Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mert szándékosan is így írtam.
Akik egy vita keretén belül, és csak a véleménykülönbözőség miatt minősíthetnek engem, szerintem semmit ne várjanak el tőlem. Tőlem ilyent senki nem olvasott. Vagy tetszik a véleménye vagy nem, vagy azonosulok vele vagy nem. De itt meg kéne állni.
A tüntikézőkre vonatkozó mondjuk azt vállalom, azt komolyan így is gondolom.
De akkor így visszakérdezhetek tőled? A megfogalmazás nem tetszett, vagy a tartalom?
Baszassátok a vicceket, mert a többiek csak etetik a lekmetyütyükét.
De ha egyszer alkalmatlanok lettek, akkor utána meg hogyan lettek alkalmasak? Ezt nem értem..
A fiú hazamegy az apjához,s mondja neki:
- Képzeld apa az éjjel elvesztettem a szüzességem!
- nagyszerû fiam akkor ülljünk le és igyunk valamit - mondja az apa, mire a fiú:
- ihatni ihatunk de ülni még nem tudok!
Nekem a húdefontos, húdetitkos, bennfentes ember vagyok utalásaid nem tetszettek. Ez a mondatod meg már Bayer Zsolt szint: "Amíg a sok buzi kimegy tüntikézni, és tanulatlan, szónoklását csak felolvasni képes buta, hülye kis ribancok mögé áll be, addig én vagy dolgozom, vagy a valami hasznosabbat teszek."
Így van!
Ezek szerint területfüggő.
Engem is kiszedtek a körben elsötétített bódé miatt, megkínáltak egy szondával, megnézték a papírokat, köszöntek előtte-utána és mehettem is.
akkor azért megálltam röhögés nélkül
Haver kommandós volt, nyugdíjba ment (akkor olyan 500k volt a nyugdíja) és vissza kellett mennie.... nem kommandós lett, hanem személyi védelmet lát el...
Aki nem érte el az alanyi nyugdíjas kort, azt rendelkezési állományba helyezték őket, és a plusz jövedelmük nem lehetett több mint akármennyi, mert akkor ezt a rendelkezési állomány után járó pénzt nem kapták volna meg.
tehát az korai nyugdíjazás mellett ha úgy mentek dolgozni, hogy az öregségi minimálnyugdíj akárhányszorosát meghaladta a jövedelmük, akkor választani kellett volna.
Valahogy így volt, annyira nem figyeltem akkor sem, most meg pláne.
Kibasztak az autódból és utána előtted elmentek..beteg világ.
Hát...ööö... számolok... 12 után találkoztam vele, és már 3-4-5 éve nyugdíjas volt, tehát akár lehet is.
Valahogyan kihúzza, amíg eléri az alanyi jogon járót, és akkor már mi baja lehet?
Visszamentek? Ha nem voltak jók..akkor évek múlva megjavultak? Erre mondják ÉRDEKES.
Engem éjszaka a pók utcai lakótelepen vettek ki az autombol és hipp-hopp az 1 hetes új autóm géptetejét tamasztottam két kézzel.... a kutya nem kérdezte meg, benézhetnek-e... annyit láttak, hogy egy rosszarcú kopasz gyerek egy új autóban éjszaka a lakótelepen. Mikor nem találtak semmit és kiderült, hogy az autót sem loptam (próbáltam jelezni, hogy az enyém, de leszarták) egy bocs nem hagyta el a szájukat, csak elmentek....
Ha a szabályok betartása mellett foglalok állást, és ebből neked az jön le CSAK, hogy (ha) olyan helyen dolgozom, ahol a parancsuralmi rendszert építették ki és én ezt megszoktam vagy a magaménak érzem, pláne, hogy ezt pártpropagandának fogod fel (maszop? szadesz? ocö? likud?) arra enged következtetni engem, hogy te egy megkeseredett ember lehetsz valamiért.
De nem vagyok az, aminek gondoltok, ha ez megnyugtat bárkit is.
Ezt az "autó az magánterület és nem nézhet bele a rendőr" dolgot nehogy komolyan vegyétek, mert nagy gáz lehet belőle. Ha a rendőr át akarja vizsgálni a járművet és a csomagokat, akkor hagyni kell, mert ellenkező esetben a rendőri intézkedést akadályozza a tulaj, és akár bilincsben is találhatja magát ha továbbra sem működik együtt. A gyanú és az alapos gyanú között az a különbség, hogy előbbit nem kell semmi konkrétummal alátámasztani, elég ha csak úgy véli a rendőr valamiért, hogy a kocsiban pl közbiztonságra veszélyes eszközt, fegyvert, kábítószert, lopott holmit stb találhat. A törvény csak gyanút ír, az meg bárkivel szemben felmerülhet bármikor. Akinek nincs rejtegetni valója, annak egy átvizsgálásból semmilyen hátránya nem származhat.
Reaktiválta? Mint valami bombát? Nem tudom, freelac biztos tudja.
Ez mindenesetre jó magyarázat volt, ennél jobbakat is meséltek ismerősök, a közös bennük az volt, hogy mindezen fóbiák akkor jöttek elő, mikor elkezdték mondani nekik, hogy megszűnik a kedvezményes nyugdíjba menetel.
Ha jól emlékszem a párt 2012-ben megszüntette a 25 év szolgálat után járó nyugdíjat és reaktiválta az állományba őket....
Ha a BM-nél olyan helyen dolgoznál, ahol nem igazán erény a külvilág felé infókat adni, akkor nem írogatnál egy szót sem a hivatásoddal kapcsolatban, nemhogy utalgatnál rá egy nyilvános fórumon. Megértettük, hogy Te nagyon elégedett vagy a mostani rendszerrel, nyilván azért, mert anyagi okokból neked ez megfelel. Nagyjából a pártpropagandát nyomod itt egy ideje, de ne várd, hogy ezt itt sokan magukénak tekintik majd. Azt el tudom képzelni, hogy valamilyen szinten közöd lehet a belügyhöz, mert ott valóban dívik az, hogy fentről megmondják miről mit kell gondolnia a beosztottaknak, és elvárják, hogy eszerint is nyilatkozzanak kifelé. Van ebben 20 évnyi saját tapasztalatom, és Én itt sem titkoltam soha, hogy a rendőrséggel kapcsolatos témákban ezért mozgok otthonosan (van még itt néhány rendőr az oldalon aki nyíltan vállalja).
Nekem volt olyan kollégám, aki katonazenész volt, valami fúvós vackon játszott, azért százalékoltatta le magát, mert katonazenészként olyan sok temetésre kellett mennie, hogy nem tudta feldolgozni a heti több alkalommal látott síró-rívó embereket és idegileg kikészült.
Ez hiába a vicc rovat, ez most nem volt vicc.
Vajon miért lehet az, hogy a menyasszonyok ruhája döntően fehér színű..
Csak nem azért, mert szinte minden nagy háztartásigép a kezdetekben fehér színű volt?
Ebben teljesen igazad van, nem olcsó eltartani 30-40 éves érett férfiakat, akik mindenféle kamuval innen-onnan felkerültek a nyugdíjas listára, azt bizony ki kell termelni.