Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ááááá, veled olyan vitatkozni, mint egy menstruáló nővel!
Épp azt bizonygatom, hogy 1) nincs változás 2) semmi közünk hozzá.
1) jó, te érzel változást, mert kis intervallumot nézel - nagyobb léptékkel nézve ez állandó - de ez matek és statisztika, szóval itt ne küzdj
2) az ember azt szajkózza, hogy mennyit változtat, pl. energiát termel (és pazarol) ez is hozzájárul a légkör lerombolásához. Ehhez itt van egy kis Wiki (ezt találtam neked leghamarabb)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Napenergia
ami itt érdekes, hogy az emberiség 1 év alatt elhasznált teljes energia mennyisége annyi, mint amit a nap sugároz 1 óra alatt. vagyis a földön átalakuló energia 0,000114 részét adjuk mi ez biztosan komoly változásokat okoz Nyilván ezzel is hozzájárulunk a hőhalál-elmélethez, de ahhoz is csak ilyen mértékben.

Ha pl. egy meteor becsapódik - na AZ milliárd peta Joulokban kifejezhető energia változás a szokott folyamatban, na AZ okoz grimbuszt persze csak ha fel nem lőjük brúszviliszt, hogy szétrobbanccsa
Látod, hogy senki nem olvas el ennyi faszságot?
"...ezek a folyamatok mitől erősödtek így fel? Persze ettől ugyanúgy megtörténik a polusváltás bizonyított tény, hogy volt már ilyen. Jégkorszakból is asszem 7-et számoltak eddig kisebbet nagyobbat. a földrészek is folyamatosan vándorolnak egymáshoz képest hol találkoznak(pangea) hol szét válnak. Mi most éppen melegítjük..."
Igen írtam már.
Egy picit belevau,ha nem gond.Ha utánanéztek,Eger ostroma (1552) évtizedében egy mini-jégkorszak volt.Nem úgy mint a rajzfilmben,de szokatlanul hideg volt az idő huzamosan több éven keresztül,emiatt -is-ínséges idők jártak,hisz nagyon gyenge termés volt sok éven keresztül.Pedig akkor nem volt sem olaj,sem repülők,sem szénerőművek,de még Gréta sem volt.Arra utalok,hogy a természetről qrva keveset tudunk,egyébként néhány komolyabb vulkán kitörés egy időben, komolyabb balhét csinál,mint mi az autókkal.
Persze attól még oda kellene figyelnünk,de ha a természet úgy dönt,elsöpör minket a picsába,Tesla-stól,Gréta-stól,mindenestől.Jogosan.
mer amikor már téged is rég szétturtak a kukacok mennyiben érdekel ez a klímásdi? Szép gondolni az üszkeink jövőjére is de tegyük hozzá, hogy az is addig érdekel bennünket amíg mi élünk, utánna már kevésbé
Ehhez képest ha már ültettem egyetlen tölgyfát( minimum 150 év én már tettem az utókorért
Egyébként pont ez a lényege az egésznek, a többség igy van vele.
Ha a következő 30-40 év lezajlik még így én a többire szarok is rá
Azt írtad, hogy a 39 és a 12 az jó. Hát logikusan arra gondoltam, hogy 39 éves vagy és 12 éve vagy itt a fórumon. Feltételeztem, hogy összecserélted a motoros tapasztalatodat évét az életkoroddal. Arról meg már csak ne én tehessek már, hogy 3 számot nem tudsz beírni egy egyszerű adatlapba Ilyen alapon így még mindíg fogalmam sincs hány éves vagy Végül is " HANYAS VAGY TE DISZNÓ?"
