Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igazad lehet - abból már meg lenne a Clio-m, és nem rázatnám szét a seggemet mindenféle kétkerekűn....
Nem csodálkozok, hogy vett egy vatta újat a barkaszból.
én csak az árát, milyen fasza endúrót tudtam volna venni már rajta
Lónak a faszát, semmi újat nem tud kitalálni.
Ez nagyon kutya volt!
Szerintem a Zoli motorját azért páran irigyeljük itt a topikban....
Lehet vele menni??! Remekül lehet fékezni-gyorsítani?? Akkor meg mi a nagylucskos lilakékerest kell itt mocskolni az akármilyent csak azért, mert más megy vele?? Vagy egy másik motort, mert nem olyan amilyen nektek van???? Olyanok vagytok mint amikor a fagyizónál méregetitek a farkatokat, kinek meddig tud lelógni ha rá szigszalagoztok egy fél téglát??!!
Nem az én motoromból spóroltak ki egy hengert
Értem, ezért kérdeztem rá, hogy mert azt látom, egynémely esetben ráfér a kijelentésekre a pontosítás.
És mindig a kereslet határozza meg az árat, ebben az esetben az ár a jómunkásember bére az az ár. A jómunkásember pedig lehet kőműves, mérnök, tanár, diplomás, szakmunkás, és bármi/bárki.
Csak ezt sokan nem akarják tudomásul venni, sokan még azt hiszik, hogy egy akármilyen diploma az egy világjegy a Kánaánba.

http://youtu.be/bCI9bw0lV2E
Oh. az utóbbi idök legjobb viccei! ,-D
Diploma az nagyon fontos! Asszonynak kettő is van és itt a soron a melósok többet visznek haza. Ja, ő pedagógus. A felső szintet én burkoltam otthon (nekem is van egy diplomám, de kemény kötésű, nehéz vele többször is kitörölni ), de az alsó részre, kb 50m2, hívtam a haversrácot, aki baráti áron 2,5 nap alatt megcsinálta. Sokkal gyorsabban és szebben, mint én, de a fél hét alatt annyi volt a gázsija, mint asszony majd egy havi fizuja. De a város elég sok vállalkozójának nincs diplomája, sőt talán még érettségije se, de ők járnak nagy és új autókkal a nagy házukból a nagy, tengerparti hotelekbe és nem a sok "átlagos" diplomás. Nyilván diploma és diploma között is van különbség. A gond az, hogy akkora. Volt egy felmérés, hogy a főnök és titkárnője fizuja között milyen arány van. Nyugaton átlagban 1:4, itthon 1:7. Mert itthon aki feljebb kerül, az egyre magasabbról tud tenni azokra, akik neki is kitermeli a lóvét. Ahogy a grafiti is mondja, ha már vicc topicban vagyunk:
- Amikor megláttam a főnökömet az új S Merijében, eszembe jutott az a sok túlóra, kemény melók, éjszakázások és hétvégék, amivel megdolgoztam érte....
Vagy a másik:
- Amikor jött a főnök az új Merdzsóval, megszólított: - Drága munkásom! Ha az év további részében is ilyen keményen fog dolgozni, továbbra is benn marad műszak után, sőt hétvégéken is gürizni, akkor karácsony előtt egy ugyanilyen szép autót ... tudok venni a feleségemnek is.

Egyébként diploma: mit csinál az a sebész, akinek 40 évesen el kezd egy kicsit remegni a keze? Vagy egyébként miért kellenek a közgazdászok? 2008-ban nem hallottam egymás után két hasonló prognózis a sok szakembertől, hogy mikor is lesz vége a válságnak. Így én is tudnék közgazdászni. És mit ér az a magyar tanár, aki külföldön szeretne a szakmájában elhelyezkedni?
Régebben a magyar ember mindenhez is értett. Kolléganőm fia mikrobiológusként kikerült Ááámerikába (90-es évek eleje), ahol a szálláson elromlott a mosógép, ő meg kért egy csavarhúzót. A többi, nagy, fejlett országból jött diplomás kolléga meg csak nézett, hogy de hát te doki vagy meg izé, hozé, hívjuk a szakembert, aki 500 dolcsiért akár meg is tudja csinálni. Aha, annyiért ő is. Mint a hajóskapitány esete, aki hívta a szakit, mert nem indult a hajó. Kijött az öreg (elavult tudású, mert nem értett a kompjúterhez) szaki, odament a motorhoz, szemlélte, majd ráküldött a kalapáccsal egy jó nagyot, amire röktön elindult a szerkezet. Azátn benyújtotta a számlát 100 dollárról, amitől a kapitány kiakadt: - 100 dolcsi egy kalapácsütésért?! Felháborító! - Kedves Kapitány Úr! - mondta a szaki. - Az ütés csak 1 dollár, 99 az a tudás, hogy hova kell ütni.
Mert a kapitánynak is diplomája volt....
Ez részben igaz
Ha van egy eszköz ami örökké tart akkor legyártott annyit a cég amennyi embernek kell utána cég bezárás mert nem vesznek többet.
Ha x év múlva elromlik akkor mindig lesz munka
Hogylennél tökéletes?
Egy felmelegített öreg hornetet vettél tejfelesdobozba csomagolva újonnan.
Látod látod az nem azért gyenge mert szar hanem mert fogyasztói társadalomnak csinálják ,különben hogy lesz pénze a más vallásúaknak ??????Nézed egész tortát ne csak egy szeletett
Igen mert a TV elhitette hogy majd egy kis iskolai melegedés és bulik-ázás után . Bekerül egy irodaház 19-dik emelet nagy ablakos irodába és számítógép mögött szöszmötölök egy kicsi miközben rágom a körmöm és egy kicsit azért kattintok a fécre is és utána mélázok a éltet nagy dolgain potom 350.000 - 400.000 ft-ért . És mielőtt neki áll valaki bírálni hogy fantáziálok ,meg honnan tudom . Bp vagyok futár és járom irodaházakat irodákat gazdagon
Mi nem voltunk csórók, csak a szocializmusban nem volt pénzért sem, vagy megcsináltad magadnak vagy volt elvtársi kapcsolatod.
Apám pl. látott távirányítós garázsajtót valamelyik amcsi filmben, azt csinált magának.
Tu154-es radar mozgató motorból (jó erős áttételezése van), bringaláncból, meg az videoton TV távirányítójából A mai napig így működik.

