Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

egy kis zugot kialakítani pótalkatrésznek és ez is elmegy elég messzire is
pl ilyennel baja-várpalota oda-vissza táv megvolt 3x is amikor katona voltam, a román csoda dac nem bírta egy menetben
Ja, szerintem is sokkal jobb mint a Pizza Hut 😉
Más expedíciót el sem tudsz képzelni? Nézzél már több Nat.geo-t 😁
Szerintem nem elég széles, ez még kikerülhető 😋
Na ennek látom értelmét, de ezzel nem lehet mutogatni a szomszédnak hogy 200ezer eurós járgányom van :D
Én egyszer próbáltam ilyet, de már a bérleti díjon fennakadtam. Töredékéből kibéreltem egy olíva ligetben egy szép kis toszkán parasztházat, és úgy éltem két hétig ott mintha én lennék a Keresztapa 😁
az nem is igazi kemping
az igazi kemping az olyan van egy fás terület és ahol neked éppen tetszik levered a sátrad
ott fetrensz a porban, potyog a fáról az aprófa a sátorra stbstb
a vadkemping ugyanez csak fürdő és budi nélkül
a 90es években még simán ott rotyogtattuk a bográcsban a kaját a sátor előtt
2000után ezek a sütögetések-főzések kb teljesen elvesztek, ekkorra "fejlődött" sok kemping és teljesen elveszett a régi kemping érzés
2010 után már csak vadkempingeztem az újra olyan fasza volt mint a 90es években
engem a szállók borítanak ki teljesen, főleg amikor basztat a személyzet hogy teszik a szoba, miyen a fürdő ízlett-e a kaja stbstb
Egyszer voltam életemben kempingben, Toscanaban, egy konténer appartmanban (mobilhome). Úgy volt szar ahogy. Igaz, hogy elvileg sok nm-es volt, de valahogy mégis szük. Szarul volt szigetelve, csak akkor lehetett kibírni benn, ha nagyon ment a klíma, az meg nagy szélkeveréssel, hangosan ment, és rohadt hideg levegöt fújt. A medencékbe nem szabadott bemenni 19.00 után, mert hogy zavarja a vacsorázni vágyókat, vagy mi. Nekem meg pont akkor esett volna jól. Este nem lehetett aludni, kb éjjel 1-ig mindenki jön-megy, dudál, zenél, hangoskodik (nyilván, mert rohadt meleg van a sok klíma nélküli szar lakókocsiba) Árba annyi volt mint egy jó appartman.
Teljesen jó, végig is vinném a selyemúton szívesen , ha az öreg fizeti :-)
Ez helyfüggő. Most voltam nemrég Isztrián, ott konkrétan a nagy, 12.000féröhelyes kempingben, ami történetesen ugyan az a cég, mint az apartment ahol mi laktunk, talán ha 5%-a tudott parthoz közel helyet kapni, és azok is nagyon magas áron. Én meg az erkélyről, de még az ágyból fekve is láttam a tengert. Volt klímám és csend volt, nem zavart senki.
Voltunk mi is kempingben, lakókocsi-elősátor és voltunk mobilházban is. Na ez a része engem nem érint a kempingezésnek. Egy halomban egy csomó ember, hallom mit csinál a szomszéd… Nekem az tetszik amikor nem egy kialakított kempingben kempingezek 😃 Albániában meg Montenegróban is voltak baromi jó helyek, több lakóautós is ott kempingezett. Zuhanyzó van azokban a szarokban is, vagy ha nincs, ott a tenger. Tudom tudom sós víz jajj belehalunk, fürdeni a legjobb a sós :D
Hát,az öreg tuti nem növényfelfedező vagy déli sarki tudós. 😂
Mégis expedíciós tankkal akar járni.Nem expedícióra. 😂

http://youtu.be/DKG7gBRYdFA
Mert egy ratyi gyerek vagy.