Voltak egyébként ehhez hasonló felmelegedések és lehülések régebben is, kérdés hogy lesz-e vissza hüléses időszak. Mindenesetre nyilvánvaló hogy az ipari forradalom óta eléggé káros az ember jelenléte, és most kezd talán gondolkodni hogy mit tehet, de annyira sokmindent nem fog mert a társadalom megszokta a kényelmet a fogyasztói társadalom meg egyenesen követeli a folyamatos szennyezést és energia pazarlást.Meg amint irtam is, eu szinten alakul de ott a balkén, az oroszok, akik annyira nincsenek képben meg aztán kina és az usa aki egyenesen szarik bele és tetemes a létszámuk is meg a területeik is.
gyakorlatilag erről pofáznék, hogy az időjárás a mi kérész életünkben is ekkorát változott
20-25 év alatt részlegesen eltolódtak az évszakok, a leghidegebb hónapok gyakorlatilag eltüntek 20-25 év alatt!!!! szemmel látható és a bőrünkön tapasztalható. Mondjuk ehhez képest egy jégkorszak kialakulása az ember előtti időkben több 10 ezer évtől akár millió évig is zajlott
Azt azért nem gonolod te sem, hogy ehhez nekünk emberiségnek semmi köze nincsen ugye? Ekkora intervalumban 20-25 év ekkora változás nem történhet külső segítség nélkül
Az ugyanaz
nem de leírom,hogy mit nem ért
Hú, ne menj bele, mert oldalakat fog okfejteni
Emiatt most hangos sirasba fogtak a bébifókák.
...egyébként matekkal kapcsolatos dolgot ne erőltess nagyon... a 39 év motoros tapasztalatomból és a te 45 éves korodból zseniálisan számoltad ki, hogy 6 évvel fiatalabb vagyok
Hízelgő, hogy kinézted belőlem, hogy már újszülöttként motoros vagyok, de nem ez történt. 14 éves korom óta számítom magam annak - de többet nem segítek!
Remekül tudsz írni, jó sokat megpróbálkozhatnál akkor az olvasással is
Azt vauzom, hogy a minta, amiről vannak adataink, pár 100 év, hol van az a 4 milliárdhoz? Most ki vagytok halva az "eltolódáson", oszt' lehet, nincs is ebben semmi rendkívüli, mert 1 milliárd éve is pont ilyen volt 10 000 éven keresztül
Továbbá azt is mondom, hogy az ember eltúlozza saját "erejét" a bolygónkkal kapcsolatban. Sokan vagyunk (ezért ilyen sok az idióta? ) de a föld léptékével ez semmi. Ha minden ma élő ember felállna egy 1x1m-es négyzebe (vagyis elég levegősen állnánk) akkor a föld mai teljes lakossága elférne egy nagyobb magyar megyében.... Persze rombolunk, pusztítunk, de ma ez a világrend, a fogyasztásra és a pazarlásra alapul, és Gréta le is szophat akárkit, akkor se tud ezen változtatni. Ahogy kiléptünk az ősközösségből, elindultunk a lejtőn
Hova?
Hozzánk?
Bebaszna.
Esetleg eszedbe se jut hogy a csóró keletieket elnyomják a gecibe......
Nemigen.Mire gondot okoz megoldják a francik meg a digók és a németek.
Vagy ők tünnek el.
Helyesen: magunk, nem maguk........
Tehát nem kell nekünk kiirtani senkit,meg fogják oldani saját maguk.
Nem pont a meleg a lényeg
Pl az hogy túl sok ember lett és ha valami változás lép fel akkor nincs hová menni
Tengerszint emelkedés: ha 10méterrel emelkedik kb 10% nép élőhelye lesz víz alatt és nem tudnak hátrébb lépni mert már kb mindenhol rendeződött a föld jogviszonya, emiatt biztos lesznek partizán akciók
És tökmindegy hogy egy dán földműves éhezik vagy egy afrikai, egyik se akar önszántából éhenhalni

Amúgy a melegnek is van szar oldala. olyan kártevők jelennek meg ami eddig sosem volt, és nem tud a növény mit kezdeni vele, emiatt vagy kevesebb a termés és drágább lesz, vagy több a vegyszer és drágább lesz, vagy mindkettő, és már meg is van a szopó
Télen. Nyáron nem annyira vicces.
Én nem érzem szopásnak sőt annsk örülnék ha még melegebb lenne errefelé.
furcsa ízlése van