Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szerintem nem tanulnak,és nem jönnek rá hogy mit csinálnak rosszul,csak ha már valakit elütnek,de akkor aztán megy vinnyogás.
Mennyi, de mennyi ilyen eset van, ahol vagy a lagymatag jog, vagy pedig a lagymatag jogot felülíró pénz minden józan észt nélkülöz.
Ezt a bringás akciót nem látom olyan súlyosnak, de lehet csak azért, mert én semmi esetre nem rántanám el a kormányt, mert abból még nagyobb baleset lehet, ahogy írtátok is.
Személyes vélemény, de nekem nem éri el az ingerküszöbömet, inkább átgondolnám az autóvezető helyben, hogy miért is nem figyeltem a zebrán érkezőre. Mostanában talán túl óvatos is vagyok ilyen téren, lehet.
Arra kíváncsi lennék, hogy a késelők milyen színűek voltak... de persze ezt sehol nem írják le sértené a kibaszott jogaikat
"De a biciklis nem így vélte... "
és az autós hogy vélte?elsőbbséget kéne adnom,de rohadjon meg csak azért sem engedem át.tőled is megkérdezem,vajon egy vasútátkelőnél is így reagál,reagálsz ha piros a jelzőfény?mert hát tudjuk hogy ott is át lehet menni bőven.
Mikor olyan gondok vannak az országban, hogy pár napja halálra késeltek egy 25 éves srácot csak azért, mert az nem akarta 3 söpredéknek odaadni a kiskutyáját...
Mikor egy újgazdagodott alak kimentheti a narkós fiát a felelősségre vonás alól (a 82-es úton pár éve történt halálos és embereket megnyomorító gázolás), lefizetve bírót, rendőrt, mindenkit...
Mikor a késes gyilkost 2-3 év után visszaengedik a társadalomba, ugyan így a narkós gyilkos gyerek is visszakpja a jogosítványt, aki kocsival gázolt halálra és nyomorított meg embereket...
Na, ehhez képest egy ilyen zebrai kivagyiság, személyi és anyagi károk nélkül igazából semmi. Nagy semmi.
Sőt, még előnye is van, ha az autó vezetője nem egy önérzetes barom, akkor esetleg mg tanul is az esetből és jobban figyel a gyalogátkelőhelyeknél.
és akkor meg járhatna a bíróságra testisértésért.ha csak azért.
Ez még egy közlekedés biztonsága elleni bűncselekménynek is elment volna, a kerékpáros "ijesztésében" benne volt a szándék, hogy a sofőr kapja el a kormányt a kerékpár elől, azzal a lendülettel, meg nekiküldte volna az utánfutós kocsinak. .Annyit biztos megért volna, hogy visszakanyarodik és rákérdez a kerékpárosra, mi volt a "csel" majd felsegíti, ad neki zsebkendőt az orrvérzéséhez és megegyeznek, hogy ez baromi rossz vicc volt.
Amúgy meg buzi, aki ma nem motorozott!
A gyalog biciklisnek elsőbbsége volt, ez nem vitás... de akkor is egy fax. Elég lett volna kettőt kicsit kisebbet lépnie, és pont elmegy előtte az autó, annak se kell megállni. Mindenki jól járt volna.
De a biciklis nem így vélte... neki elsőbbsége van, ADJÁK MEG akkor is, ha fene fenét eszik! Mert őneki joga van! Nehogy már ő kisebbet lépjen!
Ezt kéne kiverni belőle, ha másképp nem, akkor Fa testápolóval. A nagy JOGOKBAN teljesen elveszett a józan ész Mi még úgy tanultuk anno, hogy épeszű ember nem lép autó elé, vonat elé meg főleg nem Az elsőbbség szép dolog, de nem mindenáron - koporsót, kórházat nem ér meg...
Basszus! Olvass kérlek!
Első mondat: " Nem ez az eset ...."
már miért ne győződött volna meg?az autós bőven féktávon kívül volt,nézd meg mögötte a kamionost hogy mikor észleli és mikor elkezd már fékezni az autós meg egy gázon megy ugyanúgy.
A veszélyhelyzet nem az, ha valaki nem tesz eleget az elsőbbségadási kötelezettségének és nem is feltétlenül az a fél alakítja ki, aki mulasztott.
