Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nyaszoval idezet.

"ha az áramfogyasztás (és a nem olyan jó rendelkezésre állás) nem tényező akkor valami olcsó core 2 duo amiben van gigabit lan megtömöd hdd-vel. Ezután vagy felraksz egy Debian-t és használod. Fel lehet rakni FREENAS-t vagy OPENMEDIAVAULT-ot is. A debian mellet az szól, hogy csak a képzelet meg a tárterület szab határt a felhasználásnak. (SMB, FTP, Plex, Apache, PHP, Transmission, virtualizáció bármi feltehetsz kipróbálhatsz de molyolós nem kattintáshuszárnak való ablakos felület nem is való rá, irtó gyorsan parancssorban találod magad és azt veszed észre, hogy kilométeres parancsokat gépelsz meg conf file-ket editálsz.
A másik kettő az érdekesebb van webes felület a freenas openbsd az openmediavault debian alapú. Mindkettő kicsit kötöttebb mint a direkt server oprendszer de piszkálható webről a freenasnál meg ott a zfs ami tök jó meg a jailek amit meg mégcsak nem is értem hogyan működik de probálgatom. A hardver én 2 db HP microservert (n40l) használok már 8 éve még nem halt ki egyik se pedig kb 3-szor volt kikapcsolva azalatt az idő alatt, az egész router switch modem server hajolt meg 80W-ot a merő szerint. 4 HDD-vel.
Az alap nas általában valamilyen arm-os procival van felszerelve. File megosztás oké de ha otthonra kell akkor már jó ha a torrent is onnan megy de akkor már jó lenne ha onnan le is lehetne játszani de akkor meg mért akadozik ha gizike az aktuális sorozatészét nézi én meg egy trancsírhorort a gyerek meg meg szeretné osztani a játéka felvételeit a haverokkal. Na itt hal be a kicsi alap NAS. Ha meg jobb kell akkor mindjárt ott vagy a 60-90e kategóriájú synlogic cuccnál. "
Remrlem svajcifrank,csak ugy er.
Na, akkor az lesz a jövő :))
Olyan jó hitel volt, hogy fizettek, csak vigyem már innen ki. Gigaprovident
van magyar menüje is, a beállítás is kattintós, úgyhogy sima home usernek lett kitalálva...
még az első simsonom a vasedény boltból volt.... lábosok, poharak, simson, mz
Köszi. Zyxelt is nézegettem meg synologyt is, de az utóbbi drágának találom, az én amatőr próbálkozásomhoz.
de legalább nem a melltartók mellől kell elvenni a biciklit
mondom hogy fullgas
12'eve suzuki.Es k6 1000 szint passz,rrmelem nem sargafekete.
Full-gas
Ez már három.
Akkor még nem volt dukátti.
12 éve.
Fullgaz.bmw,suzuki,ducati.
engedje el a picsába... br 34e-ért lehet venni újonnan a zyxelt bárhol, 2 év garival, nem kell heggeszteni órákat és még akkor sem tudja egy lefosott pc azt, amit a nas... ráadásul mennyit eszik a nas full terhelésen? 28w-t, a pc? mekkora a méretkülönbség? nem sorolom tovább....
Érdekel, nem megvenni akarom.
Hát nem
Nemmindegy?
Nemelado.
Bebuktad a vezír ajanlatat baszki.
Nehéz eligazodni rajtad
De még most se árulod el a gyűjteményed darabjait?
Sajna pont most vettem autót a futó elé.
Győzött a józanész, furgont akartam.
Dehát mindegy.
Pedig jo lenne,a GYES alatt berakod a pulyakat az ingyen bolcsibe az accios dokker moge kotod a csilli motort futon oszt mehecc palyazni.
Most nem nagy a gyűjtemény. Lecsökkent 2 db-ra.
De kell egy olyan amivel megyek is, szóval
Remegek érte, valóban rátapintottál.
Aha. Az jó.
Miből áll a gyűjtemény?
Nem akarsz a patika motor melle egy daciat?Megvagy huzatva?