Nézem manapság ezeket a márkás garázskapu nyitókat, és fogom a fejem milyen ótvar gagyi szerkezetek, kurva sok pénzért és már én is inkább azon gondolkodok, hogy megcsinálom inkább magamnak a mechanikát a melóhelyről hazamentett dolgokból
Büfé szakon.
Ami ért is valamit ott az első évben kiszórtak mindenkit, csak a fejpénzért vették fel a sok szerencsétlent.
Köszi Ini a fordítást :D van benne igazság. Régen úgy mondtam hogy csináld magad családból származom. Könnyebb volt ez mint az hogy szüleim csórók voltak és így inkább mi csináltunk mindent :)
Mondjuk ma egy sima érettségi talán annyit ér, mint anno a 8 általános.... vagy annyit sem.... úgy kerülnek ki középiskolából emberek, hogy írni-olvasni sem tudnak. Nem lehet őket megbuktatni, mert rögtön a tanárt marasztalják el, mert romlik az iskola átlaga és eredménye, ezért az igazgatók nem engedik. Ez nem feltételezés, vagy mondás... tapasztalat.
A diplomák jó része teljesen haszontalan, van olyan, amit mar meg is szüntettek: pl andragogus. Sok ilyet tudnánk mondani, de a nagy kedvencem a kommunikáció és média szak Igazán érdekes lett az oktatás az elmúlt 25 évben..... és bizony nem akarjak elfogadni a gyerekek, hogy a diplomajukkal maximum egy McDonald’s-ban tudnak elhelyezkedni, hiszen nem azért “tanultak”..... Fizetés elvárás viszont van... a semmire akkor szokott lenni a nagy koppanás, amikor kikerülnek az életbe és kiderül, hogy teljesen feleslegesek a papírjaik, mert sehova nem kellenek. Ezek a gyerekek élnek munka nélkül a szülők nyakán 30 évesen is. ilyen lett a világ.....
Ne csodálkozz. Pl egy ismerős lány Érettségi előtt minimum fel évig járt korrepetálásra hogy így talán átmegy Aztán ment fősulira
Ami vicces hogy meg azt is elvégezte igaz vagy 3 évvel Kesobb mint akikkel kezdett
Aztan elment németbe mosogatni
Ilyen 10+ Éve nagyon gáz volt a diploma szerzés kb bárki mehetett és minimális erőfeszítéssel meg is lett
Arról nem beszélve hogy lassan 5 diplomásra jut 1 kétkezi munkás .
Még csak nem is ez.

Simán én tökéletes vagyok, a többiek meg nyomorékok mindenhez , és még sokat is kérnek.
Azt a pár embert, aki meg tényleg jól csinálja, pénzért sem lehet megtalálni, én meg utálok szopni az idiótákkal, egyszerűbb egyből magamnak megcsinálni.
De tényleg sokszor jártam úgy hogy nem volt időm, kiadtam a melót, aztán a végén nekem kellett normálisan megcsinálni.
Szóval mondom én, nagy átok ez hogy én ennyire értek mindenhez IS
A bölcsész gyerek lehet hogy kifizeti a két váltó cseréjét, de aztán boldog, és éldegél a minimálbéres albérletben a maga szintjén, én meg hiába keresem magam szénné, pénzért sem kapok jó szakit.
Mondjuk az igaz hogy unatkozni sem szoktam emiatt, és hobbinak sem utolsó
És itt az igazság Ini.
Azért az őszinteségnek is vannak határai.