A veszélyhelyzet az, amikor baleset fog bekövetkezni, ha valaki nem reagál jól illetve nem tesz eleget az elkerülési kötelezettségének....ha tud!

Ahogyan írták már, itt az autós simán áthaladt volna a gyalogos előtt. Tehát elmulasztotta az elsőbbséget megadni, de nem alakult ki veszélyhelyzet és az autós végig látta, hogy megadják-e neki az elsőbbséget vagy nem! Tehát itt neki volt az az elhárítási kötelezettsége, hogy nem kezd el futni az átkelőhelyen így elkerülhető az ütközés.
Na és erre ő mit csinált? Ijesztgeti a szabálytalan autóst és veszélyhelyzetet teremt..... Idióta. Bele sem gondolt, hogy ha elkapja a kocsi a bringát az úgy nekivágja, hogy leül kicsit gondolkodni....csak ugye mivel.
Nem ez az eset, de rengeteg van, amikor bizony hiába kijelölt gyalogátkelőhely a gyalogos a hibás és ő a f@sz!
Ugyanis sokan azt csinálják, hogy sétál a járdán...odaér a gyalogátkelőhelyhez és már fordul is le és indul el. Elég sokszor fülbedugott fülessel, gondolom ordító zenével.
Itt ugye hiába a kijelölt hely, ő sem győződött meg arról, hogy észrevették-e és nincs-e olyan közel autó, hogy esetleg már nem tud megállni!
Rengeteg olyat látok, hogy nézi-látja, hogy jön a közelben autó....de csak azért is elindul, mert neki "ott joga van" átmenni! Annyi esze nincs a baromnak, hogy ha úgy lép ki az autó elé, hogy az nem tud megállni, akkor az neki fog fájni.... nem utolsó sorban a vizsgálat is kihozza hibásnak.
Agynélküliek ezek a droidok!
Nem az nincs, szóval buzi vagyok
szerinted nem volt.az a gyalogos lelépett,a gyalogátkelőn haladt,és mivel megvolt a lehetősége hogy keresztezzék egymás útját így volt veszélyhelyzet.
Akváriumod?
Akváriumod?
ez a baj hogy az autósok erre számítanak.mi a picsáért nem lehet megállni?aztán meg megy a vernyogás ha sittre kell menni mert gyalogátkelőnél nincs pardon.ennek a pestiek nagy mesterei,csak az baj hogy a balatonparton is ezzel a mentalitással vezetnek,hát én is rühellem.mikor megállok jön szembe a paraszt de eszébe nem jutna megállni.
...ja és kutyám is van
Szidják a bringásokat, motorosokat, autósokat, gyalogosokat, öregeket, fiatalokat, rendőröket, civileket.
Mindig lehet szidni valamiért a másik csoportot, de ha megpróbálod megérteni, akkor lehet rájössz az esetek többségében nem ok nélkül teszik amit.
Én mondjuk halmozottan hátrányos helyzetű vagyok, mert bringázok, motorozok, autózok, kajakozok, szóval engem mindenki utál
Azzal még nem volt veszélyhelyzet, hogy nem állt meg a gyalogátkelő előtt. Az csak szabálytalanság!
Nem ütköztek volna, mert a gyalogos nem ért az autó elé.
én valahol megértem.az a helyzet hogy mindig mindenki szidja a bringások,hozzáteszem nem ok nélkül,és akkor itt van ez az ellenpélda tényleg úgy akar átkelni ahogy azt azok elvárják akik meg aztán pont ezt csinálják.szóval csak olyat várj el amit te magad is megtartasz.
Hidd el, hozzáért. Koppant!
A motor hangja mellett, sisakban is hallottam.

Értem én, hogy az autósnak meg kellett volna állnia. Ez rendben van, írtam is. Ebből nem lett baleset és nem azért, mert elugrott a gyalogos!
De a veszélyhelyzetet a kerékpárt toló gyalogos idézte elő, mert ha ő nem is tudott az autó elé érni, odatolta maga előtt a bringát! Normális az ilyen?
Messziről láttam én is, hogy milyen korrekt és leszáll áttolja. Aztán láttam, hogy azért nem kicsit hülye!
Bringás. Simán átsétálhatott volna lassítás nélkül. Autós is erre számított, de direkt nekilökte.
kb.én is.mikor eszembe jut fújom,aztán ennyi.jelenlegi láncom 20ezernél jár és még hibátlan.