Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem én választottam.
..
Amúgy nem tudsz elmenni vizsgálónak? Ekkora tapasztalattal gondolom van akkora rutinod már. Bár mondjuk az lenne a jó, ha nem lenne, mert akkor nem lett volna miért vonulnod.
A se fizetés, se nyugdíjat a keserűség mondatja vele gondolom, de én így nem tudom elhinni, hogy van-e realitása ennek.
De ezt csak gondolom.
"... egy rosszarcú kopasz gyerek..." - akkor neked sem véletlenül van BMW-d, lásd be!
Ha addig ki nem tesznek
Segítek!!!
Ezt a 25 év után járó nyugdíjazást 2012-ben O.Viktor eltörölte.
Hidd el tudnék róla, mert akkor ebben az évben mennék nyugdíjba!
De így még van 20 évem.
A hőn tisztelt minisztered nem tesz különbséget, írodás és vonulós között.
Egyszerű az egyenlet.
Én 20évesen felszereltem, kb még 10 évet érzek magamban, amíg 100%-bank alkalmas leszek, utána szépen adnak egy alkalmatlan minősítést, és menetelűekre látok a 35 éves tényleges szolgálati viszonyommal.
Se fizetés se nyugdíj.
Nagyon nem mindegy ugyanis a jelenlegi kedvezmények mértéke. A törvény értelmében a hivatásos állomány tagja 25 év tényleges szolgálati viszonyban eltöltött szolgálati idő után jogosult szolgálati nyugdíjra. A szolgálat felső korhatára 57 év (illetve, ahogy az öregségi nyugdíjkorhatár 2017- 2022 között fokozatosan felmegy 65 évre, ez is 60-ra emelkedik), de sok esetben ennél előbb is megtörténhet a nyugdíjazás. Ha megvan a 25 szolgálati év, és a hivatásos állomány tagja betöltötte az 50. évet, akkor létszámleépítés, szolgálati beosztásának megszűnése vagy szolgálati érdekből történő felmentés esetén, 40 százalékos egészségkárosodás elérésekor, illetve egészségi, pszichikai, fizikai alkalmatlanság miatt is nyugdíjba lehet menni. Ilyenkor annyi a megkötés, hogy a delikvens a kötelezően felajánlott hivatásos szolgálati beosztást vagy nem hivatásos munkakört alapos okkal ne fogadja el, ellenkező esetben 57 éves koráig csak a nyugdíja 90 százalékát kapja (utána az egészet). Közös megegyezéssel (lényegében tehát a parancsnokok jóindulatára apellálva) viszont mindezen feltételek hiányában is meg lehet szüntetni a szolgálati viszonyt akár az 50. év betöltése előtt is, de akkor az 50 éves életkor eléréséig csak a nyugdíj felét folyósítják, ami azért nyilván nem túl vonzó opció. Magyarán: nagyjából 50 éves kor körül, 25 ledolgozott év után nyílik reális lehetőség a nyugdíjazásra, ami legalább tízévnyi "nyereség" a polgári szakmák mostani korhatárához és szolgálati idejéhez viszonyítva. Ugyanakkor a civileknél évek óta tart a tényleges nyugdíjba menetel hivatalos korhatárhoz való közelítése, tehát változatlan szolgálati törvény és nyugdíjazási gyakorlat esetén a különbség növekedne.

https://magyarnarancs.hu/belpo...

Nem a mancs a kedvenc forrásom, de most tulajdonképpen mindegy is. A gugli egyébként a hetek.hu-t adta meg elsőre, de azt azért mégsem...
na ez már tényleg vicces...
Hát nekem azt mondták, hogy csak eüvel tudtak elmenni, amihez kelletek az évek, különben ha nem lett volna meg az évük az eüvel max az utcára mehettek volna.
Ismerek tűzoltót, Ő még "Csak" 52 de már nem úgy mozog, mint egy 25 éves és aki ezt nem vette figyelembe a szabályoknál, az egy idióta volt. Volt olyan akire kétszer omlott épület és állítólag háromszor ment felülvizsgálatra, mert azon makkoztak, hogy vajon alkalmatlan-e Ő a munkára - állítólag alapból remegett mint a miskolci kocsonya - és nem úgy nézett ki mint aki alig várja a következő vonulást.
na ez az a magyarázat , ami felkúrja az agyam ...
na nehogy már ha nincs semmi rejtegetnivalóm , akkor nyugodtan hagyjam , hogy széttúrják a kocsim ...
ahhoz hogy felmerüljön a gyanú azért kell némi előzmény(háttérmunka,megfigyelés lehallgatás,faszomtudja,stb), olyan nincs , hogy jövök a nagyitól a savanyúkáposztával a szomszéd faluba és megállít a rendőr s nem kell alátámasztania a gyanúját és beleturkál a káposztába...

kicsit fordítva látom a dolgot ...

mert ugye szolgálunk és védünk , nem visszaélünk az egyenruha adta hatalmunkkal ...

