Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"szlovákia" Melyik ország ez??! Csak nem az aaz Iu. 2000-től történelmű valami , amit hegyi tehénpásztorok hoztak össze , a ""szabadságszerető"" hulladék francia nép segítségével , beszivárogva Magyarországra, majd magukénak ki kiáltva (ellopva) az általuk lakott területet "országot" csináltak ??
Arra nagyon vigyáznak, hogy nehogy agyonkeressétek magatokat, mert az általatok előállított jövedelemnek qrva sokfelé kell osztódni, mert nem csak Te akarsz jól élni hanem még sokan! Egyben viszont biztos lehetsz: Nem itt lesz a Kánaán!!!
Aztán ott van a 23.- szlovákia esete,a Pozsonyban dolgozók inkább itt vesznek lakát,házat.boltban is többet hagy ott az ember,szóval az a 2-300 euro különbség úgy olvad el mint a huzat.
Ez is valóság,mert rokonom Pozsonyi multinál dolgozik.Úgy tuti a matek hogy magyarországon lakik,átváltja az eurot és itt is költi el,van cafetéria,azt ott kell elkölteni.Így van rálátásom az árakra.Nem a váciutcai hanem kinti spaar árra.Mielőtt jönne a következő érv.
Pálinkás szép napot kívánok motorosok! Meg még azt is , hogy a féktelen dugás jöjjön Rátok!Itt most süt!!
Tudod mi az érdekes.Hogy beszéltem olyan gyártóval aki alapból 160-at fizet,de pl túlórára lasszóval nem tud fogni embert mert inkább strandra járnak meg fesztiválra.Nem kell a pénz.
Ilyet még nem basztam de tényleg.
Szóval a valóság szeletelése ilyen.
Amúgy a költségek sem a legmagasabbak.Tudom,lehet jönni azzal hogy 1 euro a diszkontpározyi 20 dekája.Csak én járok kinn és a nagy olcsóságot nem látom,minden drágább.7,90 egy szendo,sima sonkás.Egy éttermet 20 euroból úszod meg és sima rántotthús mirelittkrumplival.
Ezis a valóság szelete.
Remélem az meg van hogy átlag emberként vásárlok be . Gondolom átlagos emberek vesznek kőrbe . A teáltalad emelintet Váci utca szerintem felsőbb kőrök költenek meg a turisták . Csúsztatni tudni kell ugye ? Ne értsd félre engem nem zavar világ végi hangulatotok csak fura . Fura aki vissza sírja kígyót mert aztán ott volt fasza minden .
"állok a sorba dugig kosár szinte mindenkinek fizetnek 40.000 től 70.000 ig de csak sírnak hogy geci kormány"
És ha a Váci utcában vásárolgatsz, akkor olyan embereket fogsz látni, akik szintén ott vásárolgatnak...
És ha elmész a baleseti sebészetre, akkor arra a következtetésre jutsz, hogy a gördeszkázás veszélyes dolog.
Az "érved" nem érv, a valóság egy kis szelete.