Igen, de amit először írtam itt jön a képbe, a kempingeknek a parthoz való közelsége és milyensége, gyakorlatilag bármikor akár hajnal kettőkor is sétálok pár lépést és belecsusszanok a vízbe (előfordult párszor jó társasággal és némi alkohollal körítve). Ráadásul a bérelhető lakókocsik többsége 6 személyes (4-nek kényelmes külön zárható hálószobákkal) és az elősátor is legalább ugyanakkora ha nem nagyobb.
Na de azzal meg árban ott vagy ahol egy 3x akkora apartment...
Soha nem sátraztunk (na jó 1X az olaszoknál pár napot, de az egy hirtelen ötlet volt) hanem klímás lakókocsikat béreltünk és a sajátunkban is volt klíma (az még megvan).
ó, nekem semmi, csak nem kell eladni másnak, mint ami...
Mi bajod a sörhassal? 😲
Milyen expedicióra akarsz te ezzel menni?
Korábban az expediciók tudományos célokat szolgáltak, mint új növény-és állatfajok felfedezése, különös fontossággal bíró helyek elérése, mint északi sark, déli sark, magas hegycsúcsok, stb,
A marketing okokból elnevezett túrák, kirándulások, nyaralások az az a kategória mint amikor valaki a sörhast testépítésnek nevezi...
Ja csak azt hogy nem expedíciós járgány.
Persze. 😂
Milyen fasza lehetett idén nyáron sátrazni a déli részeken, laza 48 fokos nappali csúcsok mellett, éjszakai stabil 30 fok fölötti hőmérsékletekkel...Napi ezer euróért sem vállaltam volna...
Azt senki sem mondta hogy Európába való, na meg azt sem, hogy kicsi olasz sikátorokkal teli falvakhoz...
Tizenévig lakókocsiztunk volt 2 saját, de külföldön béreltünk, eleinte valóban a pénz volt az ok (mi 6-an mentünk sokáig a 4 gyerekkel, de később csatlakoztak pasik, haverok is) viszont főleg miután a horvát kempingekben a vizesblokkok nagyon modernek és tiszták lettek ( csak annyi, hogy ugye nem a lakásban vannak hanem sétálni kell) már nem feltétlenül nem beszélve, hogy az árak is felmentek és ma már valóban olcsóbb egy apartman (mióta nem jönnek gyerekek velünk apartmanozunk) mint a kemping akár sátorban is az összes költséggel ellenben ott van az a szabad érzés ami a víz partján éjjel-nappal megvan, ha kiülök a lakókocsi elé akkor a tengert nem a távolban látom hanem jó esetben a lábam is belelógatom és hát a fürdéshez egy jóval nagyobb és változatosabb partszakasz áll rendelkezésre mintha egy apartmanból kell lehurcolkodni meg kipakolni és a cuccok környékén fürödni. Nekem még ma is jobban tetszik mint az apartmanozás a hotel is legfeljebb akkor jobb ha közvetlen vízparti nagyobb partszakasszal.
Na a kanári bringsoknak legszivesebben lenyomnék egy tarkóst mindennap. 😂
Speciel van a lakóaautósoknál egy kis réteg.
Azok pont olcsóság miatt mennek ezzel.
Általában 20+-os autó olcsón,több hónap.
Itthon nem sok,de nyugaton rengetek alkalmi parkolóhely van kialakítva ingyen.
Csak egy placc,egy fizetős szervízhely és slussz.
Gyakorlatilag az átmenőforgalom miatt alakították ki a legtöbbet.
Pár napig ott vagy és annyi.
Bár ahogy figyeltem ez a szubkultúra lapítva nem full kipakolászva minden szart a tévétől a ruhaszárítóig elvan ilyen ingyenes helyeken több hétre is.
Az ott lakóktól függ mikor fogy el a cérnájuk és hívják a rendőröket.
Na ez a kisebb lakóaautós közösség pár száz euróból elvan egy hónapig.