Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egészítsd ki a gumicsizmával - az is minden évben megújuló, sose fogy el (legalábbis a szomszédomnál)….
Persze,jobb lesz az ország lefedése napelemmel,vagy az iter,ami ha egy miliszekundumot kihagy a mágneses mező egy szép nagy lukat éget a földkéregbe.Bár tény hogy nem sok rádioaktív kiszóródás lesz.
Maradjunk a tölgy-akác égetésnél?
Igen, megáll a reakció. Viszont a bomlási hő az megmarad, és kellő intenzitású hűtés hiányában - megállíthatatlanul, megfékezhetetlenül - össze olvad az egész miskulancia. Pont mint a japánoknál.
Voltam az erőműben “bejåráson”. Láttam a reaktortermet,a bunkerba is levittek,a tűzoltóságra..stb...stb
Legalább nem lesz gondod a fideszes poligra.
Pont nem,ha elfolyik a víz ami nem víz akkor megáll.Most nem találom az Aszódi Attila egész közérthető előadását,ezért csak egy magyarnemzetes van.Bocsi,nem hiteles lakájmédia,de a fizika nem.

https://magyarnemzet.hu/gazdas...
" ...az ellen nem véd..." - de javítja a közhangulatot.
Az igen
Az is véd sugárzás ellen?
Tablettát azt nem - viszont minden évben kapunk szép, fényképes falinaptárat az atomerőműtől!
Tablettát kaptál? Vagy az már körzeten kívűl esik?
Nekem mondod? Itt van tőlem 8 kilométerre, éppen a legkellemesebb, uralkodó szélirányban....
Ha Paks elszálna ,nem heverné ki az ország. Túl kicsik vagyunk...
A VVER csak akkor produkálja a Kína-szindrómát, ha elfolyik a hűtővize. Az meg bizony előfordulhat...
Eddig az összes balesetnél kiderült, hogy emberi illetve tervezési gondok voltak, miből gondolnánk, hogy többet ilyen nem lesz? A legnagyobb gond az atommal ott van, hogy ha baleset van akkor a károk sokkal végzetesebbek mint bármilyen más energiánál no meg írtad, hogy olcsóbb, ahogy olvasgattam nem, nem olcsóbb ha mindent beleszámolunk, maga az erőmű sokkal drágább mint egy fosszilis, az urán kitermelése is és a végtermék örök életre eltüntetése ami igazából lehetetlen az egy örökké ketyegő atombomba. Nekem nincs bajom az atomerőművel és áram egyre több fog kelleni csak hát a bizonytalanság mindig ott van.
Fukushima nem volt szar,csak előre nem látható tervezési hiányosság.
A reaktor épület simán kibirt volna nagyobb földrengést és szökőárt is,csak a szivattyúház nem,azt elsöpörte,emiatt leállt a hűtés,amit megpróbáltak az átmeneti tároló hűtővizével kisegíteni,ami emiatt túlmelegedett,ezt meg tengervízzel próbálták hűteni,ami meg elpárolgott vagyis a nagy hőtől szétbolott hidrogén-oxigénné és a robbanás ugyanúgy levitte a tetejét mint csernobilban.

Csernobil eleve nem áramtermelésre lett tervezve,egy egyedi katonai szaporító reaktor volt.Egy bazinagy nyitott kád 2-3e tonna grafittal,ami faszán ég.
A vver 1200 ha nincs fenntartva a maghasadás akkor egyszerűen leáll,azonkívül már beleterveztek egy hidrogéncsapdát pont csernobil-fukushima miatt.
Mint ahogy írtam az a pénz mindenképp el lenne lopva
Ha nem erőmű akkor kutya szarató szigetre vagy bármire ami kibaszott fontos
Csernobilban idióták voltak. Fukusima meg földrengés
Jaja, és a hólapátolással sem kell szenvedni!
Na meg a sok kocsi a szabadban nincs kitéve az időjárásnak
Célszerűbb egy nagy tetőt építeni a lakótelep fölé napelemből,így legalább árnyék lesz,nem kell légkondi.
Az oldalára is raknak...mást nem tudnak
Sajnos csak egy német grafikont találtam.
Ez egy 24 órás energia megoszlás a különböző termelők között.
A magyar grafikon is ilyesmi, csak nagyobb az atom energia aránya, de látszik hogy az az alap termelést adja 24 órában változatlanul.
Aztán a nap, illetve megújulók elég jól kompenzálják a fogyasztási csúcsokat, tehermentesítve a foszilis erőműveket, amikkel pedig szabályozzák az összes termelést az igényekhez.
https://en.m.wikipedia.org/wik...
Mert gondolod napelemes beruházásokból nem lopnának?
Én még csak megoldanám, mert van elég tetőfelület, meg akku kapacitás, hogy a téli villanyom is fedezve legyen, de mit csinálnak a függőleges falvakban? (10 emeletes)
Minden rémhír ellenére nem helyettesítői egymásnak, és szükség van mindkettőre.
Azt nem tudom, de az biztos, ha mind el is pukkanna egyszerre, kisebbet szólna, mint Paks2 Fukusima és Csernobil lakói tudnának erről bővebben mesélni
Alapvetően én támogatom az atomot, nem büdös, olcsó, és mikor beüt a xarfolyam (a sok sugárzó hulladék) addigra én már nem leszek itt
Viszont ez a beruházás olyan nagyon közbeszerzésesnek tűnik (értsd: közbe szerzés ) Ez ellen se lenne szavam, ha az informatikai részét az én cégem csinálná - de valszeg jóLőrincünké fogja