A valóság ezzel szemben az, hogy a magyar bérek az EU-ban a legalacsonyabbak között vannak. Románia és Bulgária MÉG mögöttünk van.
https://www.reinisfischer.com/...
Biróm ezt a sok sírást .Auchanbe is állok a sorba dugig kosár szinte mindenkinek fizetnek 40.000 től 70.000 ig de csak sírnak hogy geci kormány . Aztán ott sok wellness hétvéges dugig szálódákkal . De szar az élet Magyarországon . Itt motorosok sírnak .Hát vagy én nem vagyok csak szarba vagy nem tudom mi a jó ui: ja beszoptam FIDESZ kampányt biztos azért nem panaszkodok
Sok kinti cég forintban köti emiatt a szerződéseket.
Szerinted az euro nem inflálódik?! Tanulj még mielőtt okoskodnál.
Persze.
Biztos vagy a 2010-ben.Mert akkor volt a válság!
Látom azért van aki érti miröl irogatok!
Meg 2018 március 15-től a csok felvételére hazacsalt szegény megtévesztett tömeget..
Persze, a gonosz diktatura kenyszeriti a nehezen megszerzett centek atadasara szegeny rabsorsban tartott honfitarsunkat, hogy habzsidőzsi legyen.
Mármint a mi saját gazdasági migránsainkból?
Ja, es a külföldön dolgozók hazaküldött eurocentjeibol.
Persze, az osszes tobbi panel is megvan.
Mindet hallottam.
Pedig van benne igazság. Most az uniós pénzekből élünk jobban javarészt. Aztán majd kiderül 2022 után hogy lufi vagy sem.
Matolcsyt kérdezd, ő trükközik ezzel. Egyébként részben a több forint miatt is.
Mert Te maradi vagy, ez orálkanál!
Akkor nem csak análkanál van ugyi!
Mer' nem értetek hozzá.
A devizaadósság átváltása folyik forintadóssággá. Miért? Miért nincs euró? Mert ha kölcsönadsz az államnak (állampapírt veszel), akkor azt csak SZÁMOSSÁGÁBAN kell visszaadni - most ugorjuk át a kamat problémáját a vita kedvéért - nem ÉRTÉKÉBEN. Tehát te adsz 100 forintot az államnak az mondjuk pl. egy sör ára (csak a hülyék kötnek ilyenkor bele, hogy a sör nem is annyi, mert nem fogják fel, hogy ez egy PÉLDA, ugye senki nem akar hülye lenni?) és lejáratkor visszakapsz 100 forintot (mondom, a kamatot ugorjuk át), ami már csak egy pikoló sör ára, mert az állam szándékosan elinflálja a forintot. tehát visszaadja a kölcsönpénz SZÁMOSSÁGÁT, de értékében már nem.
Hát ezért van a mai helyzet az országban e téren, ezért nincs euró, mert arra a magyar kormánynak elég kevés ráhatása lenne, majdnem a nullával egyenlő.
A deviza ÉRTÉKE változik, nincs hatással a kormány rá, így egyre nehezebb a visszafizetés, illetve az eretnek felfogás szerint - ami szerintem igaz is - soha vissza nem fizethető a feltételek miatt. Nyilván a devizában felvett kölcsön is elvileg a számosságában visszafizetendő, de a infláció és a kamat és egyéb költségek miatt sokkal nehezebb, mondhatni lehetetlen, mintsem mondjuk saját devizában lévő kölcsönt, amit a szándékos elinflálás miatt úgy alakít a kormány ahogy akar, nyilván elég tág határok között, de a saját kénye-kedve szerint.
Pincér
Múlt héten meghívtam néhány ismerősömet egy étterembe, ahol észrevettem, hogy a rendelést felvevő pincér ingzsebében egy kanalat hord.
Kissé különösnek tűnt, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Mikor azonban a felszolgáló pincér a kenyérrel és a terítékkel asztalunkhoz érkezett, láttam, hogy az ő ingzsebében is ott lapul egy kanál. Ahogy a mi pincérünk visszajött, megszólítottam és megkérdeztem tőle, mire jó az a kanál.

- Nos, - válaszolta a pincér, - az étterem tulajdonosai felkérték a hatékonyságnövelésben ismert szakértőnek számító Andersen Consulting-ot, hogy vizsgálják felül munkafolyamatainkat. Néhány hónap statisztikai elemzés után arra az eredményre jutottak, hogy vendégeink kanalaikat 73,84%-kal gyakrabban ejtik le, mint bármely más tárgyat az asztalról. Ez tehát átlagban 3 kanalat jelent óránként. Ha a személyzet fel van szerelve kanállal, akkor megtakaríthatjuk a külön utat a konyhába, s ezzel mintegy 1,5 munkaórát spórolhatunk naponta!

Éppen, hogy előadását befejezte, már hallani is lehetett az evőeszköz által keltett fémes zajt, ahogy a padlóra esett. A pincér azonnal kicserélte a kanalat a zsebében lévore, és így szólt:

- Látja, ha legközelebb a konyhába megyek, majd kicserélem a kanalat, ahelyett, hogy most külön oda mennék!

Ez igen mély benyomást tett rám, miközben a pincér további rendeléseinket vette fel. Ahogy ismét körülnéztem, megfigyeltem, hogy az összes pincér nadrágjának a sliccébol kilóg egy vékonyka kis zsinór, aminek okáról szintén megkérdeztem az asztalunkhoz ismét odaérkező pincért.

- Nem minden vendég olyan figyelmes, mint Ön! Az említett Andersen Consulting kitalálta, hogy a WC-n is időt takaríthatnánk meg.

- Ezt hogy kell érteni? - kérdeztem csodálkozva.

- Nos, tudja, ha a madzagot rákötjük a ..., na, szóval érti, akkor anélkül elő tudjuk venni, hogy a kezünket használnánk, és ez által az idő 76,24%-át megtakaríthatjuk, mert nem kell kezet mosnunk! Látja, ez az Andersen Consulting!

- O.K., ez remek - jegyeztem meg, - de ha a zsinór csak arra való, hogy elővegyük, akkor, hogyan tesszük el?

- Nos, - súgta oda halkan - nem tudom, a többiek hogy csinálják, én a kanalat szoktam használni...