Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Druszám meg ma is piált.....
Gino és Ini jogászkodtak.
Tortent valami mig felkerult a kulso kuszob eleje?
Hiszed.
A kamionos cimbi (aki remélem már megvette Frankfurtban a csimmámat) egy ideig a nulláson Pest és Buda között napi több fordulóval azt csinálta, hogy big-bag zsákokban hordta a LEDARÁLT kólásüvegeket újraolvasztás- és gyártásra!
Az oka minden bizonnyal a pénz volt, mert akár ha támogatást nyert üveggyártásra is, de tuti az érte meg jobban.
Valaki nagyon ráért.....
Azok ja.
... a ...
Azok pink motorok!
Jó estét!
Öcsémék kint ami összegyűlik otthon 1 hónapban abból 1 közepes bevásárlás kijön nekik, minden betétdíjas, hoztam haza dobozos sört és az egyharmada a betétdíj volt, de a petpalacknak és az üvegnek is van bár azt hiszem az üvegé volt a legkevesebb, de ezt az ott élők jobban meg tudják mondani, évekig egy társulathoz jártunk a horvátokhoz és ott a jóember kérte, hogy gyűjtsük neki a petpalackokat mert 25 lipát kapott darabjáért.
Kulturáltabb helyeken meg most is van
Pl a német kimossa a soros flakont vízzel és úgy viszi vissza. A magyar meg tesz vége benzint meg permet szert meg ami épp van Es ha már nem tudja használni akkor viszi vissza
a 60-70-es években őrült módjára gyüjtöttük az üres üvegeket elég jó kis pénzt össze lehetett gyűjteni akkoriban egy új bringát vettem belőlle na és még a márkásüveg kupakját is át vették..
Körülöttünk a mellettem működő egyetemista kocsma miatt van akkora halom szemét és összetört üveg hogy pislogok.
Pedig megy a légy környezettudatos mert a fiatalokra szemetes bolygót hagyunk.
És ők szarnak legnagyobb ívben a környezetvédelemre.
Az úgy drágább mint az üveg.
A PET palackot be kell darálni és újra gyártani.
Az üveget csak simán kimosták.

De egyetértünk. A betétdíj lenne a megoldás, viszont manapság már az üveg visszaváltása sem megoldott, meg ha igen, akkor is egy órát kell várni a csövesre mire bedobálja 200 forintért a zsák üveget, és aludobozt.
Nem volna gond a PET-palackkal, ha vastag falú, tartós, olcsón újra felhasználható volna - magas betétdíjjal (tehát visszaváltható lenne). Volt már ilyen 20-25 évvel ezelőtt....
Persze mert az üveggyárakat meg bezárták miután elterjedt a PET palack.
Környezet védelem.
Beszéltem egy szörpüzemes emberrel aztán azt mondja most állnak át üveg helyett műanyag flakonra mert egyszerűen nem kapnak annyi üveget amit kérnek.
Pedig 60 forintról 80 lett nagyon rövid idő akart az üveg
Ktm se ad meg teljesítmény adatot Az endúrón
Ez azért van mert a környezetvédelmi norma miatt más a teljesítmény amikor be van vizsgálva
A régi sherco 5.1 elpusztíthatatlan volt újakat nem ismerem
Az á betűre nem fejtettem ki elegendő nacccságú erőt vagy csak kifelejtettem, ez én koromban faxtuggyamá
Csák Norisz gyára.
Arról mi nem tehetünk hogy ennyire válogatós vagy
Es azok mik?
gyárcsák, baz+
Mikazok a gyrcsák?