Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem én választottam. Kaptam lomtalanításból.
Bár régóta szimpatizálok az íjászkodással, csak úgy, tudatlanul nem akartam venni. Egyesületbe eljárni ahol kiművelnének, meg nincs időm.
De így hogy kezembe nyomták miután megtetszett, muszáj kipróbálni.

Ez amúgy (ahogy a többiekkel kiderítettük korábban) középlövő, vadászreflex, fából. Versenyzésre használták régebben, és nyertek is sokat vele.
Ezért a kifutó kell rá a kialakítása miatt is.
Hagyományos íjnál lőttem kifutó nélkül, de ezen nagyon macerás.
Fácán volt csak
Van. Tegnap vettem, ilyen olcsó öntapadóst.
Sok részletet kell gyakorolni még, de ettől jó játék.
Ha túl egyszerű lenne, akkor unalmas lenne.
Az igen, az szép munka, vissza ragasztani a csavar fejet, hogy az anyját meg nem b..ssza. Lehet itthon ennél becsületesebb darabot találtál volna, de ezt előre sosem lehet tudni. Tesóm is azért vette meg a GS500-at, mert 200-ért adta a srác, szuper állapotban, csak a gumik kicsit öregek és nem egészen rá valók, de műszakilag hibátlan.
Enyémen sincs kifutó, 200 lövés alatt elő se nagyon veszem, tartó kézen kesztyűt se használok. Csak a műanyag tollas szarok baxák ki az ember ujját, a sima madártollas nem. Igaz az kicsit sérülékenyebb, de kicioccó kínai tollazóval házilag fillérekből javítható/cserélhető.
Ha jó a mérete 100-200 lövés után se fáradt az ember. Felesleges a túl erős íj, pedig az emberek általában túlbecsülik magukat ez ügyben(is). Csak beremeg tőle az ember keze ahogy feszít, aztán romlik a szóráskép. Alapjában véve ilyen hobby lődözésre semmi sem indokol 30#-nál többet. A parasztvakító 70-esekről meg már ne is beszéljünk....
Baszki mindig egyre gondolunk? :)
Fasza.
Keress az arcodon egy pontot s mindig odahúzd, az oldást meg próbáld rángatás nélkül s nem fognak szétmenni a lövések.
Összetett dolog ez de hát magyarok vagyunk vagy mi a szösz!?
Kifutó van rajta?
Vannak olcsó öntapadósak is kezdésnek jó az is
Aztán már csak azt kell gyakorolni hogy mindig ugyanúgy húzd ki
Ha véletlenül egy-két quadost leszedsz, azokat úgyse fogja sajnálni senki....
Teli raktam egy dobozt hullámkartonnal, az volt a cél.
Krosszpálya ideális "golyófogónak" bizonyult.
10méterről az első kettő elment szanaszét, de 3. 4. lövés jól mutat a fotón
Utána 20 méterről kezdtem lövöldözni, de ott már kisebb arányban találtam el a dobozt. Olyan 1 méteres szórásom volt.

Tegnap megnéztem egy elég jó kezdőknek szóló YT tanfolyamot. Ez arra elég volt, hogy tudjam milyen sok technikai részletre kellene odafigyelni amire képtelen vagyok még.

Az íjat és a nyilakat viszont elég jónak érzem így elsőre. Azt hittem sok lesz a 41 font, mert a decatlonban csak gyengébbek voltak, de teljesen kényelmes. Bár nem gyenge, de ez alatt a kb. 20 lövés nem éreztem megerőltetőnek.
Ja, a most már tényleg fehér felni. Mert már azt is én festettem le. A hírdetés képein csak annak tűnt, a valóságban beleégett fékporos levert szélű ocsmányságról a festésre előkészítés közben derült ki, hogy bele volt törve egy féktárcsa csavar. De legalább nem dobták el a letört fejét, hanem visszaragasztották hogy ne látszódjon. Mikor próbáltam kiszedni, beletört a törtcsavarkihajtó, abba meg beletört a kobalt fúró, úgyhogy ott feladtam és vettem egy bontott felnit olcsón. Szerencsére eredetileg volt rajta egy ocsmány de drága hepco alu doboz, amit annyiért sikerült eladni, hogy abból megvettünk hozzá szinte mindent a helyreállításhoz.
Bátyám is nemrég vett egy GS 500-at, 195 centihez és 110-120 kilóhoz megint picit sikerült, olyan rajta, mint góliát egy biciklin...
Nemmondod hogy a labanc szopat.
Bár a tesó sokat jár bécsbe a meló miatt,kérdeztem milyenek.
Bunkók.
A vicc hogy átugrottak parndorfba meg se szólal magarul,nyomja a dumát angolul,az eladó olyan arcot vágott öcsém már majdnem röhögött hangosan hogy szerinte smán nyomjad magyarul.
Az eladó megkönnyebbülten helyeselt.
Szép motor, jól áll neki a fehér felni. Vigyázzon magára a kölyök, mindig szerencsésen érjen haza vele.
Akkor jól láttam, hogy hasonlít a "vége" az én vasamra.
na tessék, és igaz....
Az. A gyereknek hoztuk ósztriából nemrég, most csinálja az A2-őt, csak a tél miatt várni kell a gyakorlati részre. Szép kis történet volt az is, példaértékű arra nézve, hogy az osztrák eladók ugyan olyan fasszopó trógerek mint a hazaiak, hazudnak az eladó motorról mint a vízfolyás. Ha nem tudnék idehaza szerelgetni, rendesen minuszba lettünk volna vele, de így azért nem volt rossz vétel, mostanra szépen kipofoztuk.
Az enyémen valóban - de szoktak bele hekkelni széleseb felnit is.
Öö, aztatat nem is láttam, de lehet:)
annak meg túl széles a gumija.... a gs500-on biciklikerék van
A piros tankos az igen, de emez a sorokban, aminek csak a kereke látszik...
Telefonon nekem valami ciberének tűnik.
A 3. képen bal szélen az egy GS500?
Tradicionális íjhoz nem kell semmi célzó alkalmatosság, főleg nem hobby szinten. Vesszőfogónak a szalmafonatos a legjobb, az kíméli leginkább a vesszőt, és abból könnyű kihúzni is, ez pl a 10 centinél vastagabb szivacs tábláról nem mondható el, abba rendesen bele kell kapaszkodni kihúzásnál. A Kassainál 8 rugóért vettem ezt a szalmásat. Kezdésnek nyugodtan lehet akár egy szalmával kitömött zsák is a cél, sokkal közelebbről kezdve, mint gondolnád(8-10m!) Aztán ahogy nő a célbiztonság, lehet szépen lassan növelni a távot. Erdőben nem ajánlatos lődözni, sose találod meg a vesszőt ha mellé megy, még mezőn is gond néha ha messzire lő az ember és laposan ér földet, úgy be tud feküdni a fű alá, hogy csak akkor találod meg, mikor már ráléptél. Érdemes rikító színeket használni a tollnál. Kezdő vesszőnek az alu a legjobb, strapabíró, olcsó, görgővel még javítható is valamennyire ha meghajlik. A fa vesszőkből csak a nagyon drágák jók céllövésre, a hétköznapi viszont nagyon jól mutat falidísznek, kb arra való. Mi egy Kassai Szarvassal bohóckodunk családilag, nagyon jó szórakozás, meglepően nagy lőtávval. A képen az autó mögötti kis fehér pötty a céltábla(nyugi, az autó is az enyém ) Persze ilyen távolságról csak maga a lövés az öröm, találatnak csak ritkán örülünk. De azért egy 31#-os íjtól a több mint 200m-es lőtáv azért nem rossz.