarabb volt
pl volt hogy be kellett menni szombaton(akkor még párszor voltunk) akkor így nézett ki a dolog:
nekem: túlóra 10ezer, mozgóbér 13 ezer
munkatársnak(aki nem volt bent) mozgóbér 20ezer
tehát bruttó 3 ezer volt az a szombati nap, mert ha egyformán dolgoztunk kb egyforma volt a mozgóbér 1-2 ezer eltérés ha volt
így menjen túlórázni akinek 3 anyja van
szóval szartam az egészre még akkor is ha a nagyfőnök kifejezetten szólt hogy szombaton jönni kell, max kiírtam egy szabit arra a napra
Nálunk a nejem kacsintgat az újabb gépek felé! Elég sokáig kotyogónk (seherezádé) volt, most pedig szarvasi van! Én nagyon meg vagyok elégedve vele, az így főzött kávé nekem nagyon tetszik!
Szia!
Nekünk a NESPRESSO ízlik a legjobban, a gép is ez a márka. Sokféle az íz-, erősség választékuk, most éppen a PARIS PRALINÉ a soron következő. Természetesen létezik olcsóbb kategória is elfogadható árban, ezt már neked kell eldönteni.
Őszintén szólva én nem olvastam el a törvényt,így érdemi véleményt sem tudok róla mondani!
Az viszont tény,hogy akik ott hisztiznek ,azokkal nem tudok azonosulni.
Ez most nem lesz szép ,de mindig vállalom a véleményem.
Ez az egész vajmi keveset érdekel,több mint húsz éve magamnak dolgozom,nem jár szabadság,ilyen-olyan juttatások,táppénz is alig,csak kötelezettségeim vannak,jogaim nem nagyon.
Rengetegszer megkaptam már,hogy "könnyű neked,vállalkozó vagy"!
Az empátiámat sokszor lopással "hálálták" meg!
Tudjátok mit?
Leszarom!
Ez nem az én harcom ,ráadásul abban sem vagyok biztos,hogy ezért harcolni kell!
pont most nézegetek én is valami kapszulás megoldást, melyik a legjobb ár érték arányban? persze a minőség fontos.
Így van ez a motorosokkal is.... mennek mint az őrült
Aztán csak óvatosan, mert sok a hülye autós aki azt hiszi hogy még nyár van! Úgy mennek mint állat.
Biztos, hogy a kapszulás technika nem nekem való.
Egy jó gépért szívesen adnék egyszeri nagyobb összeget is, de a fenntartásért / fogyasztásért nem fizetnék többet, mint most az olasz kotyogósban elkövetett Omniéárt. (20 Ft/adag). Ha váltani fogok, akkor valami darálós presszógép lesz az, pl. a tegnap emlegetett Saeco Vienna.