arról nem is beszélve , hogy például kulturáltabb országokban nincs is útszélén kucsi széttúrás meg fél órán keresztül tartó priózás....
a német vámos , még azt is megkérdezte , hogy beengedem e a kocsiba a keresőkutyát...ez csak hozzáállás kérdése a szerv részéről...
s lehetne ezt ragozni napestig
Szerintem egyszerű a probléma megoldása.
Nem ismerem a katasztrófavédők munkáját, de a vonulási időt kell x-szeres idővel venni, így a valódi nehéz, fizikai, mentális, vagy veszélyes munka mennyiségével előbb érné el a nyugdíjkorhatárt. Aki csak raktáros, vagy irodán dolgozik, az megy 65 évesen, mint a többi. A katonáknál minden ejtőernyős ugrás (jelzem, ezek csak példák!!!) ugrás számítódjon bele szorzókkal, meg ami tényleg rongálja a testet. Rendőrnél aki csak a fegyvertartási engedélyeket adja aki, az is teheti ezt 65 éves koráig, aki valamilyen bevetési századnál van, ott pöröghetnek az évek ha van olyan meló.
Énszerintem ez egy igazságos rendszer lenne. Igaz, ebben az esetben a tűzoltásból visszafelé gyalog jönnének a katasztrófavédelmisek, de annyi belefér.
Én a rendőrről és a BV-sről tudom, hogy megvolt az a szolgálati évük, ami akkor kellett és elmentek.
Az, hogy amúgy hogyan, de semmi bajuk nem volt, azóta is dolgoznak (pluszban).
Az előző munkahelyemen volt ebből baj, mert sok ilyen egyszeri rendőr volt biztonsági őrként foglalkoztatva, a választási lehetőség után egyik sem maradt ott, vagyis a keresetüknél az a rendelkezésre állási pénz valszleg több volt.
Én soha nem érdeklődtem a munkájuk és jövedelmük után - nem náluk, senkinél - és ezt is csak nagyon valószínűsítem, de nem hiszem, hogy tévednék. Ugye az sem mindegy, hogy hivatali időben dolgozott valaki, vagy vezénylésesben, mert a túlórák miatt a hivatalinak nem nagyon volt plusz pénze, így nem is számított bele a nyugdíjba.
Nem lett volna szabad megengedni ezt a fajta nyugdíjazást.
Viszont azt sem, hogy én 65 éves koromig tűzoltóskodjak.
Mert elvileg nekem kellene életeket menteni, nem pedig engem.
Háát én ismertem vagy egy tucatot egyik sem volt közelébe sem a 60-nak, mind azzal mentek el hogy megvolt valamennyi évük és hibázott náluk egészségügyileg "állítólag" valami.
Ezért is írtam, akkor mindenkinek hirtelen valami fóbiája lett, mert a nyugdíjkortól még messze voltak mint Makó Jeruzsálemtől
Köszi, neked is.
Részemről lezártam a beszélgetést, minden jót.
A Pancser Police jutott eszembe erről, ahol Mocskos Mike és a fiúk el akarják foglalni a kocsit egy kis hancúrozásra
Zsanett 2.0
Ja, meg javaslom, menj át az LFP-be, ha itt sértőnek érzed a hangnemet.
És a minimum, hogy elnézést kérnek, és elmagyarázzák miért így kezdték az intézkedést (előfordulhat, hogy hasonló autót keresnek éppen valami súlyos ügy miatt), majd elköszönés normálisan.
nem kellett visszamenni, csak lehetősége volt
csak pl az 500 ezres nyugdíj helyett kapott 80 ezret. pontos adatokat nem tudok csak ilyesmi arányok voltak
én pl tuti nem mentem volna vissza ha most utalna valaki 120 ezret én abból vígan elvolnék itthon pecáznék egész nap
A kis hülyét?
Aki kitartatja magát- gondolom a szüleivel, ha kap utána valami támogatást akkor a társadalom - és kiáll kurvaanyázni úgy, hogy nincs önálló gondolata, mert olvassa a papírra vetett butaságait? Azért talán ezek után nekem is erre lehetőségem.
Nem voltak alkalmatlanok, egyszerűen elérték azt a kort, ami alapján elmehettek nyugdíjba.
Meg voltak alkalmatlanok is gondolom, azt nem tudom, hogyan lettek. Nekem van rendőr ismerősöm is ilyen, katona is, meg BV-s is.
Ismeretlenül minősítettél embereket egy nyilvános fórumon nem éppen szép szavakkal. Ez nem tetszett.
Ezt megpanaszolhattad volna nyugodtan. Minden kapitányságon van arra kijelölt személy, aki az ilyen panaszokat felveszi, és el is bírálják. Sőt van magasabb fórum is tudomásom szerint a Független Rendészeti Panasztestület. Nem arra akarok biztatni, hogy minden apróságért, de a kirívóan bicskanyitogató intézkedésért azért van helye panasznak.